Працівників Карпатського національного природного парку пікетували Мінприроди

Понад півсотні працівників Карпатського національного природного парку поїхали до Києва, аби висловити свої вимоги керівництву Міністерства екології та природних ресурсів України, де сьогодні відбувся перший етап конкурсу на посади директорів чотирьох національних парків.

Майже 60 науковців, лісничих та інших працівників КНПП прийшли до будівлі Мінприроди з плакатами, якими закликають конкурсну комісію до зваженого рішення, а Міністра екології Остапа Семерака – "слідувати за переконаннями, а не обставинами". 

У коментарі КУРСу працівниця КНПП Леся Гайдук з місця події розповіла, що працівники одностайно вирішили підтримати свого багаторічного керівника і наставника, т.в.о. директора КНПП Олександра Киселюка, а "мирну акцію" під міністерством влаштували, бо мають підстави підозрювати, що результати конкурсу можуть сфальшувати. Про це, на думку пікетувальників, свідчить низка "дивних подій".

Так, інформація про призначення конкурсу була опублікована в середу, 8 травня, після завершення робочого дня, при цьому тестування призначене вже на 10 травня.

"Мінприроди якимось чином хоче просунути свого кандидата на посаду директора КНПП в той час, як ми маємо достойного претендента. Що дивно – оголошення конкурсу в післяробочий час за два дні до проведення, що от ви повинні зявитися 10-го числа… Все так складається, аби все "було добре". Ми тут, бо переживаємо, аби все було чесно і справедливо. Ми стоїмо сьогодні з 8:30 – це суто мирна акція. З 10:00 мав розпочатися перший етап конкурсу – це тести. Він розпочався з затримкою на дві з половиною години. Начебто з'явилися якісь технічні проблеми з онлайн-трансляцією в Мінприроди. Ми схильні думати, що "технічні проблеми" спричинили працівники парку… Отакі дивні речі відбуваються. Через те ми маємо підстави думати, що хтось хоче щось накерувати", – каже Леся Гайдук.

Всього на посаду директора КНПП є два претенденти – Олександр Киселюк і Михайло Чорній

Олександр Киселюк – кандидат біологічних наук, автор майже 220 наукових статей, співавтор 12 монографій. В КНПП працює вже 33 роки, з яких 16 років на посаді заступника директора Парку з наукової роботи, останнім часом виконував обов'язки директора. 

Михайло Чорній – директор ДП "Біологічні ресурси України", до цього працював в екологічній інспекції в Івано-Франківській області та в Черемоському національному парку. 

На сьогодні працівники КНПП заявили про одностайну підтримку Олександра Киселюка. Крім того, колектив, а також екологічні активісти занепокоєні інформацією про начебто причетність Чорнія до кримінального провадження 2011 року за фактом отримання хабара. 

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко в коментарі КУРСу запевнив, що конкурс буде прозорим і справедливим, кандидати були проінформовані вчасно. Всі охочі можуть побачити конкурс в онлайн режимі. Жодної інформації про кримінальні справи когось із претендентів у міністерства немає.

"Те, що я взнавав, – то не було ніякої справи, а його (Чорнія, – ред.) доганяють за те, що не давав вивозити гравій з карпатських річок. Але хай переможе сильніший. Все буде онлайн, запрошую дивитись. Мене життя навчило довіряти фактам, а не чуткам", – сказав Василь Полуйко.

Сьогодні вже завершився перший етап відбору – тестування.


10.05.2019 1511 1
Коментарі (1)

гуцул 2019.05.11, 10:31

КНПП молодці

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2323
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1036
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2200
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3634
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2579 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

887

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

766

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

715

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10385
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1230
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5361
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1083
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2872
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1232
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

462
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

332 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

771
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

663
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

713