Поради іванофранківцям як зекономити на їжі, але не на здоров'ї

 

Здорове харчування коштує недешево? Називаючи продукти органічними, натуральними і так далі, на нашому бажанні бути здоровими часто заробляють виробники і маркетологи. І все ж знизити витрати на їжу, і при цьому зробити свій раціон корисніше можна.

 

Сайт 0342.ua підібрав для вас 10 способів як заощадити на їжі з користю для здоров'я.

 

Купуйте овочі та фрукти в їх сезон

Помідори та огірки в березні коштують набагато дорожче, ніж у червні, а тим більше в розпал сезону - у липні. Вирощені натуральним способом та ще й на грядці овочі не тільки смачніші, але й містять всі ті поживні речовини, про які так багато пишуть дієтологи. Так що не варто піддаватися спокусі і купувати, наприклад, абрикоси саме зараз - через місяць вони і подешевшають, і будуть більш м'ясистими, солодкими і смачними. Так що не варто поспішати! А от сезон полуниці вже завершується. Тому, якщо хочете поласувати ягодами, поспішайте на ринок!

Робіть домашні заготовки і заморозки

851225440-e1374306370719Соління і варення вимагають сил, часу і вправності, але всі зусилля окупляться взимку. Заморожена чорниця в пирозі, компот з червоних ягід, малинове варення та овочеві брикети для супу, зроблені своїми руками в підсумку скоротять час приготування страв взимку і створять відчуття літа. У сезон продукти коштують дешевше, ніж магазинні заморожені суміші або консервація, і ви точно будете впевнені в тому, що їсте.

Готуйте вдома те, що зазвичай купуєте в магазині

Соуси, кондитерські вироби, буженина і шинка, безалкогольні напої - все це можна приготувати самостійно. Домашні торт або пиріг, ткемалі або майонез набагато смачніші, аніж магазинні. І до того ж обійдуться вам дешевше. А ще ви будете точно впевнені, що ніяких рослинних жирів, маргарину, яєчних порошків та інших «підсилювачів аромату і смаку» у цих продуктах немає.

Займайтеся полюванням чи збиранням 

Нехай архаїчні методи видобутку їжі - полювання, риболовля і збиральництво - змінилися роботою в офісах, але велосипедні прогулянки в лісі можуть обернутися повним кошиком малини або суниці, а тиждень у Карпатах - кілограмами грибів. Навіть якщо ви не бачите себе за збором чорниці, варто врахувати, що чим ближче продукт до місця збору, тим він дешевше. Так що сушені гриби в Яремче або Космачі будуть раз в 10 дешевші, ніж зібрані там же, але розфасовані і розставлені на полицях у магазині. А уявіть як зрадіє ваш чоловік, якщо ви з власної ініціативи відправите його на риболовлю...

Обзаведіться власними постачальниками на ринку

Ви ж все одно ходите туди кожні вихідні, тож що варто познайомитися з торговцями поближче, особливо з селянами, які з'являються на ринках тільки у вихідні. Ви, наприклад, створили на ринку попит на рукколу і базилік - тепер їх для вас вирощують спеціально, і коштують вони набагато дешевше ізраїльських. Смак і аромат у них - набагато яскравіше, ніж у розфасованих. У ще одного селянина купуйте м'ясо чи молочні продукти. Звісно, якщо ви впевнені у тому, що продавець порядний і не продаватиме людям м'ясо чи молоко нездорових тварин. Виходить дешевше, оскільки вони не проходять через ланцюжок перекупників міського базарчика.

Заохочуйте місцевого виробника

ovoshi-i-frurtiУ всьому світі набирає обертів тренд sustainability. Мова йде про продукти місцевого виробництва. Люди все частіше хочуть їсти те, що виросло і дозріло недалеко від будинку. Відніміть від ціни ізраїльської полуниці або китайських яблук витрати на транспортування і приплюсуйте їх користь (адже місцеві продукти зазвичай не вирощують за прискореними методам з використанням хімічних добрив). До того ж в сезон можна обзавестися чорною смородиною або тими ж яблуками безкоштовно, у саду.

Використовуйте субпродукти

Ціла курка коштує дешевше окремих її частин, з м'яса з голяшек вийдуть відмінні котлети, кілограм яловичої печінки коштує дешевше м'якоті, а юшку можна зварити з голів і кістяків лосося, що залишилися після розбирання туші на філе. До речі, на головах останнього зазвичай залишається багато м'якоті, якої вистачить на пару невеликих порцій. Так що уважніше дивіться на цінники і вибирайте не тільки найкрасивіші і апетитні шматочки.

Робіть оптові закупівлі

Упаковка з 10 пачок рису або гречки коштує дешевше, ніж ці ж крупи, куплені по кілограму. До того ж ціни на продукти харчування неухильно зростають. Тому-то цукор для консервації купувати краще восени - навесні він знову подорожчає. Робити великі запаси не варто: розраховуйте приблизно на півроку. Тоді й економія буде помітна, і продукти не залежаться і не зіпсуються.

Пробуйте нові продукти

Шпинат, брюссельська капуста, дайкон, чорна редька, селера - цей список можна продовжувати до безкінченності. Зазвичай такі продукти користуються обмеженим попитом: дієтологи стверджують, що люди схильні обмежуватися певним набором комбінованих продуктів і дуже рідко виходять за ці рамки. Таким чином, ми обмежуємо себе в кількості корисних речовин і формуємо «харчовий» бюджет. Пошук нових смаків може допомогти його зменшити.

Робіть заміни в рецептах

Можливо, це вимагає певної вправності, але в цілому міняти продукти можна на дешевші. І підмінити морського окуня - коропом, використовувати замість помідорів аличу і так далі. Тут є невеликі секрети: жирність і тип м'яса або риби повинні збігатися (вирізку міняти на курячу грудку, лопатку - на ніжки і т.д.). Що стосується овочів і фруктів, то головний критерій заміни - їх кислотність або солодкість, і водянистість. Тож без втрат можна замінити, наприклад, персики абрикосами.


18.06.2015 1801 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2586 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423