
Завдання мажоритарника на цих виборах можуть бути різні. Не всі боряться за перемогу, навіть якщо це публічно декларують.
Таку думку в розмові з кореспондентом "Фіртки" висловив прикарпатський політолог Василь Кедик.
"Виходячи з політичного прагматизму, мажоритарний кандидат, наприклад, має підняти рейтинг партії до майбутніх місцевих виборів (наростити локальний політичний капітал) чи зіграти спаринг з іншим кандидатом або ж виконати технічну роль на виборах, знявши власну кандидатуру перед волевиявленням на користь іншого претендента на мандат", - розповідає експерт.
"На прикладі нашої області бачимо, що нові політсили пішли шляхом підтримки кандидатів від інших політсил в округах, де не ставлять своїх претендентів. Водночас, партійний бренд продовжує відігравати важливу роль. Тому реальна боротьба на мажоритарних округах в, основному, відбуватиметься між кандидатами від 5–6 найрейтинговіших партій", - переконаний Василь Кедик.
Щодо нових облич, то за словами політолгга, їх не так багато серед прикарпатських мажоритарників, натомість є люди, які донедавна мали досить віддалене відношення до політики.
"Як й очікувалось, є чимало кандидатів, які змінили партійний бренд, що втім природно, виходячи хоча б з політичних переформатувань напередодні виборів", - підсумував експерт.