Понад шістдесят науковців протягом двох днів розмірковуватимуть в Івано-Франківську про засади і моделі розвитку сучасної Української держави

 

/data/blog/80255/f8544da08b44bdb45a1e4a1bcc606400.JPG

 

Сьогодні, 26 червня в Івано-Франківську стартувала Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Держава у теорії і практиці українського націоналізму».

 

Для участі у науковому заході до нашого міста з'їхались 62 науковця з усієї України. Є й представники з Луганської та Донецької областей, пише Фіртка.

 

Організаторами наукової конференції спільно виступили Асоціація політичних наук України, Науково-дослідний інститут українознавства МОН України, Інститут гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГта Міжнародна благодійна установа Центр національного відродження імені Степана Бандери. Власне, це вже шоста за ліком конференція, що відбувається в рамках обговорення теми "Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави".

 

Як відзначає ініціатор її проведення, кандидат історичних наук, екс-віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, актуальність теми цьогорічної конференції зумовлена передусім потребами осмислення та наукового обґрунтування процесів державотворення на сучасному етапі розвитку Української держави.

 

Особливої значущості додає спроба науковців проаналізувати проблемні аспекти національного розвитку на тлі гострих внутрішньосистемних та зовнішніх викликів, що постали перед українським суспільством після завершення Революції Гідності та внаслідок російської військової агресії на південному сході країни.

 

У своїх доповідях учасники конференції обґрунтовують причини, існуючий стан та моделі подальшого розвитку Української держави.

 

«Боротьба за зміст Української держави на сучасному етапі значною мірою визначає суть політичного процесу в ній, суб’єктами якого є три політичні табори: український національний, неоколоніально-проросійський, ліберально-космополітичний. Кожен із них у відповідності до своїх світоглядних засад має відмінне бачення, якою б мала бути та які завдання виконувати Українська держава», - наголошує Олександр Сич, акцентуючи увагу на різновекторності світоглядних засад діючих сьогодні ключових політичних суб’єктів.

 

З-поміж відомих науковців у конференції участь візьмуть зокрема: доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Валентин Малиновський (м. Луцьк), доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури Василь Деревінський (м. Київ), доктор політичних наук, професор кафедри політології Одеського національного політехнічного університету Елла Мамонтова, кандидат економічних наук Надія Мельтюхова (м. Харків), доктор філософських наук, професор кафедри філософії Київського університету ім. Бориса Грінченка Ярослав Пасько (м. Київ), кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тадей Яценюк (м. Чернівці) тощо.

 

Сама конференція працюватиме за п’ятьма основними напрямками. А саме, «Українська держава у творчій спадщині передвісників та ідеологів українського націоналізму», «Український націоналізм і боротьба за Українську державу та її сучасне становлення», «Безпекова політика Української держави», «Політичні, правові та соціально-економічні основи Української держави» та «Культурно-духовні основи Української держави».


26.06.2015 425 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1122
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14272 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13905
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

310
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2