Поради прикарпатцям: як вберегти себе від інфаркту та інсульту?

Інфаркт та інсульт — серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити.

Що для цього необхідно? Насамперед — знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.

З кожним роком смертність з приводу серцево-судинних захворювань зростає. Особливо це стосується інфаркту міокарда та інсульту. Також велику увагу привертає до себе ріст тромбоемболій легеневої артерії, що почастішав в молодому віці і в більшості випадків призводять до летальності.

Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.

Слід зазначити, що фактори, які викликають інфаркт та інсульт поділяють на ті, на які ми можемо вплинути та ті, на які не можемо.

Факторами, на які ми не можемо вплинути є :

  • вік (чоловіки > 55 років, жінки > 65 років);
  • стать (чоловіки);
  • генетика (сімейний анамнез передчасного розвитку серцево-судинних захворювань).

Як бачимо, фактично ніхто не застрахований від настання інсульту, або інфаркту. Проте їх настанню можна запобігти, знаючи фактори, що є першопричиною останніх та на які ми можемо вплинути. До них належать:

  • підвищений артеріальний тиск(особливо неконтрольований);
  • дисліпідемія (підвищений рівень загального холестерину та його фракцій);
  • збільшення ваги тіла (ожиріння);
  • зловживання алкоголем та тютюнопалінням;
  • малорухомий спосіб життя;
  • підвищена густина крові;
  • стреси;
  • цукровий діабет.

Для того, щоб запобігти розвиткові інсульту та інфаркту, потрібно усунути всі фактори, на які можна вплинути.

У високорозвинутих країнах світу медицина велику увагу приділяє попередженню виникнення хворіб, тобто профілактиці. Потрібно більше прислухатися до свого організму або просто ”полюбити” себе. Особливо, слід звертати увагу на:

  • будь-які болі за грудиною, що виникають при фізичному навантаженні та в спокої;
  • перебої в роботі серця;
  • відчуття нестачі повітря при ходьбі та в спокої;
  • неконтрольований артеріальний тиск;
  • часті головні болі.

Вищеперераховані симптоми уже можуть свідчити про розвиток серцево-судинної патології. В цьому випадку потрібно негайно звертатися до лікаря-кардіолога.

Проте, навіть якщо Вас нічого не турбує, обов’язково хоча б  раз на рік необхідно проходити ряд обстежень,таких як:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • рівень глюкози в крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • коагулограма;
  • ЕКГ.

У сучасному Медичному центрі «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення зазначених вище обстежень, а також є можливість отримати консультацію у досвідчених спеціалістів.

Прийом лікаря-кардіолога розпочинається зі збору анамнезу (отримання інформації про причини виникнення захворювання, тривалість його перебігу, генетичну схильність тощо), вивчення скарг пацієнта, проведення огляду і встановлення попереднього діагнозу. Після первинної консультації виписується направлення на проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. На основі проведених обстежень здійснюється повторна консультація і згідно з результатами обстежень призначається лікування.

Відповідально ставтесь до свого здоров’я, бережіть свої серця, адже здорове серце — запорука довготривалого та повноцінного життя.

Попадинець Вікторія Володимирівна – лікар кардіолог Медичного центру «Оксфорд Медікал»


19.03.2019 2500
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1282
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2030
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3506
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1293

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1607

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1272
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

564
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

519
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1318 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502