
Працівники соціальних служб змушені здавати звіти по сім'ях учасників АТО, переселенцях, малозабезпечених, проблемних сім'ях. Звіти доволі об'ємні, на їхнє оформлення витрачається багато часу.
Через це працівники не встигають виявляти реальні проблеми, працювати безпосередньо з людьми, які цього потребують чи надавати їм психологічну консультацію, інформує Фіртка з посиланням на Стик.
"У 2014 році сціальну службу скоротили з 460 чоловік до 80 чоловік. Такої кількості персоналу катастрофічно не вистачає, особливо в нинішніх умовах", - зауважує директор обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Василь Стефанишин.
До прикладу, у Верховині необхідно витратити цілий робочий день, щоб з'ясувати рівень життя та умови побуту однієї родини. До того ж, це відбувається за власний кошт працівника, адже коштів на пальне не виділяється.
Директори регіональних центрів висловили свої пропозиції щодо оптимізації роботи служби. Ці напрацювання директор обласного центру соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді має на меті довести до заступника міністра соціальної політики. Стефаниши наголошує, що якщо нічого не робити, буде "соціальний спалах", і постраждають ті, хто найбільше потребує допомоги.