Преса гудить про День перемоги

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 6 по 12 травня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Туристичну перлину Верховинщини – скелю Писаний камінь на горі Копілаш – можуть здати в оренду. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Хто зазіхнув на Писаний камінь».

 «Багато м’яса і жесті» - так визначили специфіку свого маршруту учасники «Жесть»-команди. За три дні карпатського рейду автопоїзд Міжнародного клубу позашляхового туризму склеїв докупи три хребти під румунським кордоном. Детальніше на 14 сторінці в матеріалі «Карпатська жесть».

«Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм і на українське питання. Ультрагалицький свободівський націоналіз – неякісний і шкідливий для української справи у тому форматі, у якому пропагується зараз. Тому успіх «Свободи» сьогодні – це поразка української справи завтра», - вважає політолог Остап Кривдик на 5 сторінці під заголовком «Неякісний націоналізм».

Головна інтрига святкування 66-ї річниці перемоги над фашизмом в Івано-Франківську полягала в тому, чи з’являться цього дня червоні прапори, які не до кінця зобов’язала вивісити центральна влада і заборонила вивішувати влада місцева. Про це на 16 сторінці в матеріалі «Під забороненими прапорами».

Щойно цього року можна було впевнено відчути, що наше місто остаточно звикло до ковальського свята. Свято ковалів, цього разу дев’яте, сприйнялося як певна даність, як щось таке, без чого не обходиться початок травня в Івано-Франківську. Про франківське «Свято ковалів» на 17 сторінці під заголовком «Звичне свято».

 

Репортер

Певно, багато водіїв, заливаючи пальне на наших АЗС, питають себе, а чи якісним бензином вони годують соє авто? Особливо ті, хто був за кордоном і знають, як повинен працювати двигун… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Сльоза водійська».

Людиноб тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської обласної ради «свободівець» Олександр Сич «за правильну орієнтацію у просторі». «Голова облради не взяв участь ні у віче до Дня перемоги, ні в акції простесту «Свободи», яка те віче супроводжувала. Як заявив сам Сич, він сидів у кабінеті і відслідковував ситуацію» - йдеться на 3 сторінці.

Святкування 9 травня і в обласному центрі Прикарпаття не минуло без сутичок. На щастя, зі Львовом нам не рівнятися – обійшлося без бійок і стрілянини. Але ображених того дня вистачало і у Івано-Франківську. Про це на 4 сторінці у репортажі «У пошуках червоних прапорів».

Цими вихідними місто Франкове відшуміло свої 349. Як і годиться, був святковий торт, гостювали закордонні делегації. Багато говорилося про те, що наступний рік – ювілейний. Ще більше, що треба серйозно готуватися вже відтепер і зробити щось унікальне та оригінальне. Що ж, поживемо – побачимо… «День нашого міста» на 5 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

9 травня… 66-а річниця Перемоги, а Україна й досі роздерта на два фронти. Протиставлення двох поглядів на історію замість об’єднати країну у спільній скорботі за жертвами тієї жахливої війни ще більше посіяло розбрат… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Червоний відгомін війни».

Щоб потрапити у трудове рабство, необов’язково їхати за кордон. Про це на 15 сторінці під заголовком «Сучасна работоргівля».

Українські керманичі знову активізують боротьбу із зарплатою «в конвертах». Про боротьбу із тіньовою зарплатою читайте на 5 сторінці в тексті «Щоб ти жив на одну зарплату…».

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського союзу щодо екологічного збирання і переробки твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці. «Порпаючись у смітті, можна зробити бізнес і вберегти довкілля» - стаття на 6 сторінці.


12.05.2011 2385 1
Коментарі (1)

Франківець 2011.05.12, 15:58
От в цьому і є проблема, що преса гудить, в більшій свої мірі не фахово та провокативно, що ще більше накаляє протистояння. Чи розуміє преса, що може статися коли все те що зараз на папері виллється на вулиці?
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

624
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1243
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2934 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2388
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3244
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2831

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

142

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

637

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

651

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1229
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3086
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20597
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

822
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

403
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

985
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5684
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7552
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1141
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

511 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

861
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1209 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1738 1