
Президент Петро Порошенко підписав закону про функціонування української мови як державної.
Свій підпис глава держави поставив 15 травня, пише УП.
"В цей день, я як президент України Петро Порошенко маю високу честь і унікальну можливість підписати закон про забезпечення функціонування української мови як державної", – сказав він.
Порошенко вкотре наголосив, що цей закон жодним чином не утискає інші мови.
Спікер Верховної Ради при цьому зазначив, що закон набуває чинності після підписання президентом.
Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».
Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.
Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов’язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.
Українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.
Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг.
Нагадаємо:
- У першому читанні законопроект №5670-д парламент ухвалив 4 жовтня 2018 року.
- У грудні 2018 року профільний комітет доопрацював його, розглянувши 2059 поправок.
- У лютому Верховна Рада почала розглядати у другому читанні закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
- Вранці 25 квітня біля Верховної Ради проходить акція на підтримку ухвалення закону про українську мову №5670-д.