Понад 67 мільйонів гривень: прикарпатські аграрії отримали кошти на розвиток власної справи

Понад 67 мільйонів гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у межах урядової програми «єРобота».

Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Фіртка.

Сільгосптоваровиробникам Івано-Франківщини погоджено 24 таких гранти для закладення насаджень плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів.

З них:

  • на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства грантову підтримку отримали 14 суб'єктів господарювання на суму більше ніж 54 мільйонів гривень;
  • на розвиток тепличного господарства – чотири підприємства на суму 13 мільйонів гривень.

"Найчастіше у межах програми підтримки аграрії області висаджують фундук та волоський горіх, лохину та чорницю, суницю садову, яблуні та малину.

До слова, Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 мільйонів гривень. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників.

Для садів – від п'яти до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на гектар площі", — наголосила Світлана Онищук.

Посадовиця додає, що у серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва. Загалом з початку дії програми в Україні вже виплатили понад мільярд гривень грантової допомоги 240 сільгоспвиробникам.

"Водночас Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Грантова підтримка розрахована для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Малі та середні сільськогосподарські підприємства, які мають намір та спроможність включити малих фермерів у свої бізнес-моделі, зможуть отримати грант у розмірі до 150 тисяч доларів", — зауважила Онищук.

Крім того, у межах нового грантового циклу, учасники можуть отримати грантову підтримку:

  • 10 тисяч доларів - особисті селянські господарства, фізичні особи;
  • 25 тисяч доларів - малі та мікровиробники аграрної продукції (овочі, ягоди та гуцульська коров'яча бринза) різних організаційно-правових форм, кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням.

Учасниками програми можуть бути:

  • особисті селянські господарства;
  • фізичні особи;
  • малі та мікро- виробники аграрної продукції різних організаційно-правових форм;
  • кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням;
  • агрегатори - юридичні особи, які закуповують сільськогосподарську продукцію у мікро- та малих фермерів з метою її консолідації, доробки, перероблення та подальшого продажу.

"Обов’язковою умовою участі в грантовій програмі є реєстрація в Державному Аграрному Реєстрі. Прийом заявок планують розпочати у грудні 2024 року", — резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У завершальній фазі: скільки врожаю зібрали аграрії на Івано-Франківщині

На Прикарпатті аграрії завершили сівбу озимих зернових

"Плануємо обробляти близько 400 гектарів землі", — Микола Вітенко про роботу КП "Франківськ-Агро"


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

291
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1143
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2095 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

992
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2914
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2000

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

775

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

945

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1364

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1966
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26210 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

654
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

859
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2865
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1130
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

842
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1100
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1097
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

286
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4042
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

968
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1538