Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11 січня по 17 січня 2013 року.
Галицький Кореспондент
До Івано-Франківська нарешті докотився ковзанярський бум. Одна за одною у місті відкрилися кілька ковзанок, ще кілька – на черзі. «ГК» купував ковзани, випробував лід і опановував ази катання разом із професіоналами, долаючи страх і виправляючи типові помилки новачків. Детальніше про це на першій шпальті під заголовком «Франківськ стає на ковзани».
Народний депутат від Коломийщини Олесь Доній оцінив перший місяць роботи парламенту, порадив «Свободі» підвищувати культурний рівень і пояснив, чому на проміжних виборах до обласної ради підтримав Богдана Боровича. «Опозиції бракує безкомпромісності», - говорить Олесь Доній на 5 сторінці
Вже кілька місяців центральна площа Ринок в Івано-Франківську вважається пішохідною зоною. Згідно з рішенням виконавчого комітету, в’їзд до середмістя коштує 50 гривень за день, або 250 гривень на місяць за спеціальним абонементом. Втім, водії стверджують, що проїхати в центр можна за «неофіційним» тарифом – 10-20 гривень. Такий дисконт хоч і не вигідний для міської казни, зате задовольняє як водіїв, так і комунальників. «До центру на десятку», - на 6 сторінці.
Що робити тому, хто хоче приєднатися до когорти йорданських купальників, та ніяк не наважиться? Готуючись до першого зимового занурення на Водохреща, наш кореспондент дізнався, як краще це зробити. Про це читайте на 15 сторінці в статті «Радісна купіль».
Тріумфатори Олімпійських ігор у Лондоні Василь Ломаченко та Олександр Усик перемогою дебютували у Світовій серії боксу (WSB) і допомогли «Українським отаманам» вдруге поспіль отримати перемогу в груповому турнірі престижної напівпрофесійної ліги. «Українські отамани»: повернення чемпіонів», - на 18 сторінці.
Репортер
Влада, коли їй вигідно, згадує про компенсації вкладникам Сбербанку СРСР. Але тепер це робить сучасніше, хитріше. І нині наші пенсіонери носяться з рекламними буклетами так званої Національної картки від Ощадбанку. При цьому далеко не кожен розуміє, що отримання тієї картки ніц не гарантує повернення втрачених грошей. Тоді навіщо? Про це дізнавалися журналісти у першосторінковому матеріалі під заголовком «Тисяча» і одна картка».
Людиною тижня за версією «Репортера» став Петро Шкутяк. «Екс-голова Долинської РДА, який майже рік був безробітним, отримав посаду. Його призначили заступником директора КП «Єдиний розрахунковий центр». І одразу попередили – жодної політики…», - йдеться на 3 сторінці.
Пані Марія чемно виконала прохання комунальників, які просили мешканців позбивати бурульки. Але тепер їй погрожує судом власниця перукарні, бо та бурулька пошкодила дашок закладу. «У Калуші бурулька спричинала «скандаль», - на 2 сторінці.
Щороку на Прикарпатті відбувається фестиваль ковалів. Завдяки цьому пересічні прикарпатці більш-менш знають це ремесло. А «Репортер» вирішив на своїй шкурі відчути, яким є ковальський хліб. Детальніше на 17 сторінці в статті «Ковалі та їхні «медіуми».
Іванофранківці Юлія Плисюк і Петро Буяк планують цього літа проїхати на мотоциклі «Дніпро 11» 20 000 кілометрів через сім часових поясів. Їх уже чекають нові друзі у Росії, Казахстані та Монголії. «Дніпром» до Байкалу», - на 19 сторінці.
Західний Кур’єр
На українців чекає новий напівсухий закон. Вночі купити алкоголь може стати проблемою. Про це читайте у першосторінковому матеріалі «Білі ночі відміняються».
Спочатку Горовіци, потім Іванови, нарешті Мельники. «Івано-Франківськ 100 років тому», - на 14 сторінці.
Галичина
На Тлумаччині Василів віншують натрадиційним обрядодійсвом. «Староноворічне засівання з конем», - тема номера газети на першій сторінці.
«Фантастика!»: З Івано-Франківська почав курсувати перший український дизель-поїзд на Чернівці. Про це читайте на 3 сторінці.
Чим зимовий відпочинок у Польщі відрізняється від прикарпатського читайте на 9 сторінці під заголовком «Закопане чи Буковель?».