Острижнюк Мар’яна Миколаївна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал.
Літо – це пора, яку чекає ледь не кожен. Приміряти новий купальник, позасмагати під сонцем, покупатися в озері чи у басейні – здавалось би, банальні речі, які бодай якось можуть посприяти нашому настрою.
На жаль, більшість людей не приділяють належної уваги гігієні під час пляжного сезону і припускаються досить небезпечних помилок. Як наслідок, до мене із жахом на обличчі звертаються пацієнтки, не розуміючи, звідки у них ознаки циститу або сечостатевих інфекцій…
Щоб вберегти вас від тривалого та досить коштовного курсу лікування, я підготувала кілька базових правил інтимної гігієни, яких варто дотримуватися під час пляжного сезону.
Не носіть купальник цілодобово!
Поширена помилка – після купання жінка не змінює купальник на чисту та суху білизну, а навпаки, вирішує у ньому ж прогулятися, сходити у кафе, і взагалі аж до вечора відпочивати у ньому. Логічно ж – спека, на тілі швидко висохне.
Не робіть так!
Мокрий купальник – вологе і тепле середовище, де з радістю ростуть і розмножуються патогенні мікроорганізми, яких ви могли підхопити у воді, на лежаку, сидячи на піску і т.д.
Ці бактерії та грибки агресивно впливають на вашу мікрофлору і внаслідок цього виникають неспецифічні запальні захворювання органів малого таза.
Після купання – душ!
Раджу купатися у басейнах та у водоймах, де є можливість після купання прийняти душ. Окрім того, придбайте спеціальний гель для інтимної гігієни, а не звичайний гель для душу. Гелі для інтимної гігієни пристосовані саме для вашої мікрофлори (відповідний склад, гіпоалергенність, рН). Ви вбережете себе від патогенної флори, яка може бути у воді.
Завжди підкладайте рушник під сідниці!
Зробити фото біля моря, сидячи на піску – це для жінки святе.
Але чи уявляє вона собі, скільки, вибачте, зарази є у тому піску і скільки залишиться у неї на сідницях та потрапить під купальник? Щодня через пляжі проходять тисячі людей, попри заборону вигулюють собак, ба навіть ходять у туалет… Підкладіть під сідниці рушник.
Фото можна обробити у фоторедакторі, а здоров’я – не те, чим варто жертвувати для красивої картинки.
Користуйтеся SPF!
Ви задумаєтесь: «яким боком сонцезахист може відноситися до інтимної гігієни?»
Річ у тому, що саме шкіра інтимних зон (лобок, пахова зона, внутрішня поверхня стегон) найбільш схильна до пігментації. Тому жінки часто звертаються до мене, щоб пройти процедуру інтимного пілінгу. Щоб вберегтися від небажаної пігментації, за пів години до виходу нанесіть лосьйон із сонцезахистом на усе тіло.
Чи можна купатися у «ці дні»?
Відверто кажучи, з цим питанням до мене звертається буквально кожна пацієнтка. Під час менструації дуже високі ризики інфікування патогенною флорою. Та й протікання у водоймі є досить неприємним моментом.
Насправді, сьогодні є можливість захиститися від протікань і навіть при цьому безпечно поплавати у водоймі чи басейні. Але варто переглянути свої засоби для менструальної гігієни.
На жаль, прокладки у цьому випадку не рекомендовані. Щоб захистити себе, раджу використовувати тампони (не менш 4 крапель) або менструальну чашу і все-таки уникати занурення у воду під час найбільш інтенсивних кровотеч (1-2 день МЦ).
Епіляція та басейн
Раджу уникати купання у басейні чи у відкритих водоймах протягом перших 2-3 днів після епіляції інтимних зон.
Як би не старався майстер, епіляція є травматичною процедурою, після якої можливі ризики інфікування на місці видалених волосяних фолікулів. Можливий розвиток фолікуліту, фурункула чи навіть абсцесу.
Стосовно лазерної епіляції ситуація також несприятлива. Засмага та солона чи хлорована вода надмірно подразнюють шкіру, що сприяє розвитку дерматиту, поверхневих опіків, постпігментації.
Пийте багато води та уникайте алкоголю!
Влітку посилені ризики дегідратації а, наскільки ми знаємо, зневодненому організму значно важче боротися з інфекціями.
Підтримуйте водний баланс, при цьому не зловживайте алкоголем. Алкоголь порушує регуляцію теплообміну, а також може призвести до сумних наслідків у відкритих водоймах.
Інтим у воді?
В романтичних фільмах можна спостерігати сцени, де любощі настигають героїв прямо в озері чи в басейні, або ж під хвилями на березі моря.
Як би пристрасно це не здавалось, раджу не практикувати такі методи, адже під час статевого акту всі патогенні бактерії з водойми чи з піску механічно проникають глибше аж до шийки матки, що в рази підвищує ризики інфікування. Домовтесь із партнером про більш безпечне та тихе місце.
Не займайтесь самолікуванням!
Коли вам дуже хочеться у басейн, а ви зв’язані обов’язком курсу лікування – не ризикуйте! Не варто переривати курс і тим паче збільшувати дозу препаратів та процедур, щоб швидше його закінчувати.
Не раджу самостійно вишукувати мікстури для підмивання чи засоби для спринцювань, якщо у вас загострення молочниці. Зверніться до лікаря. Тільки після повноцінного курсу лікування та дотримання усіх рекомендацій ми зможемо досягти бажаного результату.
Бажаю вам провести літній сезон без неприємних сюрпризів та з хорошим настроєм. Якщо ця стаття була для вас цікавою, ставте вподобайку, задонатьте кілька гривень для ЗСУ і використовуйте ці поради, щоб вберегти себе! Будьте здорові!
Партнерський матеріал