Преса про безкоштовні ковзанки, "Вітіну тисячу", напівсухий закон та українські традиції

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11 січня по 17 січня 2013 року.


Галицький Кореспондент

До Івано-Франківська нарешті докотився ковзанярський бум. Одна за одною у місті відкрилися кілька ковзанок, ще кілька – на черзі. «ГК» купував ковзани, випробував лід і опановував ази катання разом із професіоналами, долаючи страх і виправляючи типові помилки новачків. Детальніше про це на першій шпальті під заголовком «Франківськ стає на ковзани».

Народний депутат від Коломийщини Олесь Доній оцінив перший місяць роботи парламенту, порадив «Свободі» підвищувати культурний рівень і пояснив, чому на проміжних виборах до обласної ради підтримав Богдана Боровича. «Опозиції бракує безкомпромісності», - говорить Олесь Доній на 5 сторінці

Вже кілька місяців центральна площа Ринок в Івано-Франківську вважається пішохідною зоною. Згідно з рішенням виконавчого комітету, в’їзд до середмістя коштує 50 гривень за день, або 250 гривень на місяць за спеціальним абонементом. Втім, водії стверджують, що проїхати в центр можна за «неофіційним» тарифом – 10-20 гривень. Такий дисконт хоч і не вигідний для міської казни, зате задовольняє як водіїв, так і комунальників. «До центру на десятку», - на 6 сторінці.

Що робити тому, хто хоче приєднатися до когорти йорданських купальників, та ніяк не наважиться? Готуючись до першого зимового занурення на Водохреща, наш кореспондент дізнався, як краще це зробити. Про це читайте на 15 сторінці в статті «Радісна купіль».

Тріумфатори Олімпійських ігор у Лондоні Василь Ломаченко та Олександр Усик перемогою дебютували у Світовій серії боксу (WSB) і допомогли «Українським отаманам» вдруге поспіль отримати перемогу в груповому турнірі престижної напівпрофесійної ліги. «Українські отамани»: повернення чемпіонів», - на 18 сторінці.

 

Репортер

Влада, коли їй вигідно, згадує про компенсації вкладникам Сбербанку СРСР. Але тепер це робить сучасніше, хитріше. І нині наші пенсіонери носяться з рекламними буклетами так званої Національної картки від Ощадбанку. При цьому далеко не кожен розуміє, що отримання тієї картки ніц не гарантує повернення втрачених грошей. Тоді навіщо? Про це дізнавалися журналісти у першосторінковому матеріалі під заголовком «Тисяча» і одна картка».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Петро Шкутяк. «Екс-голова Долинської РДА, який майже рік був безробітним, отримав посаду. Його призначили заступником директора КП «Єдиний розрахунковий центр». І одразу попередили – жодної політики…», - йдеться на 3 сторінці.

Пані Марія чемно виконала прохання комунальників, які просили мешканців позбивати бурульки. Але тепер їй погрожує судом власниця перукарні, бо та бурулька пошкодила дашок закладу. «У Калуші бурулька спричинала «скандаль», - на 2 сторінці.

Щороку на Прикарпатті відбувається фестиваль ковалів. Завдяки цьому пересічні прикарпатці більш-менш знають це ремесло. А «Репортер» вирішив на своїй шкурі відчути, яким є ковальський хліб. Детальніше на 17 сторінці в статті «Ковалі та їхні «медіуми».

Іванофранківці Юлія Плисюк і Петро Буяк планують цього літа проїхати на мотоциклі «Дніпро 11» 20 000 кілометрів через сім часових поясів. Їх уже чекають нові друзі у Росії, Казахстані та Монголії. «Дніпром» до Байкалу», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

На українців чекає новий напівсухий закон. Вночі купити алкоголь може стати проблемою. Про це читайте у першосторінковому матеріалі «Білі ночі відміняються».

Спочатку Горовіци, потім Іванови, нарешті Мельники. «Івано-Франківськ 100 років тому», - на 14 сторінці.

 

Галичина

На Тлумаччині Василів віншують натрадиційним обрядодійсвом. «Староноворічне засівання з конем», - тема номера газети на першій сторінці.

«Фантастика!»: З Івано-Франківська почав курсувати перший український дизель-поїзд на Чернівці. Про це читайте на 3 сторінці.

Чим зимовий відпочинок у Польщі відрізняється від прикарпатського читайте на 9 сторінці під заголовком «Закопане чи Буковель?».


17.01.2013 2046 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3227
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1491
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

425

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

329
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1301
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

381
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

918