“Полонені” на блокпосту Луганщини волонтери із Калуша повернулися додому

 

 

Калуські волонтери Іван Войтановський та Іван Василаш, які були затримані на Луганщині, повернулися додому і розповіли подробиці своєї непростої поїздки.

 

За словами волонтерів, це був один із найдовших маршрутів, а, зважаючи на несподіване затримання, ще і найбільш пригодницький. За понад тижневу поїздку довелося і їздити маловідомими дорогами без світла фар, і чути свист куль, і ночувати у бусі під відділком міліції, пишуть Вікна.

 

Іван Войтановський розповів, що із Калуша екіпаж волонтерів виїхав у п’ятницю, 27 березня. Спочатку калушани вирушили у напрямку Маріуполя, де зустрілись із нашим земляком Олександром Ковалем.

 

Цього ж дня хлопці відвідали ще кількох калушан: у Волновасі – Івана Біляєва, а згодом ще й Івана Стратієнка і Тараса Кушлика, яких мобілізували наприкінці березня. У них і заночували.

 

"Зранку потрапили до ще одного бійця з Калуша Мирослава та вирушили на Красногорівку до нашого Володі Красуцького. На в’їзді до Красногорівки на блокпості у нас і почалися перші пригоди: нас не хотіли пропускати в Красногорівку. Пояснили тим, що на одну людину можна провозити тільки 50 кілограмів продуктів. У нас же машина була завантажена під зав’язку, адже попереду ще пролягав чималий маршрут, – каже Іван Войтановський. – Вмовляли хвилин сорок, щоб нас пропустили. І нарешті, таки поїхали далі".

 

Після Красногорвіки волонтери взяли курс на Піски і приїхали туди, коли вже почало темніти.

 

"Як завжди, там було неспокійно, лунали постріли зеніток та стрілкової зброї. Ми їхали без світла, у темряві вивантажували передачі для бійців і так тихенько доїхали до Карлівки, а вже звідти попрямували на позицію, де несе службу ще один наш земляк – Роман Гірник. Це недалеко від Горлівки", – акцентує волонтер.

Наступного дня хлопці були вже у калушанина Володимира Панчишина, від якого поїхали у напрямку Тошківки, де дислокується 24-та бригада і ще один наш земляк – Олександр Соколовський. Далі по маршруту були Кримське, Щастя, Станиця Луганська. Тут волонтери передали допомогу братам Ігореві та Йосипу Сарахманам, а також медикаменти для Оленки Сонцеслави. Тут хлопці провели два дні, після чого – Райгородка та Старобільск.

 

"У Старобільску зустрілись із Віктором Павлівим, де взяли на буксир "Ниву". На блокпосту Нова Астрахань нас зупинили. Підполковник міліції, старший блокпоста, заявив, що машина підлягає конфіскації. І всі наші кількагодинні пояснення були просто проігноровані. Безліч дзвінків нічого не вирішили. Допомогати взялися хлопці з Львівського СБУ, але вони також виявилися у цій ситуації безсилими. Через годину у нас забрали документи і в супроводі наряду ДАІ доставили в райвідділ міліції міста Кремінне", – каже Іван Войтановський.

 

Попри те, що вже цього дня про ситуацію із затриманням волонтерів знали чимало людей, які намагалися допомогти, питання довелося відкладати на наступний день.

 

"Ночували в "бусі". Зранку погодилися нас відпустити, але за умови, що машину заберуть військові. Приблизно в 11 годині до нас приїхав Саша Соколовський зі своїми хлопцями, яким ми після ще приблизно годинної волокіти передали "Ниву". Нас нарешті відпустили", – ділиться волонтер.

 

Після всього цього хлопці ще навідалися до Артемівського госпіталю, куди передали деякі медикаменти. А кінцевою точкою маршруту став Майорськ. Загалом наїздили майже 4500 км. А додому дісталися у ніч на неділю.

 

Попри всю складність та непередбачуваність поїздки волонтери дякують усім, хто долучився до організації цієї поїздки: Калуській філії "Союзу українок", отцю Любомиру з Бурштина, координатору Сніжанні з Івано-Франківська та всім небайдужим людям.


08.04.2015 471 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4637
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

477
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14646 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

699
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

992
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14304
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2