"Потяг до Яремче" стартує вчетверте!

Фестиваль сучасної української  культури «Потяг до Яремче» традиційно відбудеться в  м. Яремче та проходитиме 2 дні – 26 та 27 серпня. Уже вчетверте гості фестивалю матимуть змогу відвідати не тільки ті звичні частини програми, які відбуваються щороку, але й потрапити на зовсім нові та не менш цікаві заходи фестивалю! Цьогоріч  «Потяг до Яремче» стане хорошим завершальним акордом фестивалного руху літа 2011.

 

МОЛОДИЙ ROCK НА ВЕЛИКІЙ СЦЕНІ. ТРАНСКАРПАТІЯ

Фестиваль «Потяг до Яремче» вже другий рік поспіль дає змогу молодим виконавцям взяти участь у концертній програмі фестивалю на рівні з уже відомими гуртами. Цього року платформа для молодих виконавців отримала назву «Молодий ROCK на Великій сцені. Транскарпатія». Молоді гурти з Івано-Франківська, Чернівців, Яремче та Моршина виступлять на великій концертній сцені у п’ятницю, 26 серпня. Серед них гурти «Асиметрія емоцій», «Нерозкриті крила», «Viva gazone», «8-ий день». Завершать перший фестивальний день гурти «Пан Пупець» та «КораЛЛі», виконавши пісні зі свого нового альбому «Є!». До слова, також у п’ятницю, 26 серпня, гурт «КораЛЛі» знову проведе музично-екологічний проект «Карпатський ПрОТЯГ», який пройде у потязі Івано-Франківськ-Рахів.

 

Також варто зазначити, що цього року фестиваль «Потяг до Яремче» матиме неабияке тематичне забарвлення – це творчість композитора Володимира Івасюка. Тому окрім своїх власних пісень, кожен гурт, що виступатиме у перший фестивальний день, виконає одну пісню Володимира Івасюка у своїй власній обробці. Старі та давно відомі пісні отримають нове звучання на сцені «Потягу до Яремче»!


ВЕЛИКА  ШКОЛА ДИСКУСІЇ ЧЕРЕЗ  ПРОЗУ ТА ПОЕЗІЮ

Наступного  дня, 27 серпня програма фестивалю значно розшириться. Розпочнеться вона з Великої Школи Дискусії через Прозу та Поезію. Саме таку назву отримала новостворена частина фестивалю, що об’єднала в собі звичні Літературні читання, без яких уже важко уявити фестиваль «Потяг до Яремче», та Велику Школу Дискусії, яка була започаткована на фестивалі торік. Формат отримає новий цікавий вигляд і збере справді унікальних людей – в першу чергу письменників та поетів, музикантів, громадських діячів, а також представників бізнес-середовища. Темою цього заходу стане вічне – «На Денці серця. ЛЮБОВ – це…». Відомі люди творчості та бізнесу дискутуватимуть на тему Любові, активно залучаючи аудиторію до розмови. А літератори потішать гостей своїми творами, які, звісно ж, будуть про Любов!

 

Проходитиме ця частина програми в Будинку  культури м. Яремче. Модератором Великої  Школи Дискусії через прозу та Поезію є письменник Тарас Прохасько (м. Івано-Франківськ). Також участь у модеруванні візьме Олександр Бойченко (м. Чернівці). У їхній компанії будуть також Григорій Семенчук, Юрій Іздрик, Юрій Винничук, Мірек  Боднар, Мирослав Маринович, Валентин Кузан, Андрій Любка. І оскільки цьогоріч фестиваль «Потяг до Яремче» є тематично спрямованим, до участі у цій програмі організатори запросили рідну сестру Володимира Івасюка – Оксану Івасюк!

 

МАЛЯРСТВО

Окрім звичного та багатьма улюбленого боді-арту, інтерактивом фестивальних днів стане художня розвага від Яреми Стецика  «Бережи свій дах: розмальовування гонти». На фестиваль приїде цілий причеп, навантажений дошками для гонти – дерев’янного даху, традиційного для гуцульської (та не лише) архітектури. І кожен, кому так захочеться, зможе розмалювати таку гонту всілякими візерунками і забрати після того її додому. Дошка може бути використана у різні способи - можна нею розпалити піч (бо дерево сухе), можна поставити до решти сувенірів на полиці, а найкраще – докупити ще 15 тисяч таких дощок і побудувати для себе дерев’янний дах-гонту!

