Прес-служба Івано-Франківського аеропорту порадила Руслану Марцінківу поділитися досвідом «підняття» місцевого аеропорту із своїм колегою-однопартійцем – мером Тернополя

Як повідомляли днями ЗМІ, за ініціативи міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа провладна більшість в міській раді прийняла чергову заяву про «комуналізацію» (повернення в комунальну власність) міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ».

З цього приводу прес-служба аеропорту оприлюднила свою заяву, в якій іванофранківські авіатори звернення міськради називають політичним та популістським, та рекомендують Руслану Марцінківу поділитися досвідом управління аеропортом своєму партійному «побратиму» - меру Тернополя Сергію Надалу, в місті якого також є аеропорт, але на відміну від Івано-Франківського, - бездіяльний.

Наводимо заяву прес-служби Івано-Франківського аеропорту повністю:

«Заява прес-служби міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» з приводу політичних популістських заяв Івано-Франківської міської ради

Вважаємо, що вкотре ініційоване партією влади в Івано-Франківську звернення щодо передачі аеропорту «Івано-Франківськ» в комунальну власність є політичним і популістськими. Дане звернення також демонструє нерозуміння міською владою, частиною депутатів та міським головою Русланом Марцінківим, стану справ щодо діяльності та розвитку аеропорту.

Зокрема із заяви можна зрозуміти, що можливості місцевих бюджетів дозволять відремонтувати злітну смугу аеропорту, яка, нажаль, не дозволяє приймати важкі літаки на 200 і більше пасажирів.

Змушені розчарувати автора цієї популістичної політичної заяви.  

По-перше, злітна смуга, інформацією про що на диво не володіє очільники міста, не є власністю аеропорту, і не є в концесії. Смуга, яка використовується аеропортом, є власністю Міністерства оборони.

По-друге, бюджет ремонту злітної смуги, який дозволив би приймати важкі літаки, складає сотні мільйонів гривень, яких, звісно, в місцевих бюджетах немає. Саме такий ремонт, або будівництво нової смуги (бюджет – близько мільярда гривень), дозволили б приймати важкі літаки, що привело б до здешевлення собівартості пасажироперевезень та до зацікавлення аеропортом великими міжнародними авіакомпаніями.

По-третє, аеропорт є надбанням громади Івано-Франківської області, і ніколи в комунальній власності міста не був.

Івано-Франківське летовище, одне з небагатьох подібних в Україні, яке щодня здійснює внутрішні та міжнародні рейси, а пасажиропотік лише за минулий 2017 рік збільшився на майже 13%.

У 2017 послугами Івано-Франківського аеропорту скористались рекордні за останні роки 111 тисяч пасажирів. До слова, в перші роки концесії аеропорт відправляв лише від 30 до 40 тисяч пасажирів, отже – за час управління концесіонером пасажиропотік збільшився більш ніж втричі!

Люди з Івано-Франківська, використовуючи зручний графік, у Борисполі мають змогу безперешкодно полетіти у понад 40 країн Європи, Азії (зокрема Близького Сходу), Америки та Африки.

 Більшість пасажирів у 2017 році літали із Івано-Франківська внутрішніми рейсами – 76, 1 тис. А міжнародними скористались майже 35 тисяч людей. А міжнародними рейсами користуються і пасажири з інших міст цілої України.

Минулоріч франківське летовище запустило другий щоденний рейс на Київ. Також була продовжена програма польотів в Іспанію (Валенсія та Аліканте). Враховуючи таку кількість рейсів, керівництво аеропорту щоденно працює над утриманням території та злітної смуги летовища.

Концесіонером в найближчий час запланована масштабна реконструкція аеропорту та збільшення кількості рейсів, включно з кількома новими до європейських країн.

Хочемо зауважити, що Івано-Франківський аеропорт зберігся як аеропорт з міжнародним статусом саме завдяки концесіонеру, адже багато подібних аеропортів, які залишилися в комунальній власності в інших містах, фактично припинили діяльність.

