Преса гудить про День перемоги

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 6 по 12 травня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Туристичну перлину Верховинщини – скелю Писаний камінь на горі Копілаш – можуть здати в оренду. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Хто зазіхнув на Писаний камінь».

 «Багато м’яса і жесті» - так визначили специфіку свого маршруту учасники «Жесть»-команди. За три дні карпатського рейду автопоїзд Міжнародного клубу позашляхового туризму склеїв докупи три хребти під румунським кордоном. Детальніше на 14 сторінці в матеріалі «Карпатська жесть».

«Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм і на українське питання. Ультрагалицький свободівський націоналіз – неякісний і шкідливий для української справи у тому форматі, у якому пропагується зараз. Тому успіх «Свободи» сьогодні – це поразка української справи завтра», - вважає політолог Остап Кривдик на 5 сторінці під заголовком «Неякісний націоналізм».

Головна інтрига святкування 66-ї річниці перемоги над фашизмом в Івано-Франківську полягала в тому, чи з’являться цього дня червоні прапори, які не до кінця зобов’язала вивісити центральна влада і заборонила вивішувати влада місцева. Про це на 16 сторінці в матеріалі «Під забороненими прапорами».

Щойно цього року можна було впевнено відчути, що наше місто остаточно звикло до ковальського свята. Свято ковалів, цього разу дев’яте, сприйнялося як певна даність, як щось таке, без чого не обходиться початок травня в Івано-Франківську. Про франківське «Свято ковалів» на 17 сторінці під заголовком «Звичне свято».

 

Репортер

Певно, багато водіїв, заливаючи пальне на наших АЗС, питають себе, а чи якісним бензином вони годують соє авто? Особливо ті, хто був за кордоном і знають, як повинен працювати двигун… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Сльоза водійська».

Людиноб тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської обласної ради «свободівець» Олександр Сич «за правильну орієнтацію у просторі». «Голова облради не взяв участь ні у віче до Дня перемоги, ні в акції простесту «Свободи», яка те віче супроводжувала. Як заявив сам Сич, він сидів у кабінеті і відслідковував ситуацію» - йдеться на 3 сторінці.

Святкування 9 травня і в обласному центрі Прикарпаття не минуло без сутичок. На щастя, зі Львовом нам не рівнятися – обійшлося без бійок і стрілянини. Але ображених того дня вистачало і у Івано-Франківську. Про це на 4 сторінці у репортажі «У пошуках червоних прапорів».

Цими вихідними місто Франкове відшуміло свої 349. Як і годиться, був святковий торт, гостювали закордонні делегації. Багато говорилося про те, що наступний рік – ювілейний. Ще більше, що треба серйозно готуватися вже відтепер і зробити щось унікальне та оригінальне. Що ж, поживемо – побачимо… «День нашого міста» на 5 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

9 травня… 66-а річниця Перемоги, а Україна й досі роздерта на два фронти. Протиставлення двох поглядів на історію замість об’єднати країну у спільній скорботі за жертвами тієї жахливої війни ще більше посіяло розбрат… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Червоний відгомін війни».

Щоб потрапити у трудове рабство, необов’язково їхати за кордон. Про це на 15 сторінці під заголовком «Сучасна работоргівля».

Українські керманичі знову активізують боротьбу із зарплатою «в конвертах». Про боротьбу із тіньовою зарплатою читайте на 5 сторінці в тексті «Щоб ти жив на одну зарплату…».

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського союзу щодо екологічного збирання і переробки твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці. «Порпаючись у смітті, можна зробити бізнес і вберегти довкілля» - стаття на 6 сторінці.


12.05.2011 2420 1
Коментарі (1)

Франківець 2011.05.12, 15:58
От в цьому і є проблема, що преса гудить, в більшій свої мірі не фахово та провокативно, що ще більше накаляє протистояння. Чи розуміє преса, що може статися коли все те що зараз на папері виллється на вулиці?
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13764 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1569
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13606
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

788 2