Поговоримо про самолікування, або чим воно шкідливе для здоров'я людини

Кожен з нас чув або бачив відому фразу: «самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я». У рекламі медичних приладів, на упаковках лікарських засобів та ін.

Та чи знаєте ви, що насправді цей надпис несе набагато важливіший підтекст, аніж, як більшість вважають, забаганка лікаря.

ЩО НАСПРАВДІ ВХОДИТЬ В ПОНЯТТЯ «САМОЛІКУВАННЯ»?

Для того, щоб розповісти про наслідки самолікування, варто для початку розуміти, що саме входить у дане поняття. Самолікування – це не тільки прийом ліків без консультації з лікарем. Мусимо зазначити, що сюди входять і самостійний прийом вітамінів, профілактика, масаж, грілка та гірчичники, відмова від вакцинації, проведення самостійних подальших дій при порушенні здоров’я, навіть рішення вийти на роботу з температурою 37,2°С – це все самолікування!

Загалом будь-які дії, що можуть вплинути на ваш організм можна вважати самолікуванням. Особливо ця проблема стосується батьків, які самостійно лікують дітей тими засобами, які колись вживали самі.

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ САМОЛІКУВАННЯ?

На відміну від інших розвинутих держав, у наших аптеках можна купити майже все: від простих вітамінних препаратів, до сильних антибіотиків та засобів, що можуть при неправильному призначенні миттєво спричинити важкі ускладнення. І головне: дані препарати можна придбати без призначення лікаря (за винятком наркотичних засобів). Чому люди вдаються до самолікування? Причин достатньо:

  • брак часу та коштів на відвідини лікаря;
  • недовіра до сучасної медицини;
  • поради подруги/свата/брата по третьому коліну, навіть інстаграм-блогера;
  • доступ до інформації онлайн (не завжди достовірної інформації);
  • заохочуюча реклама лікарських засобів.

Ви розумієте, який це абсурд? Достатньо порівняти свої симптоми з даними інтернет-ресурсів і все – можна вирушати в аптеку та лікуватися. А, знаючи, як наші люди прагнуть якомога швидше позбутися захворювання, ми бачимо, що люди починають лікування одразу з сильніших препаратів. Кашель, біль у горлі – потрійна доза антибіотиків, головний біль – сильнодіючі знеболюючі, температура 37,5°С – жарознижуючі, діарея – ті ж самі антибіотики.

ДО ЧОГО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ САМОЛІКУВАННЯ?

Негативних ефектів самолікування насправді набагато більше ніж ви могли б подумати:

  • можливість виникнення алергічної реакції на той чи інший препарат, навіть анафілактичного шоку;
  • букет побічних реакцій при прийомі лікарських засобів;
  • резистентність організму, тобто, при наступному прийомі даного лікарського засобу ефект поступово знижується;
  • можливість передозування лікарського засобу внаслідок неправильного прийому;
  • подальша резистентність бактерій до антибіотиків, що наразі набирає катастрофічних обертів;
  • перехід захворювань у хронічні форми;
  • приєднання вторинних захворювань внаслідок неправильного лікування;
  • звикання до лікарських препаратів;
  • неправильна комбінація лікарських засобів, які разом можуть принести негативний вплив та ін.

Шановні пацієнти! Не варто робити помилок! Проявіть турботу до власного здоров’я та здоров’я близьким вам людей. У випадку появи будь-яких проблем зі здоров’ям зверніться до лікаря, адже саме лікар надасть найбільш дієву допомогу!

Оксфорд Медікал, партнерський матеріал

 


10.04.2020 5293
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1333
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3583
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2115

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

581

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691