Подружжя з України вирушило у навколосвітню подорож на власному авто

 

 

Подружжя з Дніпропетровська, яке вирушило в навколосвітню подорож власним автомобілем, зробило у Львові останню зупинку перед виїздом до Європи.

 

42-річний Віталій Танцюра та 40-річна Маріанна Гавриленко планують за рік об'їхати всю Європу, Південну та Північну Америку та Азію. Їхня мета – не лише побачити світ, але й розказати про Україну, пише ZAXID.NET.

 

За словами Віталія Танцюра, є три «легенди», звідки виникла ідея навколосвітньої подорожі. Перша звучить так: 20 років, коли пара купила перший автомобіль, Маріанна сказала чоловікові, що хоче їздити разом із ним постійно. Друга причина, яка спонукала перейти від мрій про тривалу подорож до її втілення, стало те, що Віталій переобладнав своє авто – встановив посилені передній та задній бампери. Каже, вийшов справжній позашляховик.

 

«А реально все дуже просто. Прийшов час переосмислення цінностей в мене та Маріанни. Життя йде, треба подивитись на те, що відбувається навколо тебе», - каже Віталій.

 

«Побудувати дім, виростити дітей – це добре. Але хочеться чогось більшого», - доповнює Маріанна.

 

 Пара багато подорожує та вже відвідала 26 країн. Планувати подорож Віталій та Маріанна почали ще в 2011 році. Але після того, як в Україні почалась спочатку революція, а потім війна, подорож вирішили відкласти. Та згодом зрозуміли, що якщо не зараз, то ніколи. Тож мандрівники вирішили не лише подивитись світ, а ще й розповісти про Україну.

 

Під час своєї подорожі Віталій та Маріанна планують зустрічатись з місцевими громадськими організаціями, ЗМІ, з українською діаспорою. На їхню думку, Україна має активніше працювати із зовнішнім інформаційним простором, показувати, що тут є демократична держава, яка змінюється. Тоді, ймовірно, є шанси, що частина українців вертатимуться з-за кордону.

 

«Ми прості люди. Ми поїдемо і будемо говорити про це. Ще невідомо, зі скількома ми зможемо зустрітись, але ми працюємо над цим. Для нас це дійсно важливо. Ми могли б взяти свої гроші (а ми їдемо за власний кошт) і просто витратити – як в туристичній поїздці», - каже Віталій.

 

Експедиція складатиметься з трьох етапів: європейського, американського та азійського. Європейський етап триватиме три місяці. Віталій та Маріанна хочуть об’їхати всі європейські столиці. Починається їхній маршрут з Варшави, далі йдуть Прибалтика, Скандинавія, Німеччина, Австрія, всі Балкани, Греція, Італія, Франція, Іспанія, Португалія.

 

Далі пара планує відправити машину поромом з Німеччини до Аргентини. За той час, поки йтиме пором, мандрівники встигнуть вернутись до України та представити перші результати своєї експедиції. Одразу після цього вони хочуть відправитись до Буенос-Айреса, забрати там автівку та почати американський етап поїздки.

 

Від Буенос-Айреса експедиція рушить вниз, до Південного полюсу – як каже Віталій, щоб пінгвінів подивитись. Потім через Чилі та Колумбію вони піднімуться на північ. В Колумбії встануть на пором, щоб дістатись Панами – там є відрізок непрохідних джунглів, всі мандрівники їх перепливають. Далі – країни Карибського басейну: Гондурас, Мексика. Далі залежатиме від часу: Віталій дуже хоче встигнути проїхатись Сполученими Штатами та Канадою.

 

Останній етап експедиції, азійський, є найпроблемнішим. Віталій Танцюра пояснює, чому.

 

«На сьогодні азійського маршруту не існує. Є три варіанти, і всі три мають недоліки. Є південний варіант: ми припливаємо в Таїланд і йдемо через Камбоджу, Індію, Афганістан, Пакістан і так далі. Тут є питання безпеки і візової політики. Також при в’їзді до цих країн треба заплатити заставу за транспортний засіб, а це коштує приблизно 10 тис. доларів – в нас таких грошей нема. Є північний маршрут, через Росію. Але якщо ми в’їдемо туди зараз на нашій машині – це буде 20 років суворого режиму, а ми б цього не хотіли», - сміється Віталій.

 

Є ще також «серединний» маршрут, через Китай. Але в Китаї не визнають водійських посвідчень та реєстрації автомобілів, тож мандрівникам довелось би здавати на права і отримувати місцеві номерні знаки. Також китайський уряд наполягає, щоб мандрівники брали з собою місцевого гіда. За словами Віталія, зараз він схиляється до китайського варіанту. Але точно визначиться вже в січні.

 

Загальний бюджет поїздки ще невідомий. Віталій каже, що найбільшою статтею витрат буде паливо, і тому подорож Європою обійдеться їм найдорожче. На їжу пара планує витрачати не більше, ніж би витратили вдома. Щодо ночівлі, то їхній автомобіль обладнаний так, що в ньому можна ночувати: на даху встановлений спеціальний намет, а всередині облаштовані спальні місця, каже Віталій.


17.09.2015 749 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

965
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

781
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1897
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3246
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2554
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2544

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

237

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

734

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

688

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1605
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

357
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

696
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

616
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

338
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

382
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27037
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

842
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19676
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

428
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

399
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

732
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1331 3