Преса про біженців, скільки коштує одягнути солдата, партії на майбутніх виборах і де в Україні варто відпочивати

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 3 - 10 липня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Вакцину відправили на карантин

Тисячі прикарпатських немовлят залишилися без протитуберкульозної вакцини. І хоча у медичних закладах препарату достатньо, термін дії сертифікату закінчився. БЦЖ-вакцина без діла лежить у холодильниках. Чому так сталося і що робити далі - у топ-темі "ГК". Сторінка 6.

 

Вітчизну захищати почесно і дорого

Скільки коштує спорядити солдата дізнавалися журналісти "ГК". Сторінка 8  видання.

 

Отець Іван Рибачук: Задавити духовну силу Майдану вже неможливо

Отець Іван Рибачук - скромний священик із гуцульського села Криворівня, який править у малесенькій дерев'яній церкві Різдва Пресвятої Богородиці на вершечку гори. Але його слово настільки просте і сильне, а його любов до кожного, хто прийде до нього, незалежно від віросповідання, настільки велика, що послухати отця Івана, побути з ним, пожити з ним з'їжджаються з цілої України.

 

Західний кореспондент

Вигідна партія

Яким буде політичне забарвлення майбутніх рад "ЗК" дізнавався в місцевих політиків і громадських діячів.

 

Лідери серед навчальних закладів міста

"ЗК" пропонує реальний рейтинг навчальних закладів міста з огляду на думки батьків і освітян. У ТОП-5 Українська гімназія №1, СШ №5, СШ №11, Природничо-математичний ліцей, ЗШ №22 та ЗШ №18.

 

Пасажири бігатимуть за автобусами?

Через рішення міськвиконкому автобуси, які прямують в одному напрямку на вулиці Дністровській зупинятимуться на різних зупинках. Деталі на сторінці 15 "ЗК".

 

Галичина

"Я не біженка, а просто українка"

"Призове громадянство" - так називають нині юридичний наслідок анексії Криму жителі півострова. Співрозмовниця "Галичини" Катя цього "подарунка" не прийняла. Тому на початку літа, покинувши свою малу батьківщину, приїхала до Івано-Франківська. Катя наголошує, що вона не є біженкою, а просто хоче жити в Україні. Чому обрала сам наше місто, де так багато "бандерівців"? Яка ситуація нині в захопленому Криму, де вона залишила своїх рідних людей? Деталі на сторінці 13 "Галичини".

 

Моршин чекає гостей

Після девальвації гривні та стрімкого подорожання туристичних путівок українців все частіше шукають альтернативні місця відпочинку в Україні. Варто зазначити, що наша країна відома в світі завдяки своїм бальнеологічним курортом. Журналіст "Галичини" побував у славному курортному Моршині, де пересвідчився, що для доброякісного відпочинку та оздоровлення не обов'язково їхати за кордон. Сторінка 9.

 

Галичина

 

Над будівлею СБУ у Слов’янську — прапор із Калуша

 

«Не знаю, що я мала знайти на Вашій сторінці у «Фейсбуці», але я зрозуміла, що це просто відписка. Коли ваші діти не на війні, Ви не відчуваєте того болю, що переживаю я й інші матері, чиї сини там, на передовій — з бракованими бронежилетами або без них, порваними берцями, які натирають ноги до крові, у порваних трусах і майках, з порваними ременями від автоматів…», — цей лист калушанка Марія Паливода адресувала міському голові Ігореві Насалику. Історія мами Марії — у новому числі газети «Вікна».

 

 

 

 

Калуська ропа може відновити «соляну» історію міста

 

За прогнозами прикарпатських науковців, за 3-4 роки розсоли Домбровського кар’єру потраплять до калуського водозабору, адже нині вже сягнули рівня водоносного горизонту. Єдиний безальтернативний вихід — переробляти ропу. У місті вже зареєструвалося ТзОВ «Калуська соляна компанія», до якої ще мають увійти італійська та австрійська фірми. Вартість проекту обчислюється у межах 100-120 млн. євро. Калуська ропа може стати не тільки вигідним бізнес-проектом, але і перетворити місто на оздоровницю. Про це — у публікації Оксани Пілянської у свіжому числі газети «Вікна».

 

 

 

Троє із сотні

 

Кращі випускники політехнічного коледжу здобуватимуть вищу освіту з оплатою навчання за рахунок ТОВ «Карпатнафтохім». 9 липня 2014 року ТОВ «Нафтогазхімсервіс» ТОВ «Карпатнафтохім», ТОВ «Йокогава Електрик Україна» та ДВНЗ «Калуський політехнічний коледж» уклали партнерську угоду про співробітництво в галузі підготовки та навчання молодших спеціалістів — ідеться у новому числі газети «Вікна».

 

 

 

Ольга Деркачова: «Література — це не армія і не Майдан»

 

Калушанка Ольга Деркачова — українська письменниця, яка отримала премію «Коронація слова» у номінації «Найкращий твір про кохання» за рукопис роману «Коли прокинешся». Раніше в Ольги Деркачової вийшли збірки оповідань та роман. Із Калушем її пов’язує дитинство, юність, родина, та і досі місто хіміків залишається для неї рідним, твердить Марта Галкіна у новому числі друкованих «Вікон»

 


10.07.2014 794 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1466
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3004
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1052
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1098
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1114 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3305 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1019

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

848

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

226
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2414
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1190
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

497
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15119
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7422
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

858
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

422
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

332
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

418
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

704
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1162