Головною проблемою для української енергосистеми все ще залишається війна та знищення генерувальних спроможностей України, зокрема електростанцій.
Про це в етері "На Часі" від ТРК "РАІ" розповів директор з управління активами АТ "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник, пише Фіртка.
"Усі пошкодження інфраструктури призвели до того, що в певні години енергії виробляється менше, ніж мало б споживатися. Цей дисбаланс має бути вирівняний.
Способом балансування навантаження і є погодинні відключення", — каже Олег Сеник.
За словами директора, графіки аварійних вимкнень застосували лише в перші дві доби на початку загальних відключень.
"У вимкненнях немає нічого доброго; це робиться тільки через таку біду в енергосистемі.
Кожен комутаційний прилад має певний ліміт того, скільки разів він може вимикатися.
Умовно нам гарантовано десять тисяч вимкнень для комутаційного апарату. Але якщо в звичайний час це робиться один-два рази на рік, то, до прикладу, зараз лише за добу загальна кількість може складати п'ять.
Таким чином апарат вичерпає свій ресурс дуже скоро", — зауважує Олег Сеник.
За словами посадовця, ініціатором графіків вимкнень є НЕК "Укренерго" — як оператор системи передач та відповідальна сторона за баланс.
"В "Укренерго" є інформація про прогнозні величини споживання/генерації світла на добу різними видами станцій.
Згідно з прогнозами складають певний баланс, коли в конкретні години потрібні відключення.
Оскільки на кожну годину є обмеження, то ми [ред. "Прикарпаттяобленерго"] визначаємо скільки часу треба вимикати світло, складаємо графік (а це займає близько години) і оприлюднюємо", — розповідає Олег Сеник.
Директор з управління активами АТ "Прикарпаттяобленерго" також вказує, що вимкнення діють переважно в нічний час, бо вдень дуже допомагає сонячна електрогенерація, яку корелюють згідно з навантаженнями.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків
Зменшується навантаження. Прикарпатцям пояснили, чому на вихідних не вимикали світло