В Україні є чи не два аеропорти, які не дотуються з бюджету – це аеропорти «Бориспіль» та «Івано-Франківськ».

Навіть для студентів перших курсів є аксіомою, що влада є найбільш корумпованим та найменш ефективним власником та менеджером підприємств. Але про це не відомо Руслану Марцінківу та Івано-Франківській міській владі. А може й відомо, але дрібні псевдо-політичні мотиви спонукають до подібних заяв?

Відомо, що за 9 років концесії в Івано-Франківський аеропорт вкладено, дотовано, та інвестовано десятки  мільйонів гривень! Не “освоєно” з бюджету, як це звикла робити влада, видаючи здобутки платників податків за свої власні чи «партійні» досягнення, а інвестовано приватним концесіонером. Тобто зекономлено для бюджету! Лише концесійних платежів до обласного бюджету сплачено 8,6 мільйона гривень. Значно оновлено техніку та обладнання аеропорту.

Для іншого прикладу можемо навести Тернопільський аеропорт, який є в комунальній власності, проте діяльності саме як аеропорт практично не веде. На сайті Тернопільського аеропорту навіть немає сторінки «Розклад рейсів». Пікантність ситуації в тому, що мером Тернополя з 2010 року є партійний «побратим» Руслана Марцінківа, «свободівець» Сергій Надал. Чому ж мер Івано-Франківська не поділиться досвідом управління аеропортом із своїм тернопільським колегою-однопартійцем?

Завершуючи, перепрошуємо за можливо надміру емоційий тон, проте подібні заяви про «комуналізацію» Івано-Франківського аеропорту, які слідують щопівроку з уст недалеких політиків-популістів, шкодять не лише розвитку аеропорту, а й інвестиційному клімату міста Івано-Франківська загалом.

Можливо владі варто зайнятися вже майже рік як розритим центром міста та багатьох стратегічних міських доріг, наведенням ладу в комуналці міста, та вирішенням інших нагальних проблем, а не займатися політичним популізмом та словоблудством?

Аеропорт «Івано-Франківськ» за підтримки концесіонера має план і стратегію розвитку. Від влади ми просимо навіть не допомоги, а лише одного – не заважати. В тому числі своїми недолугими популістичними заявами».


Довідка Фіртки:

Аеропорт має дві злітно-посадкові смуги (на даний момент використовується одна, 2600х45 м.) покриття котрих дозволяє приймати середньомагістральні авіалайнери BOEING 737, A 320, MD 82, вантажні ІЛ 76 та гвинтокрили усіх типів.

В приміщенні аеровокзалу розташовані два міжнародні сектори для обслуговування пасажирів та бізнес-зал для VIP клієнтів. Невеличке кафе в холі першого поверху запропонує каву або чай за бажанням, безалкогольні напої та легкі закуски. Поблизу аеропорту знаходяться декілька магазинів, готелі, ресторан, кафе та перукарня.

Майновий комплекс “Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ” було передано в концесію ТОВ “Скорзонера” за результатами укладеного в 2010 році договору.


Читайте також:

МАУ планує збільшити частоту польотів з Івано-Франківська до Іспанії

Ще одна українська авіакомпанія відкриє регулярні рейси з Івано-Франківська

МАУ подовжує виконання рейсів між Івано-Франківськом та Аліканте на зимовий сезон

Директор аеропорту Петро Осипенко: Попри постійні перешкоджання міської влади Івано-Франківський аеропорт розвивається

Індонезія, Таїланд, Філіппіни, В’єтнам чи Малайзія - авіаквитки із Івано-Франківська за 592$ у два боки

Відтепер з Івано-Франківська у Гонконг можна добратись без візи за 365$ у два боки

З Івано-Франківська до Мальдів можна дістатись за 529€ у два боки

Відтепер з Івано-Франківська у Гонконг можна добратись без візи за 356$ у два боки


21.02.2018 2186 0
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

360
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2945
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21099
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1990
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1363 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2381

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

722

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2159

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

836

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1421
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

159
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

472
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1007
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

161
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

777
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

752
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

687
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8225
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

883 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

885
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2182 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

833