Про це йдеться на сайті Національної поліції, передає Фіртка з посиланням на Громадське.
Загалом викрили 56 учасників схеми. До спецоперації залучили понад 500 поліцейських, які проводили слідчі дії у 20 регіонах України.
Правоохоронці розповідають, що зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. Так вони отримували доступ до рахунків. Загалом поліцейські виявили 11 спільнот: зловмисники об’єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах.
Адміністратори таких спільнот розміщували оголошення про «підробіток». Охочим пропонували створювати й розсилати фішингові посилання, які дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, пояснює поліція.
Ці посилання маскували різними способами. Наприклад, це могли бути пропозиції оформлення грошових виплат або продажу різних товарів, здебільшого — побутової техніки. Фігуранти шукали потенційних потерпілих на торгових онлайн-майданчиках.
За даними правоохоронців, вони писали продавцям товарів, видаючи себе за покупців. Листування переводили у сторонні месенджери, а туди надсилали фішингові посилання. На цих шахрайських сайтах пропонували ввести дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар.
Після цього інформація про банківські картки потрапляла до шахраїв. А потім вони виводили гроші громадян на підконтрольні рахунки.
- використовуйте функцію післяплати;
- при надходженні товару перевірте його на пошті;
- перевіряйте інформацію про продавця, почитайте відгуки про нього в Інтернеті;
- не повідомляйте реквізити вашої банківської картки, а саме термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон;
- продаючи товар, остерігайтеся покупців, які мало цікавляться товаром, не торгуються, а одразу просять реквізити рахунку;
- якщо ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером «102».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: