Показує єднання українців на початку великої війни: в Івано-Франківську презентували фільм "Буча" (ФОТО)

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".

Презентацію відвідала журналістка Фіртки.

За словами режисера стрічки Станіслава Тіунова, цей фільм — це подорож у часі, яка повертає на початок великої війни та показує, якими об'єднаними були тоді українці.

"Ми були всі згуртовані, допомагали одне одному. І це дуже потрібно зараз Україні. Бо ситуація, на жаль, стала іншою.

Тому цей фільм надихає, об'єднує і показує, якими ми є сильними. Фільм знятий на реальних подіях, про реальну людину, яка врятувала понад двісті людей. І стала симоволом, прикладом.

Адже, коли іноземець вирішує не втікати, а залишитися в Україні та рятувати людей, бо саме ця країна стала для нього домом, — це приклад для деяких українців, які по-іншому сприймали цю ситуацію. 

Це реальний персонаж, який живе серед нас, постійно надихає і є символом. А коли одна людина стає симвлом, а фільм стає відомим у США — це і показує, що ми сильні та крокуємо до перемоги". 

Тіунов підкреслює, фільм досліджує глибокі філософські значення, підкреслюючи любов і стійкість над страхом і агресією.

"Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами кінострічки. І всі історії є реальними.

Наприклад, історія Ірини Фітькіної, яка облетіла весь світ, показує, що це не просто фотокартка, яку всі бачили, а реальна людина, яка мала плани на життя. Нам було дуже важливо, коли її донька приїхала до нас на прем'єру і підтримала нас, і проєкт у цілому.

Вона показала таку силу в собі, вона переборола всі свої страхи, пережила їх і зараз живе повноцінним життям, рухається вперед. На жаль, ми не розуміємо, коли закіниться війна, тому нам потрібні сили.

І щоб рухатися далі, ми повинні пережити всі страхи, а Буча для багатьох українців — це страх. Цей фільм має такий лікувальний ефект, коли ти переживаєш його зі своїми колегами, друзями у залі, ти починаєш повноцінно жити".

Головний актор кінострічки "Буча" В'ячеслав Довженко поділився, вживатися у роль було доволі складно, адже це все знімалося відразу після деокупації Київської області у місцях, де вбивали людей та знущалися з них.

"Будь-яку роль важко втілювати, а в плані відповідальності тим паче. Ми приступили до картини фактично зразу після деокупації.

Ми об'їздили зруйновані місця, розбомблені танками. Ще тоді не всі люди, яких вбили, були індефіковані. Тому це було важко емоційно.

Деякі сцени було важко знімати просто через людський фактор. Я відходив нібито на перекур зі знімального майданчику, аби просто поплакати у кутку".

Фільм «Буча» є унікальним проєктом, оскільки продюсери від самого початку відмовилися від державного фінансування. Фільм був знятий на пожертви та приватні інвестиції небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США. 

Довідково: «Буча» — це художній фільм, який розповідає справжню історію громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, котрий врятував понад 200 мирних жителів під час російської окупації Київщини, включаючи відомого українського композитора Ігоря Поклада з родиною.
Стрічка показує мужність і єднання українців на початку війни.
Світова прем’єра фільму відбулася у головному конкурсі ювілейного 40-го Варшавського кінофестивалю, де «Буча» зайняла друге місце за глядацькими симпатіями серед 57 фільмів, поступившись лише польському фільму «Where Do We Begin» Моніки Майорек.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З актором Івано-Франківського драмтеатру в головній ролі: фільм "Медовий місяць" переміг на міжнародному кінофестивалі

"БожеВільні": в Івано-Франківську відбувся допрем'єрний показ кінострічки (ФОТО)


09.11.2024 4281
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

293
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1144
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2097 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

992
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2914
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2000

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

775

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

945

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1365

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1966
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26210 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

654
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

859
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2866
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1130
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

842
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1100
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1097
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

286
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4042
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

968
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1538