"Повертаємо пішоходам їхній простір": у Франківську впорядковують рух автомобілів

Івано-Франківська міська влада почала вивільняти центральні тротуари від стихійного паркування приватних автівок. На часі — нанесення дорожньої розмітки згідно з новою схемою організації дорожнього руху, що спростить і покращить умови руху машин.

Про це Суспільному повідомив начальник управління інфраструктури Івано-Франківського міськвиконкому Мирослав Федорків, пише Фіртка.

На вулиці Незалежності уже почали встановлювати бетонні півкулі для обмеження заїзду туди автівок. Містяни скаржаться, що доводиться протискатися серед машин у пішохідній зоні.

"Ця проблема назрівала давно. Є, до прикладу, вулиці Мельника та Дністровська, де автівки паркуються прямо на тротуарах, але хоча би паралельно до бордюру. На Незалежності ж машини паркувалися по діагоналі або перпендикулярно до проїзної частини. Ми говоримо про тротуар, ми не говоримо, що у місті ліквідували паркувальний майданчик і зробили громадський простір для людей. Простір, по якому в середньому проходить до 30 тисяч людей щодня. Вони повинні проходити, а не протискатися", — розповідає Мирослав Федорків.

Міський департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики працює над візією, як створити для людей, які приїжджають з-за меж Івано-Франківська власним транспортом, так звані "park and ride", тобто пересадкові вузли. Там можна буде запаркувати автівку, сісти у громадський транспорт (зі знижкою або безкоштовно) і доїхати до центру.

"У центрі Івано-Франківська є до однієї тисячі паркувальних місць, а зареєстровано у місті 80 тисяч автомобілів. Навіть, якщо знести увесь центр і створити один великий паркінг, туди поміститься лише 15 тисяч машин. Ще одна закономірність: що більше паркінгів, то більші "корки" у години пік у тому ж таки центрі, бо люди вирушають з них у приблизно однаковий час", — каже Мирослав Федорків.

Протягом 4 років місто закупило понад 100 автобусів і тролейбусів. Громадським транспортом їде 60 % жителів міста, на автомобілях пересуваються 20 % містян. Виділення окремих смуг для громадського транспорту – це пріоритет номер один. При цьому маршрутки рухатимуться крайньою правою смугою, а приватні автівки – крайньою лівою. Пілотна смуга вже існує на вулиці Січових Стрільців. Всі інші вулиці змішані, і там громадський транспорт — у майже постійних заторах.

На вулиці Івасюка почали наносити нову розмітку відповідно до нової схеми організації дорожнього руху, що має спростити і покращити умови руху машин, на думку керівника управління інфраструктурної політики. Найближчий до реалізації проєкт – розвантаження вулиці Галицька саме у такий спосіб. Там у час пік проїжджають понад 70 автобусів і тролейбусів за годину. Вони везуть від 35 до 120 пасажирів.


Читайте також:

Від 6 до 80 гривень: скільки платять водії за паркування у Франківську та сусідніх обласних центрах

Марцінків хоче, щоб паркування в центрі Франківська було дуже дорогим

Марцінків хоче, щоб чиновники їздили на роботу на велосипедах – обіцяє доплати

В Івано-Франківську планують розширити пішохідні зони

У мерії шукатимуть рішення, щоб автомобіляму центрі Франківська було максимально некомфортно


05.06.2021 3196
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

803
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1702 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7140
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15003 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1908
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1155

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

845

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

937

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1719

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1527
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

93
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

508
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

751
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3014
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

741
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1811
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

840
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34987 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

332
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

486
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

808
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

723