Преса про безкоштовні ковзанки, "Вітіну тисячу", напівсухий закон та українські традиції

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11 січня по 17 січня 2013 року.


Галицький Кореспондент

До Івано-Франківська нарешті докотився ковзанярський бум. Одна за одною у місті відкрилися кілька ковзанок, ще кілька – на черзі. «ГК» купував ковзани, випробував лід і опановував ази катання разом із професіоналами, долаючи страх і виправляючи типові помилки новачків. Детальніше про це на першій шпальті під заголовком «Франківськ стає на ковзани».

Народний депутат від Коломийщини Олесь Доній оцінив перший місяць роботи парламенту, порадив «Свободі» підвищувати культурний рівень і пояснив, чому на проміжних виборах до обласної ради підтримав Богдана Боровича. «Опозиції бракує безкомпромісності», - говорить Олесь Доній на 5 сторінці

Вже кілька місяців центральна площа Ринок в Івано-Франківську вважається пішохідною зоною. Згідно з рішенням виконавчого комітету, в’їзд до середмістя коштує 50 гривень за день, або 250 гривень на місяць за спеціальним абонементом. Втім, водії стверджують, що проїхати в центр можна за «неофіційним» тарифом – 10-20 гривень. Такий дисконт хоч і не вигідний для міської казни, зате задовольняє як водіїв, так і комунальників. «До центру на десятку», - на 6 сторінці.

Що робити тому, хто хоче приєднатися до когорти йорданських купальників, та ніяк не наважиться? Готуючись до першого зимового занурення на Водохреща, наш кореспондент дізнався, як краще це зробити. Про це читайте на 15 сторінці в статті «Радісна купіль».

Тріумфатори Олімпійських ігор у Лондоні Василь Ломаченко та Олександр Усик перемогою дебютували у Світовій серії боксу (WSB) і допомогли «Українським отаманам» вдруге поспіль отримати перемогу в груповому турнірі престижної напівпрофесійної ліги. «Українські отамани»: повернення чемпіонів», - на 18 сторінці.

 

Репортер

Влада, коли їй вигідно, згадує про компенсації вкладникам Сбербанку СРСР. Але тепер це робить сучасніше, хитріше. І нині наші пенсіонери носяться з рекламними буклетами так званої Національної картки від Ощадбанку. При цьому далеко не кожен розуміє, що отримання тієї картки ніц не гарантує повернення втрачених грошей. Тоді навіщо? Про це дізнавалися журналісти у першосторінковому матеріалі під заголовком «Тисяча» і одна картка».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Петро Шкутяк. «Екс-голова Долинської РДА, який майже рік був безробітним, отримав посаду. Його призначили заступником директора КП «Єдиний розрахунковий центр». І одразу попередили – жодної політики…», - йдеться на 3 сторінці.

Пані Марія чемно виконала прохання комунальників, які просили мешканців позбивати бурульки. Але тепер їй погрожує судом власниця перукарні, бо та бурулька пошкодила дашок закладу. «У Калуші бурулька спричинала «скандаль», - на 2 сторінці.

Щороку на Прикарпатті відбувається фестиваль ковалів. Завдяки цьому пересічні прикарпатці більш-менш знають це ремесло. А «Репортер» вирішив на своїй шкурі відчути, яким є ковальський хліб. Детальніше на 17 сторінці в статті «Ковалі та їхні «медіуми».

Іванофранківці Юлія Плисюк і Петро Буяк планують цього літа проїхати на мотоциклі «Дніпро 11» 20 000 кілометрів через сім часових поясів. Їх уже чекають нові друзі у Росії, Казахстані та Монголії. «Дніпром» до Байкалу», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

На українців чекає новий напівсухий закон. Вночі купити алкоголь може стати проблемою. Про це читайте у першосторінковому матеріалі «Білі ночі відміняються».

Спочатку Горовіци, потім Іванови, нарешті Мельники. «Івано-Франківськ 100 років тому», - на 14 сторінці.

 

Галичина

На Тлумаччині Василів віншують натрадиційним обрядодійсвом. «Староноворічне засівання з конем», - тема номера газети на першій сторінці.

«Фантастика!»: З Івано-Франківська почав курсувати перший український дизель-поїзд на Чернівці. Про це читайте на 3 сторінці.

Чим зимовий відпочинок у Польщі відрізняється від прикарпатського читайте на 9 сторінці під заголовком «Закопане чи Буковель?».


17.01.2013 2064 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1102
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2812
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

981
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1044 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3111 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1096
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1150
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15072
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114