 

Також цього року на фестивалі пройде майстер-клас молодого карпатського художника Юрія Писаря. А вже ввечері, на Великій  сцені фестивалю Юрій Писар запрезентує  перформенс – виконає великоформатну картину Володимира Івасюка у доволі незвичному на сьогоднішній день стилі – PaintJam. Після того картину буде подаровано музею Івасюка у Чернівцях.

 

Крім  того, на фестивалі будуть представлені майстер-класи з плетіння ляльки-мотанки та художнього розпису одягу від Михайла Тимчука.

 

МУЗИЧНИЙ  ҐАНОК – СВЯТО  ВІД МАЛОГО ДО ВЕЛИКОГО

Ще  однією новинкою цьогорічної програми фестивалю стане «Музичний ґанок». Він стане своєрідною платформою для тих людей, які люблять не лише слухати гарну музику, але й відтворювати її! Для гостей будуть представлені різноманітні музичні інструменти, на яких зможе зіграти кожен охочий! Зіграти соло, заспівати в дуеті, створити гурт чи просто спробувати свої сили на будь-якому з інструментів – це все можна буде втілити на «Музичному ґанку», який буде розташований неподалік основної сцени фестивалю. Загальний настрій на «Музичному ґанку» допомагатимуть створювати Роман Калин та гурт «КораЛЛі».

 

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА

Музична програма фестивалю для багатьох гостей є найбільш очікуваною та бажаною. Цього року на Великій сцені в основний фестивальний день вийдуть гурти, які ще торік брали участь у конкурсі молодих гуртів і вибороли перші місця та глядацькі симпатії – це гурти «Оратанія» зі Львова і Франківські «The StenS». Також у концерті візьме участь гурт «Фліт» у своєму оновленому складі, однак все тому ж чудовому виконанні. Крім традиційного року, не обійдеться й без легкого барду – вступу Романа Калина. І оскільки на фестивалі звучатимуть найкращі пісні Івасюка, спеціальним гостем концертної програми стане Тарас Чубай! Хед-лайнерами другого фестивального дня стане гурт, чий драйв та музика не залишать байдужим нікого з гостей «Потягу до Яремче» - гурт «Гайдамаки»! 
 

4 DІЇ 4YOU. DУМАЙ. DІЙ. DОПОМАГАЙ. DОСЯГАЙ!

Цього року “Потяг…” отримав доповнення – вагон 4Dії 4 You – Dумай. Dій. Dопомагай. Dосягай! Щороку фестиваль «Потяг до Яремче» не обходиться без благодійності. Це вже стало доброю традицією ще з першого року проведення фестивалю. Цього року під час фестивалю буде створено та започаткує свою роботу сайт «Потяг ДОБРОТИ : Charity 4D», який буде націлений на збір, поширення та розповсюдження інформації про соціальну необхідність допомоги, хто цього потребує та реальність його здійснення. Особливість цього благочинного сайту в тому, що це не буде одноразовою благодійною допомогою, а постійно діючим ресурсом, де буде роміщено інформацію про тих, хто потребує допомоги, а також про те, хто її вже отримав.


МУЗИЧНИЙ  ФІЛЬМ «ПОТЯГ ДО ЯРЕМЧЕ»

А зараз те, що організатори притримували насамкінець, як святковий торт, чи найвишуканіший подарунок – під  час фестивалю «Потяг до Яремче»  буде зафільмовано римейк українського мюзиклу Володимира Івасюка –  «Червона рута». Створюватимуть картину режисер Олексій Гуз та художник фільму Ярослав Зень, головні ролі дістануться відомим українським музикантам, письменникам та громадським діячам, а відвідувачі фестивалю наповнять кожен з 24 кадрів в секунду собою, своїм позитивом, своїм настроєм та енергетикою.

 

Як  і створення самого свята-фестивалю  українського сучасного мистецтва  «Потяг Dо Яремче», так і його продовження  у видозмінах, був і залишається Володимир Івасюк! Саме він завжди мав велике бажання щиро творити та пропагувати гарну українську культуру для людей різного покоління! Йому це в свій час дуже добре вдалось, і ми маємо гарний спогад у вигляді музичного фільму «Червона рута»! І тепер, через 40 років після зйомок кінострічки “Червона рута” ми маємо намір відтворити атмосферу знімання фільму з повторенням улюблених пісень Володимира Івасюка!


08.08.2011 2564 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

307
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

941
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2083
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1150
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1618 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2787

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

519

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

600

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1518

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1495
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

337
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18242
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1206
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3540
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

907
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10669
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6440
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1080
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

341
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

574
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3188
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

881