Подружжя з України вирушило у навколосвітню подорож на власному авто

 

 

Подружжя з Дніпропетровська, яке вирушило в навколосвітню подорож власним автомобілем, зробило у Львові останню зупинку перед виїздом до Європи.

 

42-річний Віталій Танцюра та 40-річна Маріанна Гавриленко планують за рік об'їхати всю Європу, Південну та Північну Америку та Азію. Їхня мета – не лише побачити світ, але й розказати про Україну, пише ZAXID.NET.

 

За словами Віталія Танцюра, є три «легенди», звідки виникла ідея навколосвітньої подорожі. Перша звучить так: 20 років, коли пара купила перший автомобіль, Маріанна сказала чоловікові, що хоче їздити разом із ним постійно. Друга причина, яка спонукала перейти від мрій про тривалу подорож до її втілення, стало те, що Віталій переобладнав своє авто – встановив посилені передній та задній бампери. Каже, вийшов справжній позашляховик.

 

«А реально все дуже просто. Прийшов час переосмислення цінностей в мене та Маріанни. Життя йде, треба подивитись на те, що відбувається навколо тебе», - каже Віталій.

 

«Побудувати дім, виростити дітей – це добре. Але хочеться чогось більшого», - доповнює Маріанна.

 

 Пара багато подорожує та вже відвідала 26 країн. Планувати подорож Віталій та Маріанна почали ще в 2011 році. Але після того, як в Україні почалась спочатку революція, а потім війна, подорож вирішили відкласти. Та згодом зрозуміли, що якщо не зараз, то ніколи. Тож мандрівники вирішили не лише подивитись світ, а ще й розповісти про Україну.

 

Під час своєї подорожі Віталій та Маріанна планують зустрічатись з місцевими громадськими організаціями, ЗМІ, з українською діаспорою. На їхню думку, Україна має активніше працювати із зовнішнім інформаційним простором, показувати, що тут є демократична держава, яка змінюється. Тоді, ймовірно, є шанси, що частина українців вертатимуться з-за кордону.

 

«Ми прості люди. Ми поїдемо і будемо говорити про це. Ще невідомо, зі скількома ми зможемо зустрітись, але ми працюємо над цим. Для нас це дійсно важливо. Ми могли б взяти свої гроші (а ми їдемо за власний кошт) і просто витратити – як в туристичній поїздці», - каже Віталій.

 

Експедиція складатиметься з трьох етапів: європейського, американського та азійського. Європейський етап триватиме три місяці. Віталій та Маріанна хочуть об’їхати всі європейські столиці. Починається їхній маршрут з Варшави, далі йдуть Прибалтика, Скандинавія, Німеччина, Австрія, всі Балкани, Греція, Італія, Франція, Іспанія, Португалія.

 

Далі пара планує відправити машину поромом з Німеччини до Аргентини. За той час, поки йтиме пором, мандрівники встигнуть вернутись до України та представити перші результати своєї експедиції. Одразу після цього вони хочуть відправитись до Буенос-Айреса, забрати там автівку та почати американський етап поїздки.

 

Від Буенос-Айреса експедиція рушить вниз, до Південного полюсу – як каже Віталій, щоб пінгвінів подивитись. Потім через Чилі та Колумбію вони піднімуться на північ. В Колумбії встануть на пором, щоб дістатись Панами – там є відрізок непрохідних джунглів, всі мандрівники їх перепливають. Далі – країни Карибського басейну: Гондурас, Мексика. Далі залежатиме від часу: Віталій дуже хоче встигнути проїхатись Сполученими Штатами та Канадою.

 

Останній етап експедиції, азійський, є найпроблемнішим. Віталій Танцюра пояснює, чому.

 

«На сьогодні азійського маршруту не існує. Є три варіанти, і всі три мають недоліки. Є південний варіант: ми припливаємо в Таїланд і йдемо через Камбоджу, Індію, Афганістан, Пакістан і так далі. Тут є питання безпеки і візової політики. Також при в’їзді до цих країн треба заплатити заставу за транспортний засіб, а це коштує приблизно 10 тис. доларів – в нас таких грошей нема. Є північний маршрут, через Росію. Але якщо ми в’їдемо туди зараз на нашій машині – це буде 20 років суворого режиму, а ми б цього не хотіли», - сміється Віталій.

 

Є ще також «серединний» маршрут, через Китай. Але в Китаї не визнають водійських посвідчень та реєстрації автомобілів, тож мандрівникам довелось би здавати на права і отримувати місцеві номерні знаки. Також китайський уряд наполягає, щоб мандрівники брали з собою місцевого гіда. За словами Віталія, зараз він схиляється до китайського варіанту. Але точно визначиться вже в січні.

 

Загальний бюджет поїздки ще невідомий. Віталій каже, що найбільшою статтею витрат буде паливо, і тому подорож Європою обійдеться їм найдорожче. На їжу пара планує витрачати не більше, ніж би витратили вдома. Щодо ночівлі, то їхній автомобіль обладнаний так, що в ньому можна ночувати: на даху встановлений спеціальний намет, а всередині облаштовані спальні місця, каже Віталій.


17.09.2015 836 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

177
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1522 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1798 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2615
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2363 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1155

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1941
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

970
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998