Преса гудить про День перемоги

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 6 по 12 травня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Туристичну перлину Верховинщини – скелю Писаний камінь на горі Копілаш – можуть здати в оренду. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Хто зазіхнув на Писаний камінь».

 «Багато м’яса і жесті» - так визначили специфіку свого маршруту учасники «Жесть»-команди. За три дні карпатського рейду автопоїзд Міжнародного клубу позашляхового туризму склеїв докупи три хребти під румунським кордоном. Детальніше на 14 сторінці в матеріалі «Карпатська жесть».

«Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм і на українське питання. Ультрагалицький свободівський націоналіз – неякісний і шкідливий для української справи у тому форматі, у якому пропагується зараз. Тому успіх «Свободи» сьогодні – це поразка української справи завтра», - вважає політолог Остап Кривдик на 5 сторінці під заголовком «Неякісний націоналізм».

Головна інтрига святкування 66-ї річниці перемоги над фашизмом в Івано-Франківську полягала в тому, чи з’являться цього дня червоні прапори, які не до кінця зобов’язала вивісити центральна влада і заборонила вивішувати влада місцева. Про це на 16 сторінці в матеріалі «Під забороненими прапорами».

Щойно цього року можна було впевнено відчути, що наше місто остаточно звикло до ковальського свята. Свято ковалів, цього разу дев’яте, сприйнялося як певна даність, як щось таке, без чого не обходиться початок травня в Івано-Франківську. Про франківське «Свято ковалів» на 17 сторінці під заголовком «Звичне свято».

 

Репортер

Певно, багато водіїв, заливаючи пальне на наших АЗС, питають себе, а чи якісним бензином вони годують соє авто? Особливо ті, хто був за кордоном і знають, як повинен працювати двигун… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Сльоза водійська».

Людиноб тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської обласної ради «свободівець» Олександр Сич «за правильну орієнтацію у просторі». «Голова облради не взяв участь ні у віче до Дня перемоги, ні в акції простесту «Свободи», яка те віче супроводжувала. Як заявив сам Сич, він сидів у кабінеті і відслідковував ситуацію» - йдеться на 3 сторінці.

Святкування 9 травня і в обласному центрі Прикарпаття не минуло без сутичок. На щастя, зі Львовом нам не рівнятися – обійшлося без бійок і стрілянини. Але ображених того дня вистачало і у Івано-Франківську. Про це на 4 сторінці у репортажі «У пошуках червоних прапорів».

Цими вихідними місто Франкове відшуміло свої 349. Як і годиться, був святковий торт, гостювали закордонні делегації. Багато говорилося про те, що наступний рік – ювілейний. Ще більше, що треба серйозно готуватися вже відтепер і зробити щось унікальне та оригінальне. Що ж, поживемо – побачимо… «День нашого міста» на 5 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

9 травня… 66-а річниця Перемоги, а Україна й досі роздерта на два фронти. Протиставлення двох поглядів на історію замість об’єднати країну у спільній скорботі за жертвами тієї жахливої війни ще більше посіяло розбрат… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Червоний відгомін війни».

Щоб потрапити у трудове рабство, необов’язково їхати за кордон. Про це на 15 сторінці під заголовком «Сучасна работоргівля».

Українські керманичі знову активізують боротьбу із зарплатою «в конвертах». Про боротьбу із тіньовою зарплатою читайте на 5 сторінці в тексті «Щоб ти жив на одну зарплату…».

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського союзу щодо екологічного збирання і переробки твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці. «Порпаючись у смітті, можна зробити бізнес і вберегти довкілля» - стаття на 6 сторінці.


12.05.2011 2414 1
Коментарі (1)

Франківець 2011.05.12, 15:58
От в цьому і є проблема, що преса гудить, в більшій свої мірі не фахово та провокативно, що ще більше накаляє протистояння. Чи розуміє преса, що може статися коли все те що зараз на папері виллється на вулиці?
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2626
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1646 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3726
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5522
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1733
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2153

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

238

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

245

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

429

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

935
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

498
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

534
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

809
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2005
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

583
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

915
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4959
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

971
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

388 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

638
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

443
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

768