Показує єднання українців на початку великої війни: в Івано-Франківську презентували фільм "Буча" (ФОТО)

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".

Презентацію відвідала журналістка Фіртки.

За словами режисера стрічки Станіслава Тіунова, цей фільм — це подорож у часі, яка повертає на початок великої війни та показує, якими об'єднаними були тоді українці.

"Ми були всі згуртовані, допомагали одне одному. І це дуже потрібно зараз Україні. Бо ситуація, на жаль, стала іншою.

Тому цей фільм надихає, об'єднує і показує, якими ми є сильними. Фільм знятий на реальних подіях, про реальну людину, яка врятувала понад двісті людей. І стала симоволом, прикладом.

Адже, коли іноземець вирішує не втікати, а залишитися в Україні та рятувати людей, бо саме ця країна стала для нього домом, — це приклад для деяких українців, які по-іншому сприймали цю ситуацію. 

Це реальний персонаж, який живе серед нас, постійно надихає і є символом. А коли одна людина стає симвлом, а фільм стає відомим у США — це і показує, що ми сильні та крокуємо до перемоги". 

Тіунов підкреслює, фільм досліджує глибокі філософські значення, підкреслюючи любов і стійкість над страхом і агресією.

"Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами кінострічки. І всі історії є реальними.

Наприклад, історія Ірини Фітькіної, яка облетіла весь світ, показує, що це не просто фотокартка, яку всі бачили, а реальна людина, яка мала плани на життя. Нам було дуже важливо, коли її донька приїхала до нас на прем'єру і підтримала нас, і проєкт у цілому.

Вона показала таку силу в собі, вона переборола всі свої страхи, пережила їх і зараз живе повноцінним життям, рухається вперед. На жаль, ми не розуміємо, коли закіниться війна, тому нам потрібні сили.

І щоб рухатися далі, ми повинні пережити всі страхи, а Буча для багатьох українців — це страх. Цей фільм має такий лікувальний ефект, коли ти переживаєш його зі своїми колегами, друзями у залі, ти починаєш повноцінно жити".

Головний актор кінострічки "Буча" В'ячеслав Довженко поділився, вживатися у роль було доволі складно, адже це все знімалося відразу після деокупації Київської області у місцях, де вбивали людей та знущалися з них.

"Будь-яку роль важко втілювати, а в плані відповідальності тим паче. Ми приступили до картини фактично зразу після деокупації.

Ми об'їздили зруйновані місця, розбомблені танками. Ще тоді не всі люди, яких вбили, були індефіковані. Тому це було важко емоційно.

Деякі сцени було важко знімати просто через людський фактор. Я відходив нібито на перекур зі знімального майданчику, аби просто поплакати у кутку".

Фільм «Буча» є унікальним проєктом, оскільки продюсери від самого початку відмовилися від державного фінансування. Фільм був знятий на пожертви та приватні інвестиції небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США. 

Довідково: «Буча» — це художній фільм, який розповідає справжню історію громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, котрий врятував понад 200 мирних жителів під час російської окупації Київщини, включаючи відомого українського композитора Ігоря Поклада з родиною.
Стрічка показує мужність і єднання українців на початку війни.
Світова прем’єра фільму відбулася у головному конкурсі ювілейного 40-го Варшавського кінофестивалю, де «Буча» зайняла друге місце за глядацькими симпатіями серед 57 фільмів, поступившись лише польському фільму «Where Do We Begin» Моніки Майорек.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З актором Івано-Франківського драмтеатру в головній ролі: фільм "Медовий місяць" переміг на міжнародному кінофестивалі

"БожеВільні": в Івано-Франківську відбувся допрем'єрний показ кінострічки (ФОТО)


09.11.2024 3211
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

666
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

736
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1552
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2174
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4157 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3160

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

162

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

389

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

332

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

805
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

574
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

621
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

903
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1003
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

626
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6206
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1694
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31710 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1464
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

709 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

664