Подружитися із бджолами: як у Матеївецькій ОТГ розвивають лікувально-оздоровчий туризм (ФОТО)

У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

Такий задум громада втілює здобувши перемогу в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», інформує кореспондент Фіртки.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, які з’єднають 94 об’єкти господарської діяльності. Зокрема, йдеться про санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки та овечі ферми.

За словами прикарпатського пасічника, господаря оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктора Кондрюка, оздоровлення це не про бізнес та гроші, а про те, щоб кожен займався улюбленою справою.

«Наша мета одна - слугувати людям. Бо коли створюється з любов'ю, серцем і душею тоді все приходить саме. Побувавши тут 10 днів людина уже не житиме так, як жила. Ми говоримо про гармонію з природою. І це треба відроджувати. Ліки з вулика можуть врятувати та допомогти, тому що лише через імунну систему ми можемо протидіяти тим чи іншим вірусам», - каже Віктор Кондрюк.

Як наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, проєкт зі створення лікувально-оздоровчого туризму допомагає підвищити економічний розвиток сіл Запруття, які знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів.

«Матеївецька ОТГ має більше сільськогосподарський, промисловий потенціал. Але є і ця частина сіл по правому боці ріки Прут, де потрібно вишукувати потенціал. Один із них рекреаційно-туристичний. Власне це перша спроба його монетизувати через популяризацію таких місць. Тому пробуємо створити тут нові туристичні продукти. Для туристів, які зупинятимуться тут розбудовується інтерактив, створюється інфраструктура для оздоровлення та дозвілля», - зазначив Ігор Мельничук.

Наразі вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома триває.

До кінця року у межах проєкту встановлять 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

На прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище будується мережа зелених шляхів: велосипедних, кінних та пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуючи для туристів мережу лікувальних послуг.

Другий маршрут це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас.

Новоутворенні маршрути об'єднають з уже наявними шляхами у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ.

Заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський підкреслює, розвиваючи в ОТГ оздоровчий екотуризм, намагаються створити перспективу для ОТГ.

«Не всі люди хочуть відпочинку на машинах та на підйомниках. Дехто хоче просто пройтись, але прагне знати куди пройтись. А хтось хоче подихати свіжим повітрям, позбирати гриби, дізнатись історію краю. Це все ми вкладатимемо у програму розвитку громади», - зазначив Любомир Веселовський.

Ігор Мельничук додає, Прикарпаття  щороку відвідують чотири мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче.

«Однак наша область багата не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Тому необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком інфраструктури. Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку», - резюмував Ігор Мельничук.


Довідково:

Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Фотогалерея


16.10.2020 3639
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1064
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2672 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2229
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3091
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2683
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2408 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

523

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

535

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1019

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2263
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20495
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

718
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1987
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

269
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

873
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5572
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7441
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

989
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

738
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1104 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1607 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1464