Поради іванофранківцям як зекономити на їжі, але не на здоров'ї

 

Здорове харчування коштує недешево? Називаючи продукти органічними, натуральними і так далі, на нашому бажанні бути здоровими часто заробляють виробники і маркетологи. І все ж знизити витрати на їжу, і при цьому зробити свій раціон корисніше можна.

 

Сайт 0342.ua підібрав для вас 10 способів як заощадити на їжі з користю для здоров'я.

 

Купуйте овочі та фрукти в їх сезон

Помідори та огірки в березні коштують набагато дорожче, ніж у червні, а тим більше в розпал сезону - у липні. Вирощені натуральним способом та ще й на грядці овочі не тільки смачніші, але й містять всі ті поживні речовини, про які так багато пишуть дієтологи. Так що не варто піддаватися спокусі і купувати, наприклад, абрикоси саме зараз - через місяць вони і подешевшають, і будуть більш м'ясистими, солодкими і смачними. Так що не варто поспішати! А от сезон полуниці вже завершується. Тому, якщо хочете поласувати ягодами, поспішайте на ринок!

Робіть домашні заготовки і заморозки

851225440-e1374306370719Соління і варення вимагають сил, часу і вправності, але всі зусилля окупляться взимку. Заморожена чорниця в пирозі, компот з червоних ягід, малинове варення та овочеві брикети для супу, зроблені своїми руками в підсумку скоротять час приготування страв взимку і створять відчуття літа. У сезон продукти коштують дешевше, ніж магазинні заморожені суміші або консервація, і ви точно будете впевнені в тому, що їсте.

Готуйте вдома те, що зазвичай купуєте в магазині

Соуси, кондитерські вироби, буженина і шинка, безалкогольні напої - все це можна приготувати самостійно. Домашні торт або пиріг, ткемалі або майонез набагато смачніші, аніж магазинні. І до того ж обійдуться вам дешевше. А ще ви будете точно впевнені, що ніяких рослинних жирів, маргарину, яєчних порошків та інших «підсилювачів аромату і смаку» у цих продуктах немає.

Займайтеся полюванням чи збиранням 

Нехай архаїчні методи видобутку їжі - полювання, риболовля і збиральництво - змінилися роботою в офісах, але велосипедні прогулянки в лісі можуть обернутися повним кошиком малини або суниці, а тиждень у Карпатах - кілограмами грибів. Навіть якщо ви не бачите себе за збором чорниці, варто врахувати, що чим ближче продукт до місця збору, тим він дешевше. Так що сушені гриби в Яремче або Космачі будуть раз в 10 дешевші, ніж зібрані там же, але розфасовані і розставлені на полицях у магазині. А уявіть як зрадіє ваш чоловік, якщо ви з власної ініціативи відправите його на риболовлю...

Обзаведіться власними постачальниками на ринку

Ви ж все одно ходите туди кожні вихідні, тож що варто познайомитися з торговцями поближче, особливо з селянами, які з'являються на ринках тільки у вихідні. Ви, наприклад, створили на ринку попит на рукколу і базилік - тепер їх для вас вирощують спеціально, і коштують вони набагато дешевше ізраїльських. Смак і аромат у них - набагато яскравіше, ніж у розфасованих. У ще одного селянина купуйте м'ясо чи молочні продукти. Звісно, якщо ви впевнені у тому, що продавець порядний і не продаватиме людям м'ясо чи молоко нездорових тварин. Виходить дешевше, оскільки вони не проходять через ланцюжок перекупників міського базарчика.

Заохочуйте місцевого виробника

ovoshi-i-frurtiУ всьому світі набирає обертів тренд sustainability. Мова йде про продукти місцевого виробництва. Люди все частіше хочуть їсти те, що виросло і дозріло недалеко від будинку. Відніміть від ціни ізраїльської полуниці або китайських яблук витрати на транспортування і приплюсуйте їх користь (адже місцеві продукти зазвичай не вирощують за прискореними методам з використанням хімічних добрив). До того ж в сезон можна обзавестися чорною смородиною або тими ж яблуками безкоштовно, у саду.

Використовуйте субпродукти

Ціла курка коштує дешевше окремих її частин, з м'яса з голяшек вийдуть відмінні котлети, кілограм яловичої печінки коштує дешевше м'якоті, а юшку можна зварити з голів і кістяків лосося, що залишилися після розбирання туші на філе. До речі, на головах останнього зазвичай залишається багато м'якоті, якої вистачить на пару невеликих порцій. Так що уважніше дивіться на цінники і вибирайте не тільки найкрасивіші і апетитні шматочки.

Робіть оптові закупівлі

Упаковка з 10 пачок рису або гречки коштує дешевше, ніж ці ж крупи, куплені по кілограму. До того ж ціни на продукти харчування неухильно зростають. Тому-то цукор для консервації купувати краще восени - навесні він знову подорожчає. Робити великі запаси не варто: розраховуйте приблизно на півроку. Тоді й економія буде помітна, і продукти не залежаться і не зіпсуються.

Пробуйте нові продукти

Шпинат, брюссельська капуста, дайкон, чорна редька, селера - цей список можна продовжувати до безкінченності. Зазвичай такі продукти користуються обмеженим попитом: дієтологи стверджують, що люди схильні обмежуватися певним набором комбінованих продуктів і дуже рідко виходять за ці рамки. Таким чином, ми обмежуємо себе в кількості корисних речовин і формуємо «харчовий» бюджет. Пошук нових смаків може допомогти його зменшити.

Робіть заміни в рецептах

Можливо, це вимагає певної вправності, але в цілому міняти продукти можна на дешевші. І підмінити морського окуня - коропом, використовувати замість помідорів аличу і так далі. Тут є невеликі секрети: жирність і тип м'яса або риби повинні збігатися (вирізку міняти на курячу грудку, лопатку - на ніжки і т.д.). Що стосується овочів і фруктів, то головний критерій заміни - їх кислотність або солодкість, і водянистість. Тож без втрат можна замінити, наприклад, персики абрикосами.


18.06.2015 1756 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

336
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

469
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2312
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1707
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2001
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5608 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1112

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1126

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1641

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1112
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

872
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

724
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14546
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

524
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10388
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6062
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

611
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7507
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2738
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

513
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

610
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

446