Представництво ЄС може надати кошти на будівництво обласного перинатального центру

 

 

Голова обласної ради Олександр Сич та перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Басарб зустрілися з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні.


З нагоди відзначення Дня Європи в Івано-Франківську до обласного центру Прикарпаття завітали радник з питань захисту прав людини відділу політики Представництва ЄС в Україні Танел Танг і документаліст відділу преси та інформації Представництва Ірина Стаднійчук.


Сторони обговорили питання євроінтеграції України загалом та Прикарпаття зокрема, наголосили на посиленні економічної та культурної співпраці між країнами Карпатського єврорегіону. А також зупинилися на адміністративно-територіальній реформі в Україні.


"Процес децентралізації має містити два принципи: добровільність громад та адміністративний вплив. Держава повинна контролювати та скеровувати цей процес, враховуючи при цьому позиції та інтереси людей. На Прикарпатті є три об’єднані територіальні громади, до ще однієї пройшли вибори. Ми вже побачили перші результати реформи, громади отримують фінансовий ресурс з держбюджету, вчасно виплачується заробітна плата, але разом з тим, ще багато питань неврегульовані законодавчо. Найперше, це охорона здоров’я, надання адміністративних послуг тощо", – наголосив очільник облради.


Олександр  Сич також відзначив, що формуючи бюджет області депутатський корпус враховує потреби територіальних громад. Українське законодавство побудоване так, що обласна рада практично не може впливати на процес децентралізації, але будучи вищим представницьким органом влади в області не залишається осторонь. Тому в новому складі обласної ради створена депутатська комісія з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, яка покликана реагувати на проблеми, що виникають в громадах.


Танел Танг також поцікавився станом соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та учасників військового конфлікту на Донбасі, їх родин.


Голова облради поінформував делегатів, що в області діє спеціальна програма захисту учасників російсько-української війни та їх сімей, яка включає різноманітні заходи щодо їхнього лікування, психологічної реабілітації, оздоровлення та матеріальної підтримки. Захистом інтересів цієї категорії населення також займається спеціально створена комісія обласної ради з питань захисту прав учасників та ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.


"Ця проблема ще довго буде переслідувати суспільство, бо в головах людей, котрі повернулися з фронту, війна буде відгукуватися все життя. Ми це усвідомлюємо і вчимося адекватно реагувати на ці виклики", – додав Олександр Сич.


В свою чергу Сергій Басараб відзначив, що на Прикарпатті офіційно зареєстровано близько чотирьох тисяч внутрішньо переміщених осіб:


"Ми налагодили процес надання житла вимушеним переселенцям та їхнє працевлаштування. Однак найбільшою проблемою залишається охорона здоров’я цих людей. Прикарпаття – одна з небагатьох областей в Україні, де немає обласного перинатального центру. Тому зараз звертаємося в європейські інституції щодо отримання дешевого кредиту, аби вирішити цю проблему".


На будівництво обласного перинатального центру можна залучити кошти Представництва ЄС в Україні, акцентувала Ірина Стаднійчук. Щопрадва, для цього необхідно напрацювати відповідний проект і бути готовими до співфінансування.


22.05.2016 433 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2635
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20440
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1791
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1278 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2301
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3930

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

497

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2051

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

741

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1345
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

414
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

939
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24438
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

679
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

633
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

779
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8113
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

586
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

814
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2100 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

769