Подружитися із бджолами: як у Матеївецькій ОТГ розвивають лікувально-оздоровчий туризм (ФОТО)

У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

Такий задум громада втілює здобувши перемогу в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», інформує кореспондент Фіртки.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, які з’єднають 94 об’єкти господарської діяльності. Зокрема, йдеться про санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки та овечі ферми.

За словами прикарпатського пасічника, господаря оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктора Кондрюка, оздоровлення це не про бізнес та гроші, а про те, щоб кожен займався улюбленою справою.

«Наша мета одна - слугувати людям. Бо коли створюється з любов'ю, серцем і душею тоді все приходить саме. Побувавши тут 10 днів людина уже не житиме так, як жила. Ми говоримо про гармонію з природою. І це треба відроджувати. Ліки з вулика можуть врятувати та допомогти, тому що лише через імунну систему ми можемо протидіяти тим чи іншим вірусам», - каже Віктор Кондрюк.

Як наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, проєкт зі створення лікувально-оздоровчого туризму допомагає підвищити економічний розвиток сіл Запруття, які знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів.

«Матеївецька ОТГ має більше сільськогосподарський, промисловий потенціал. Але є і ця частина сіл по правому боці ріки Прут, де потрібно вишукувати потенціал. Один із них рекреаційно-туристичний. Власне це перша спроба його монетизувати через популяризацію таких місць. Тому пробуємо створити тут нові туристичні продукти. Для туристів, які зупинятимуться тут розбудовується інтерактив, створюється інфраструктура для оздоровлення та дозвілля», - зазначив Ігор Мельничук.

Наразі вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома триває.

До кінця року у межах проєкту встановлять 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

На прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище будується мережа зелених шляхів: велосипедних, кінних та пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуючи для туристів мережу лікувальних послуг.

Другий маршрут це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас.

Новоутворенні маршрути об'єднають з уже наявними шляхами у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ.

Заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський підкреслює, розвиваючи в ОТГ оздоровчий екотуризм, намагаються створити перспективу для ОТГ.

«Не всі люди хочуть відпочинку на машинах та на підйомниках. Дехто хоче просто пройтись, але прагне знати куди пройтись. А хтось хоче подихати свіжим повітрям, позбирати гриби, дізнатись історію краю. Це все ми вкладатимемо у програму розвитку громади», - зазначив Любомир Веселовський.

Ігор Мельничук додає, Прикарпаття  щороку відвідують чотири мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче.

«Однак наша область багата не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Тому необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком інфраструктури. Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку», - резюмував Ігор Мельничук.


Довідково:

Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Фотогалерея


16.10.2020 2701
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

545
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

436
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

915
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11851 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1480
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2819

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

71

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

232

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

723

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2084
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

150
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1316
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

690
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

241
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

377
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

468
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

779
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3467
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

265
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

455
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

750
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

951