Міністерство охорони здоров’я має до кінця року забезпечити доступ до вакцини проти COVID-19 всім категоріям громадян.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише Фіртка.
За повідомленням Шмигаля, вже наприкінці лютого в Україну почнеться постачання 2,2 млн доз вакцини від компанії AstraZeneca. Ця вакцина довела свою ефективність та отримала підтвердження якості від Європейського агентства з лікарських засобів. Загальний розмір постачання вакцини від AstraZeneca може скласти до 3,7 млн доз із терміном до кінця II кварталу цього року.
"Для Міністерства охорони здоров’я поставлене завдання до кінця року забезпечити доступ до вакцини всім без винятків категоріям громадян. Проведення безпечної вакцинації – це наш шанс повернутися до більш звичного життя вже наступного року, а тому відповідна кампанії залишається одним із ключових пріоритетів уряду цьогоріч", - написав він.
Шмигаль зауважив також, що важливо не лише якнайшвидше розпочати масову вакцинацію, а розпочати її безпечною вакциною, яка пройшла всі необхідні стадії клінічних випробувань та затверджена в інших розвинених країнах.
"Паралельно із контрактом в межах COVAX та контрактом із Sinovac у розмірі 1,9 млн доз, уряд веде перемовини й з іншими компаніями, про результати яких буде повідомлено незабаром", - додав прем’єр.
Він наголосив і на тому, що план вакцинації у п’ять етапів вже готовий, також підготовлені мобільні бригади, кабінети щеплення, холодовий ланцюг та вся необхідна інфраструктура для доставлення та дистрибуції вакцини.
Також Шмигаль розповів, що Глобальний альянс із вакцин та імунізації оприлюднив звіт щодо розподілу вакцин у межах глобальної ініціативи COVAX, і Україна вже найближчим часом отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech для медиків.
Читайте також:
Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації
Ляшко каже, що людей, які вже перехворіли на COVID-19 також вакцинуватимуть
Україна проситиме про більшу кількість вакцин Pfizer
В Україні запустять сайт для запису на COVID-вакцинацію
Covid-19: вагітні отримують суперечливі поради щодо вакцинації