Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".
Презентацію відвідала журналістка Фіртки.
За словами режисера стрічки Станіслава Тіунова, цей фільм — це подорож у часі, яка повертає на початок великої війни та показує, якими об'єднаними були тоді українці.
"Ми були всі згуртовані, допомагали одне одному. І це дуже потрібно зараз Україні. Бо ситуація, на жаль, стала іншою.
Тому цей фільм надихає, об'єднує і показує, якими ми є сильними. Фільм знятий на реальних подіях, про реальну людину, яка врятувала понад двісті людей. І стала симоволом, прикладом.
Адже, коли іноземець вирішує не втікати, а залишитися в Україні та рятувати людей, бо саме ця країна стала для нього домом, — це приклад для деяких українців, які по-іншому сприймали цю ситуацію.
Це реальний персонаж, який живе серед нас, постійно надихає і є символом. А коли одна людина стає симвлом, а фільм стає відомим у США — це і показує, що ми сильні та крокуємо до перемоги".
"Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами кінострічки. І всі історії є реальними.
Наприклад, історія Ірини Фітькіної, яка облетіла весь світ, показує, що це не просто фотокартка, яку всі бачили, а реальна людина, яка мала плани на життя. Нам було дуже важливо, коли її донька приїхала до нас на прем'єру і підтримала нас, і проєкт у цілому.
Вона показала таку силу в собі, вона переборола всі свої страхи, пережила їх і зараз живе повноцінним життям, рухається вперед. На жаль, ми не розуміємо, коли закіниться війна, тому нам потрібні сили.
І щоб рухатися далі, ми повинні пережити всі страхи, а Буча для багатьох українців — це страх. Цей фільм має такий лікувальний ефект, коли ти переживаєш його зі своїми колегами, друзями у залі, ти починаєш повноцінно жити".
Головний актор кінострічки "Буча" В'ячеслав Довженко поділився, вживатися у роль було доволі складно, адже це все знімалося відразу після деокупації Київської області у місцях, де вбивали людей та знущалися з них.
"Будь-яку роль важко втілювати, а в плані відповідальності тим паче. Ми приступили до картини фактично зразу після деокупації.
Ми об'їздили зруйновані місця, розбомблені танками. Ще тоді не всі люди, яких вбили, були індефіковані. Тому це було важко емоційно.
Деякі сцени було важко знімати просто через людський фактор. Я відходив нібито на перекур зі знімального майданчику, аби просто поплакати у кутку".
Довідково: «Буча» — це художній фільм, який розповідає справжню історію громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, котрий врятував понад 200 мирних жителів під час російської окупації Київщини, включаючи відомого українського композитора Ігоря Поклада з родиною.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: