Попри воєнний стан: кому з військовозобов'язаних чоловіків дозволено виїжджати за кордон

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, 24 лютого 2022 року, тривають загальна мобілізація та воєнний стан. Зокрема, востаннє їх продовжили до 11 серпня 2024 року. 

Виїзд військовозобов'язаним чоловікам на цей час заборонено, втім є винятки.

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, розповідає Фіртка

Так, виїзд за кордон дозволено чоловікам, близькі родичі яких (дружина, син, донька, батько, матір, дід, баба, рідні (повнорідні, неповнорідні) брати чи сестри) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції або під час оборони у Донецькій та Луганській областях, а також під час захисту країни від російських військ під час дії воєнного стану.

Підставами для виїзду у такому випадку є належним чином оформлені документи, які підтверджують родинні зв’язки та факт загибелі або зникнення безвісти таких родичів. 

У цьому випадку підтвердними документами також можуть бути довідка про відстрочку від призову на військову службу (відповідна відмітка у військово-облікових документах), яка видається територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Також виїзд дозволено:

  • чоловікам, які виключені з військового обліку. Разом з тим, остаточне рішення приймають в пункті пропуску представники Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів;
  • батькам трьох і більше дітей віком до 18 років, в тому числі й від різних шлюбів. 
  • чоловікам, які самостійно виховують одну та більше дитину. Виїзд дозволено за наявності одного з таких документів: або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про смерть матері дитини, або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, або рішення суду про оголошення матері померлою.
  • чоловікам, які є особою з інвалідністю І, II, III групи. За наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність:​ посвідчення,  яке підтверджує  відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
  • чоловікам, які здійснюють супровід осіб (дітей) з інвалідністю або осіб, які потребують постійного догляду;
  • чоловікам, які супроводжують дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання;
  • чоловікам-військовослужбовцям, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні. За наявності: паспорта, висновку про необхідність направлення особи на лікування за кордон та листа МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть  прийняти на лікування за кордоном;
  • військовим у відпустку – за наявності дозволу військової частини;
  • чоловікам, які постійно проживають за кордоном та мають відповідну позначку про це у паспорті;
  • чоловікам, які заброньовані за підприємствамиводіям-волонтерам, діячам культури, спортсменам, членам екіпажів кораблів, залізничникам, авіаційному персоналу.

Виїжджати під час дії воєнного стану також можуть чоловіки, які зняті з військового обліку, відбули покарання та звільнились з місць позбавлення волі.

Крім того, на початку квітня  2024 року чоловікам дозволили виїжджати для навчання в іноземних вишах за програмою академічної мобільності.

Втім, щоб перетнути кордон, чоловіки мають:

  • бути віком від 18 до 22 років;
  • не підлягати призову на військову службу під час мобілізації;
  • стати учасником академічної мобільності строком на один семестр;
  • навчатися на денній формі у закладах вищої освіти державної або комунальної форм власності;
  • здобувати освітній ступінь бакалавра будь-якої спеціальності або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


Коментарі (1)

Багато думок 2024.05.22, 17:34

З простолюдинів закордон дозволено хто плодиться як цигани чи китайці. Ну ще з групами інвалідності одноразово - тепепер треба знову платити. Всім решта штраф за те що не зробили - не розповіли про себе державі і загалом всім державам світу (військ облік), і на підході штраф у вигляді більших податків що не народили дітей. Депутатів люди наче міняють а ставлення депутатів до людей як до зобовязаних депутатам шерстю приплодом і захисти їх від москалів - не міняється. Хоча раз було - на початку вторгнення, коли і добровольців і багато і податки познімали і решту всяких зобовязань. Та щойно москаля відігнали від Києва і всі люди стали "ухилянтами" і "мало народжують" і "гроші закордоном як допомогу отримують, а в бюджет не діляться". Відкриті кордони і розуміння необхідності захищати, в пророс і злодіїв суддів, які живуть не по зарплаті, забрати все майно - це внутрішня сила, яка перемогла ббільшого ворога Росію, які зібралвсь і накопичила зброї на захоплення пів Європи. Але дурні не були б дурнями не спробувавши "малою росію" перемогти росію навіть не зайшови на теритооію мордора. Ще смішніші розмови про якісь перемовини(Литвиненко з РНБО у Швейцарії, який так санкції проти портнова і не ввів), коли орки воюють на нашій території, наступають далі за Авдіївку і пробують удачу на Харківщині, на самій росії немає коменданської години тцкашних ловів і населення не зменшується, воювати не перехочують(бо це москалі). Які перемовини і таких умовах? Про капітуояцію хіба або лохи чергові як з роззброєнням і мінськими і парижськими і всякими угодами з москалями.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

529
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2691
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1679 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3761
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5560
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1763

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

271

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

443

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

962
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

532
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

559
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

843
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2049
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

605
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

935
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5000
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1063
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

437 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

674
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

462
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

786