Надмарафонську дистанцію завдовжки 525 кілометрів разом із 14-27-річними молодими та добре підготовленими спортсменами пробіг 64-річний вже добре знаний у краї ветеран-легкоатлет Василь Кричун – повідомляє briz.if.ua.
Міжнародний пробіг за участю 21 спортсмена з України та кількох легкоатлетів з сусідньої Румунії тривав чотири дні та проходив через 101 населений пункт на території Івано-Франківської області.
«Бігати надмарафон для мене не важко, – радісно усміхається сповнений сил та енергії спортсмен. – Я вже долав таку відстань у 2001, 2006 та 2007-ому роках. І тому моя участь лише втішила молодих. Під час надмарафону немає переможців та переможених. Усі біжать, аби випробувати свої сили, а я вже просто для задоволення та підтримки форми».
У перший день спортсмени стартували з Івано-Франківська, пробігли через Тисменицю, Тлумач, Городенку. Другий день був найважчий, адже долали 138 кілометрів на відтинку Городенка-Снятин-Коломия-Верховина. В останньому райцентрі заночували. У наступні дні бігли по 90-100 кілометрів. Займатися спортом чоловік почав, вийшовши на пенсію. Хоча до цього провадив лише здоровий спосіб життя.
Завжди діяльному та жвавому прикарпатцю на пенсії стало сумно. Він не знав, куди себе подіти. А біля будинку, – шкільний стадіон. Щоранку дивитися, як там бігає молодь, було несила. Ось і вдягнув спортивний костюм, взув кеди – і гайда за молодими! Втікати від хвороб, старості та поганих думок.
«Взимку й по снігу босим можна промчати, і в ополонку стрибнути, і в сніжну пору на Говерлу вийти, – мовить спортсмен. – Після сходження – моржування у річці Прут».
Перед кожним забігом надмарафону легке витирання обличчя носовичком та духовне налаштування, маленька молитва і впевненість: «Ти зможеш!».
«Вісімдесят відсотків наших проблем зі здоров’ям та різні немочі від поганих думок та навколишнього духовного і душевного сміття, – ділиться таємницями чудового вигляду і квітучого здоров’я спортивний ветеран. – Запорука успіху та перемог, не лише в спорті, але й в житті – здорова їжа. Це стосується не лише того, що ми споживаємо фізично (хоча й про це не варто забувати), треба позбутися психологічного й духовного негативу».
До речі, тренується Василь Кричун не щодня, а лише коли є настрій та бажання. Таке, на думку бувалих спортсменів, є унікальним явищем, адже в спорті потрібна систематичність. Проте чоловік доказує, що бувають винятки з правил. Велике значення у перемогах ветерана займає харчування.
Особистим прикладом Василь Кричун показує, що відмова від жирної, смаженої, гострої їжі, виключення в раціон овочів та фруктів, поїдання невеликих порцій лише яловичого та курячого м’яса – додає сили. Окрім того, чоловік майже не дивитися телевізор, уникає поганих новин, енергетично важких людей, старається ні з ким не сваритися, не сперечатися, отримувати якнайбільше позитиву від розмови з рідними та часто відвідує храм. Чоловік каже, що перед змаганнями та марафонськими й над марафонськими пробігами просить про перемогу Господа.