Поради від Девіда Лінча про користь трансцендентальної медитації на карантині

Карантин 2020-2021 вибив ґрунт з-під ніг у мільйонів людей. Хтось втратив роботу, хтось втратив душевний спокій і постійно тривожиться. Хтось неймовірно втомився і втратив інтерес до життя. Нам не вистачає роботи у звичному ритмі, розваг і спілкування з друзями. Але вихід є.

Сучасний американський режисер Девід Лінч — ти пам'ятаєш його «Твін Пікс», «Малголланд Драйв», «Дюну» і «Синій оксамит» — розповів під час онлайн-марафону на освітній платформі LIFTA.SPACE, де, доречі, зараз доступний курс від нього (https://lifta.space/ua/courses/self-development), як зберегти самовладання, натхнення і реалізувати себе в карантин за допомогою трансцендентальної медитації (ТМ).

Що це — трансцендентальна медитація

Як говорить Девід Лінч, медитація — це ключ до досягнення безмежної свідомості. Вона дозволяє знизити зовнішній тиск. Все негативне в міру практики трансцендентальної медитації йде, залишається тільки «стан вільного падіння» і відчуття новизни й енергії.

У 60-х роках XX століття трансцендентальну медитацію в США приніс індійський гуру Махаріші Махеш Йоги. Він переробив стародавні вчення про медитації та представив свою версію духовних практик.

В ній головна увага приділялася не спробам очистити розум від «зайвих» думок і приручити його, а розуміння глибинних шарів свідомості. Саме в них можна черпати впевненість і внутрішні сили.

«Трансцендентальний» в назві медитації означає, що практика веде до зустрічі й усвідомлення якоїсь прихованої в кожному з нас сутності. Вона набагато ширше наших уявлень про себе і власні можливості. Вона не піддається поясненню, але з її допомогою ти зможеш досягти будь-яких висот.

У ТМ ти будуєш медитацію навколо особливої ​​мантри. Лінч рекомендує отримати її у наставника. Однак основні мантри для медитації можна знайти у вільному доступі.

Повторюючи мантру 20 хвилин двічі на день ти зможеш, як пояснює Лінч, «вивернути свідомість навиворіт і повернути на 180 градусів всередину». Не потрібно виганяти думки, не потрібно нав'язувати позитивне мислення. Не думай про концентрацію уваги. Просто повторюй мантру. Вона занурить тебе в більш глибокі рівні розуму, де можна знайти трансцендентальність.

Девід Лінч вже 50 років практикує ТМ і очолює Фонд просування ідей трансцендентальної медитації для поліпшення якості життя. Режисер на власному прикладі показує користь духовних практик і щиро розповідає, як з ненависті та тривоги, «задушливої ​​ гумової клоунській масці негативності» вийти в відчуття чистого розуму.

Девід Лінч про медитації: користь практики на карантині

Самоізоляція і занепад сил стали справжнім випробуванням для всіх нас. Однак Девід Лінч вважає, що ми можемо знайти в собі сили для вирішення будь-якої життєвої проблеми. У цьому допомагає медитація. Девід Лінч впевнений: вона дозволяє людині зануритися всередину себе і знайти контакт з чистою свідомістю.

Ізольована людина — ідеально для медитації

Практики трансцендентальної медитації натякають, що ти залишаєшся сам на сам зі своїми думками. Для неї не потрібно ходити в зал йоги або церква, вона не вимагає особливої ​​підготовки та не займає багато часу.

Трансцендентальна медитація — це просто, вона не вимагає ніяких зусиль. Можна як медитувати лежачи, так і сидячи. Тобі достатньо 20 хвилин вранці та ще 20 — протягом дня, щоб закрити очі й з глибоким диханням повторювати обрану мантру. Важливо робити це кожен день. Так контакт з внутрішнім полем сили буде відновлений швидше.

Досягнутий ефект дозволить заспокоїтися, знизити нервову напругу, позбутися негативних думок. Доведено медичними дослідженнями.

Лінч пояснює простоту методу природним прагненням розуму до щасливого простору, якого можна досягти через медитацію.

Усередині кожного таїться безмежний простір інтелекту, творчості, любові та енергії. Групові медитації здатні впливати на світ навколо, але «секрет всередині самого тебе, завжди був і завжди буде».

Як це працює? Лінч пропонує метафору. Ти — хмарочос з сотнею кімнат. Кожна з них наповнена сміттям. І його приніс саме ти. Медитація як ліфт. Ти сідаєш в нього — і пірнаєш в глибину будівлі. Тут зона чистої свідомості. Опинившись в ній ти автоматично включиш всіх роботів-прибиральників, які розчистять всі кімнати в хмарочосі. Стрес зникає, а ти наповнюєшся станом усвідомленості.

Підживлення енергією

Трансцендентальна медитація, на думку Лінча, здатна воскресити наше прагнення творити та зміцнює надії на краще.

За його словами, негатив — це не щось фізично присутнє у твоєму житті. Це відсутність позитивного. Коли ти починаєш оживляти позитив через заспокійливі мантри, «тьма негативу» буде зникати. Почнуть приходити нові ідеї та рішення, адже ніщо більше не буде їх блокувати. Ти будеш знати, «що будувати, що фарбувати, що винаходити».

Як пояснює Лінч, медитація занурює всередину. Ти «опиняєшся в просторі істинного Я. Це відчуття невимовного щастя. Фізичне, емоційне, ментальне і духовне блаженство починають рости всередині нас ... трансцендентальний перехід дозволяє подивитися на життя як на дивовижну, химерну гру».

Прокидається творчість

Для діяльної творчості — в професії та для душі — необхідні душевні сили та позитивний настрій. Коли ми закриті від світу і страждаємо на самоті, наповнені негативом, ми закриті й для творчості. Страх і гнів обмежують потік ідей, «трубка щастя стискається».

Рішення, яке пропонує Девід Лінч — трансцендентальна медитація. Виходячи за межі поверхневих думок про складнощі й можливі втрати, ти знищуєш негатив. «Золото приходить, а сміття йде ... Стрес, неспокій, напруга, депресія, печаль, ненависть, жага помсти, гіркий егоїстичний гнів; все починає відступати».

Карантин — можливість для експериментів, які ти ніколи не дозволив би собі або у тебе не доходили руки. Є прекрасні речі, якими можна займатися вдома. «Ти можеш малювати, створювати маленькі речі, писати тексти, писати вірші, писати розповіді, які пізніше можуть принести успіх, грати в ігри, винаходити гри, придумувати нові рецепти та готувати. У маленькому приміщенні може відбуватися так багато всього».

Надія є

За словами Лінча, сама Мати-природа змусила нас зупинитися і переосмислити те, що відбувається в нас і навколишнім світом. Епідемія може привести нас до нового способу мислення. Ми можемо стати духовнішим і добрішим. Те, що відбувається сьогодні як ніколи зблизить усіх людей на планеті.

Рішення проблеми неодмінно знайдеться, а нове життя стане кращим.

Лінч впевнений, що справжнє щастя — не в скасуванні обмежень, не в зникненні вірусів, не в родині або друзях. Воно — всередині нас. Знайди своє справжнє щастя за допомогою трансцендентальної медитації.

Партнерський матеріал


22.06.2021 1171
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1179
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2506
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2103
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2156
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6516 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2444 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

327

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1134

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1269

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1387
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

264
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

578
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2054
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26503
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

544
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10451 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8000
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

527
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

390
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

537
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

614
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1567