"Посилення стійкості жінок волонтерського руху": як активістки знаходять баланс у часи випробувань (ФОТО)

Зважаючи на виклики сучасності, які формують постійний стрес, Громадська організація "ДІЄ. Добрі ідеї Єднають" реалізувала проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху".

Про це з журналісткою Фіртки поділилася голова організації Марія Луцак.

Як зазначила волонтерка,  у рамках проєкту провели десять занять з арттерапії, які допомогли жінкам віднайти внутрішню рівновагу через творчість. Серед напрямків — створення виробів із бісеру, намистин і вовни, а також живопис.

Окрема група жінок пройшла більш глибинне відновлення за методикою "Mind and body Medicine". Для команди ГО та її волонтерок провели восьмигодинний тренінг з протидії вигоранню. Однією з яскравих подій був пікнік з лідеркою Іриною Трохим, де учасниці говорили про історію жіночого руху в Україні.

Також учасницям пропонували нові підходи до відновлення через серію з восьми мінітренінгів з усвідомленого відпочинку. Жінки навчалися техніки релаксації, дихальних вправ і способів ефективного планування часу для збереження життєвого балансу.  

Марія Луцак поділилася, ідею утворення громадської організації обговорили спільно з подругою під час одного тренінгу, а її місією вбачали створення просторів і можливостей для жінок через неформальну освіту та підприємницькі ініціативи.

"У нас є три основні напрямки — підвищення інституційної спроможності нашої організації, підсилення економічної спроможності жінок. А останнім є робота над туристичним магнітом для Печеніжинської громади.

Зазначу, що всі членкині в нас працюють на волонтерських засадах і не отримують заробітної плати. І це є викликом, також війна забирає багато можливостей. Плани часом доводиться змінювати, переробляти, а це виснажує".  

Волонтерка долала, співпраця з іншими організаціями підсилює їхню діяльність і робить проєкти ще потужнішими.

"Ми вже розширюємо нашу діяльність, зокрема в проєкті "Посилення стійкості жінок волонтерського руху", який відбувся за підтримки Українського жіночого фонду, нашими заходами вдалося охопити шість громад.

Захід відвідали 200 учасниць".

Зі слів волонтерки, проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху" став більше, ніж просто набором активностей. Це був простір для з’єднання, підтримки й відновлення, де жінки мали можливість не лише отримати нові знання й навички, але й відчути, що вони не одні у своїй боротьбі.

Як зазначила Марія Луцак, часто бувають моменти, коли здається, що хочеться все припинити, а особливо після повномасштабного вторгнення. 

"Якби мені не здавалося, що я супергероїня і мене не зламати, але не все так красиво. Я теж людина, і я розумію, що мої ресурси обмежені. Тому треба вміти раціонально їх використовувати".

Активістка нагадала про основну мету заходів:

"Турбота про себе — це не розкіш, а потреба, особливо для тих, хто щодня разом з іншими. Жінки волонтерського руху довели, що їхня стійкість — це невіддільна частина сили нашого суспільства". 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Івано-Франківщині провели арттерапію для родин загиблих військовослужбовців (ФОТО)

«На заняттях люди змінюють сльози на усмішку», - Ірина Станіславська проводить безкоштовні майстер-класи  розмальовування пряників  (ФОТО)

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)


22.11.2024 3018
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

668
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1005
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31712 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1469
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665