"Посилення стійкості жінок волонтерського руху": як активістки знаходять баланс у часи випробувань (ФОТО)

Зважаючи на виклики сучасності, які формують постійний стрес, Громадська організація "ДІЄ. Добрі ідеї Єднають" реалізувала проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху".

Про це з журналісткою Фіртки поділилася голова організації Марія Луцак.

Як зазначила волонтерка,  у рамках проєкту провели десять занять з арттерапії, які допомогли жінкам віднайти внутрішню рівновагу через творчість. Серед напрямків — створення виробів із бісеру, намистин і вовни, а також живопис.

Окрема група жінок пройшла більш глибинне відновлення за методикою "Mind and body Medicine". Для команди ГО та її волонтерок провели восьмигодинний тренінг з протидії вигоранню. Однією з яскравих подій був пікнік з лідеркою Іриною Трохим, де учасниці говорили про історію жіночого руху в Україні.

Також учасницям пропонували нові підходи до відновлення через серію з восьми мінітренінгів з усвідомленого відпочинку. Жінки навчалися техніки релаксації, дихальних вправ і способів ефективного планування часу для збереження життєвого балансу.  

Марія Луцак поділилася, ідею утворення громадської організації обговорили спільно з подругою під час одного тренінгу, а її місією вбачали створення просторів і можливостей для жінок через неформальну освіту та підприємницькі ініціативи.

"У нас є три основні напрямки — підвищення інституційної спроможності нашої організації, підсилення економічної спроможності жінок. А останнім є робота над туристичним магнітом для Печеніжинської громади.

Зазначу, що всі членкині в нас працюють на волонтерських засадах і не отримують заробітної плати. І це є викликом, також війна забирає багато можливостей. Плани часом доводиться змінювати, переробляти, а це виснажує".  

Волонтерка долала, співпраця з іншими організаціями підсилює їхню діяльність і робить проєкти ще потужнішими.

"Ми вже розширюємо нашу діяльність, зокрема в проєкті "Посилення стійкості жінок волонтерського руху", який відбувся за підтримки Українського жіночого фонду, нашими заходами вдалося охопити шість громад.

Захід відвідали 200 учасниць".

Зі слів волонтерки, проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху" став більше, ніж просто набором активностей. Це був простір для з’єднання, підтримки й відновлення, де жінки мали можливість не лише отримати нові знання й навички, але й відчути, що вони не одні у своїй боротьбі.

Як зазначила Марія Луцак, часто бувають моменти, коли здається, що хочеться все припинити, а особливо після повномасштабного вторгнення. 

"Якби мені не здавалося, що я супергероїня і мене не зламати, але не все так красиво. Я теж людина, і я розумію, що мої ресурси обмежені. Тому треба вміти раціонально їх використовувати".

Активістка нагадала про основну мету заходів:

"Турбота про себе — це не розкіш, а потреба, особливо для тих, хто щодня разом з іншими. Жінки волонтерського руху довели, що їхня стійкість — це невіддільна частина сили нашого суспільства". 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Івано-Франківщині провели арттерапію для родин загиблих військовослужбовців (ФОТО)

«На заняттях люди змінюють сльози на усмішку», - Ірина Станіславська проводить безкоштовні майстер-класи  розмальовування пряників  (ФОТО)

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)


22.11.2024 Тетяна Сорока 262
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

279
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

417
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2286
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1692
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1985
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5594 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1095

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1108

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1618

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1097
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

850
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

710
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14525
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

499
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10372
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6040
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

593
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7410
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2685
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

490
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

596
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

431