"Повертаємо пішоходам їхній простір": у Франківську впорядковують рух автомобілів

Івано-Франківська міська влада почала вивільняти центральні тротуари від стихійного паркування приватних автівок. На часі — нанесення дорожньої розмітки згідно з новою схемою організації дорожнього руху, що спростить і покращить умови руху машин.

Про це Суспільному повідомив начальник управління інфраструктури Івано-Франківського міськвиконкому Мирослав Федорків, пише Фіртка.

На вулиці Незалежності уже почали встановлювати бетонні півкулі для обмеження заїзду туди автівок. Містяни скаржаться, що доводиться протискатися серед машин у пішохідній зоні.

"Ця проблема назрівала давно. Є, до прикладу, вулиці Мельника та Дністровська, де автівки паркуються прямо на тротуарах, але хоча би паралельно до бордюру. На Незалежності ж машини паркувалися по діагоналі або перпендикулярно до проїзної частини. Ми говоримо про тротуар, ми не говоримо, що у місті ліквідували паркувальний майданчик і зробили громадський простір для людей. Простір, по якому в середньому проходить до 30 тисяч людей щодня. Вони повинні проходити, а не протискатися", — розповідає Мирослав Федорків.

Міський департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики працює над візією, як створити для людей, які приїжджають з-за меж Івано-Франківська власним транспортом, так звані "park and ride", тобто пересадкові вузли. Там можна буде запаркувати автівку, сісти у громадський транспорт (зі знижкою або безкоштовно) і доїхати до центру.

"У центрі Івано-Франківська є до однієї тисячі паркувальних місць, а зареєстровано у місті 80 тисяч автомобілів. Навіть, якщо знести увесь центр і створити один великий паркінг, туди поміститься лише 15 тисяч машин. Ще одна закономірність: що більше паркінгів, то більші "корки" у години пік у тому ж таки центрі, бо люди вирушають з них у приблизно однаковий час", — каже Мирослав Федорків.

Протягом 4 років місто закупило понад 100 автобусів і тролейбусів. Громадським транспортом їде 60 % жителів міста, на автомобілях пересуваються 20 % містян. Виділення окремих смуг для громадського транспорту – це пріоритет номер один. При цьому маршрутки рухатимуться крайньою правою смугою, а приватні автівки – крайньою лівою. Пілотна смуга вже існує на вулиці Січових Стрільців. Всі інші вулиці змішані, і там громадський транспорт — у майже постійних заторах.

На вулиці Івасюка почали наносити нову розмітку відповідно до нової схеми організації дорожнього руху, що має спростити і покращити умови руху машин, на думку керівника управління інфраструктурної політики. Найближчий до реалізації проєкт – розвантаження вулиці Галицька саме у такий спосіб. Там у час пік проїжджають понад 70 автобусів і тролейбусів за годину. Вони везуть від 35 до 120 пасажирів.


Читайте також:

Від 6 до 80 гривень: скільки платять водії за паркування у Франківську та сусідніх обласних центрах

Марцінків хоче, щоб паркування в центрі Франківська було дуже дорогим

Марцінків хоче, щоб чиновники їздили на роботу на велосипедах – обіцяє доплати

В Івано-Франківську планують розширити пішохідні зони

У мерії шукатимуть рішення, щоб автомобіляму центрі Франківська було максимально некомфортно


05.06.2021 3306
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

333
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2930
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21081
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1984
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2366

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

710

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2143

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1002
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

767
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

742
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

837 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

878
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2175 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825