Преса про бюджет, життя без облдержадміністрації, калуських медиків на Майдані та прикарпатців у Сочі

 

 

А ще про калуську хімію з російським присмаком, прогнози прикарпатських політиків щодо нового уряду, візит Вахтанга Кіпіані...

 

Галичина

 

Проект «Даймлер», реалізований керівництвом держпідприємства «Івано-Франківське виробниче об’єднання Карпати», можна вважати однм з найуспішніших прикладів залучення іноземних інвестицій, устаткування і технологій для створення сучасного виробництва та маже 1200 робочих місць. Завдяки чоум піднялися «Карпати» на сторінці 4 «Галичини».

 

Між завищеними доходами і казначейськми перешкодами. Яким буде бюджет 2014 для Івано-Франківська дізнавалися кореспонденти «Галичини». Сторінка 3 видання.

 

У ВРУ тривають переговори щодо шляхів виходу із суспільно-політичної кризи. Опозиція вимагає, щоб першочергово в парламенті було розглянуто питання, які дозволять зняти напругу в українському суспільстві. Про політичну ситутуацію в Україні читайте у матеріалі «Домовитися не вдалося» на 1 сторінці.

 

Західний кур’єр

 

Калуська хімія з російським присмаком. Повідомлення про ліквідацію ПРаТ «Лукор» у стрічках новин зявилося кілька тижнів тому. Компанія «Лукойл», котра в результаті оборудки стала єдиним акціонером наступника «Лукору» ТОВ «Карпатнафтохім», без шуму і пилу отримала у цілковите розпорядження унікальний майновий комплекс калуського хімвиробництва вартістю десятки мільйонів доларів. Від 10 грудня 2013 року «Карпатнафохім» знову стоїть. Що стало причиною зупинки і що буде далі, читайте у статті «Все вирішує «Лукойл»?на першій шпальті газети.

 

Тиждень минув відтоді, як до посад, які обіймали міністри в уряді Миколи Азарова, додалася приставка «в.о.». Подальший хід подій залежить від того, хто займе «велике крісло», котре, як говорить народна приказка (і показує політична практика), не буває порожнім довго. Хто очолить Кабмін, чи буде зміна гололів ОДА? Дізнайтеся думки прикарпатських політиків у матеріалі «Відставка з багатьма невідомими» на 5 сторінці видання.

 

На ХХІІ зимових Олімпійських іграх в Сочі Івано-Франківсьщину представлятимуть троє спортсменів. Менше, ніж було на попередніх Іграх в Турині та Ванкувері, проте максимум з того, на що ми могли розраховувати о цій порі. Про делегацію молодих, чарівних і незаміжніх прикарпаток читайте у матеріалі «Дві Надії і Богдана» на сторінці 17.

 

Галицький кореспондент

 

Націоналіст, громадський діяч і відомий блогер Дмитро Різнмченко – про Майдан, «Правий сектор», опозицію, владу й надії українців у розмові з «Галицьким кореспондентом» у матералі «Громадянська війна ближче, ніж здається» на 5 сторівнці газети.

 

З 2001 року депутати Івано-Франківської міської ради щорічно отримують з міського бюджету гроші на виконання депутатських повноважень. Як обранці міської ради використали цуі кошти? Відповідь на це питання знайдете у статті «Легко бути богом» на 7 сторінці.

 

Головний редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані завітав до Івано-Франківська з презентацією нових друкованих видань. Публіка також скористалася нагодою розпитати відомого журналіста про актуальну ситуацію в україні та про те, як як можемо усі разом допомогти народній революції. Про подробиці його візиту читайте у матеріалі «Після перемоги ми маємо бути таким ж активними», сторінка 21.

 

Репортер

 

Майже два тижні Прикарпаття живе без облдержадміністрації. Забарикадовані приміщення, тривожні настрої й дещо розчарований народ. Очікуваної народної ради нема й, виглядає, не буде. Чому депутати не рвуться ділитися владою — у топ-темі номера.

 

Колись у Станиславові злочинці облюбували собі для життя західну частину старого міста. Головною тут була вулиця Бельведерська. У газеті — Кримінальний Бельведер.

 

В Україні випав сніг, дороги подекуди стали непроїзними. Чимало водіїв розгублюються, коли машина потрапляє до замету чи у глибокий сніг. Що ж робити? Виїжджаємо зі снігу — на традиційній автосторінці Репортера.

 

Вікна

 

Вигнання і обшук, недовірений Чуднов. Інформаційний аналітик Ігор Ткач підбив підсумки тижня політичного на Прикарпатті. Тож, у свіжому числі газети «Вікна» читайте: вигнання ОДА із «білого дому»; геть хама Левицького; Волковецький і гроші Партії регіонів.

 

Калушани — про Сергія Нігояна, патрони, якими стріляє «Беркут», та травмованих на морозі протестувальників . Нещодавно до Києва вирушила група калуських лікарів. Працювали — волонтерами на Майдані, шили рвані рани, гоїли обмороження. Із «сувенірів», які привозять калушани додому рідним з Майдану — ціла жменя набоїв, якими силовики стріляють по активістах та — спогади — за тими активістами київського Майдану, яких уже немає вживих. Історії калуських євромайданівців у новому числі газети «Вікна» збирала Оксана Пілянська.

 

Спортивний оглядач ФК «Калуш» Ярослав Липай: «В Україні ніхто не забороняє приходити на стадіон із прапором». Хто ще не знає нічого про футзал? Тому — дорога до ДЮСШ «Сокіл», що на вулиці Литвина у Калуші, у вихідні. Футбольна ейфорія і пристрасті як на справжньому стадіоні — і все це доступно кожному. 42 команди в одному місті — якщо поглянути на неї з точки зору аналітика, суха статистика шокує. Кожному підприємству Калуша — власна футбольна команда. Охочих грати і вболівати — хоч відбавляй. Про розвиток цієї гри у Калуші і не тільки розповів Марті Галкіній у свіжому числі газети «Вікна» секретар Відкритого чемпіонату міста з футзалу Ярослав Липай.

 


06.02.2014 517 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1058
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1618 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2390
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2244 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7529
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15241 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

299

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1023

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1091

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1876
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

271
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

650
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

891
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

908
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1941
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

992
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35140 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

254
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

474
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

615
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

939