Преса про безкоштовні ковзанки, "Вітіну тисячу", напівсухий закон та українські традиції

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11 січня по 17 січня 2013 року.


Галицький Кореспондент

До Івано-Франківська нарешті докотився ковзанярський бум. Одна за одною у місті відкрилися кілька ковзанок, ще кілька – на черзі. «ГК» купував ковзани, випробував лід і опановував ази катання разом із професіоналами, долаючи страх і виправляючи типові помилки новачків. Детальніше про це на першій шпальті під заголовком «Франківськ стає на ковзани».

Народний депутат від Коломийщини Олесь Доній оцінив перший місяць роботи парламенту, порадив «Свободі» підвищувати культурний рівень і пояснив, чому на проміжних виборах до обласної ради підтримав Богдана Боровича. «Опозиції бракує безкомпромісності», - говорить Олесь Доній на 5 сторінці

Вже кілька місяців центральна площа Ринок в Івано-Франківську вважається пішохідною зоною. Згідно з рішенням виконавчого комітету, в’їзд до середмістя коштує 50 гривень за день, або 250 гривень на місяць за спеціальним абонементом. Втім, водії стверджують, що проїхати в центр можна за «неофіційним» тарифом – 10-20 гривень. Такий дисконт хоч і не вигідний для міської казни, зате задовольняє як водіїв, так і комунальників. «До центру на десятку», - на 6 сторінці.

Що робити тому, хто хоче приєднатися до когорти йорданських купальників, та ніяк не наважиться? Готуючись до першого зимового занурення на Водохреща, наш кореспондент дізнався, як краще це зробити. Про це читайте на 15 сторінці в статті «Радісна купіль».

Тріумфатори Олімпійських ігор у Лондоні Василь Ломаченко та Олександр Усик перемогою дебютували у Світовій серії боксу (WSB) і допомогли «Українським отаманам» вдруге поспіль отримати перемогу в груповому турнірі престижної напівпрофесійної ліги. «Українські отамани»: повернення чемпіонів», - на 18 сторінці.

 

Репортер

Влада, коли їй вигідно, згадує про компенсації вкладникам Сбербанку СРСР. Але тепер це робить сучасніше, хитріше. І нині наші пенсіонери носяться з рекламними буклетами так званої Національної картки від Ощадбанку. При цьому далеко не кожен розуміє, що отримання тієї картки ніц не гарантує повернення втрачених грошей. Тоді навіщо? Про це дізнавалися журналісти у першосторінковому матеріалі під заголовком «Тисяча» і одна картка».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Петро Шкутяк. «Екс-голова Долинської РДА, який майже рік був безробітним, отримав посаду. Його призначили заступником директора КП «Єдиний розрахунковий центр». І одразу попередили – жодної політики…», - йдеться на 3 сторінці.

Пані Марія чемно виконала прохання комунальників, які просили мешканців позбивати бурульки. Але тепер їй погрожує судом власниця перукарні, бо та бурулька пошкодила дашок закладу. «У Калуші бурулька спричинала «скандаль», - на 2 сторінці.

Щороку на Прикарпатті відбувається фестиваль ковалів. Завдяки цьому пересічні прикарпатці більш-менш знають це ремесло. А «Репортер» вирішив на своїй шкурі відчути, яким є ковальський хліб. Детальніше на 17 сторінці в статті «Ковалі та їхні «медіуми».

Іванофранківці Юлія Плисюк і Петро Буяк планують цього літа проїхати на мотоциклі «Дніпро 11» 20 000 кілометрів через сім часових поясів. Їх уже чекають нові друзі у Росії, Казахстані та Монголії. «Дніпром» до Байкалу», - на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

На українців чекає новий напівсухий закон. Вночі купити алкоголь може стати проблемою. Про це читайте у першосторінковому матеріалі «Білі ночі відміняються».

Спочатку Горовіци, потім Іванови, нарешті Мельники. «Івано-Франківськ 100 років тому», - на 14 сторінці.

 

Галичина

На Тлумаччині Василів віншують натрадиційним обрядодійсвом. «Староноворічне засівання з конем», - тема номера газети на першій сторінці.

«Фантастика!»: З Івано-Франківська почав курсувати перший український дизель-поїзд на Чернівці. Про це читайте на 3 сторінці.

Чим зимовий відпочинок у Польщі відрізняється від прикарпатського читайте на 9 сторінці під заголовком «Закопане чи Буковель?».


17.01.2013 2008 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

636
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2082
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33396
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2291
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3019
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5121 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

390

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1165

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

753

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

960
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

254
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

555
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

627 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1139
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

947
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1040
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

808
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30181 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

897
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3860
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

483
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

512