Подружитися із бджолами: як у Матеївецькій ОТГ розвивають лікувально-оздоровчий туризм (ФОТО)

У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

Такий задум громада втілює здобувши перемогу в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», інформує кореспондент Фіртки.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, які з’єднають 94 об’єкти господарської діяльності. Зокрема, йдеться про санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки та овечі ферми.

За словами прикарпатського пасічника, господаря оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктора Кондрюка, оздоровлення це не про бізнес та гроші, а про те, щоб кожен займався улюбленою справою.

«Наша мета одна - слугувати людям. Бо коли створюється з любов'ю, серцем і душею тоді все приходить саме. Побувавши тут 10 днів людина уже не житиме так, як жила. Ми говоримо про гармонію з природою. І це треба відроджувати. Ліки з вулика можуть врятувати та допомогти, тому що лише через імунну систему ми можемо протидіяти тим чи іншим вірусам», - каже Віктор Кондрюк.

Як наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, проєкт зі створення лікувально-оздоровчого туризму допомагає підвищити економічний розвиток сіл Запруття, які знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів.

«Матеївецька ОТГ має більше сільськогосподарський, промисловий потенціал. Але є і ця частина сіл по правому боці ріки Прут, де потрібно вишукувати потенціал. Один із них рекреаційно-туристичний. Власне це перша спроба його монетизувати через популяризацію таких місць. Тому пробуємо створити тут нові туристичні продукти. Для туристів, які зупинятимуться тут розбудовується інтерактив, створюється інфраструктура для оздоровлення та дозвілля», - зазначив Ігор Мельничук.

Наразі вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома триває.

До кінця року у межах проєкту встановлять 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

На прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище будується мережа зелених шляхів: велосипедних, кінних та пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуючи для туристів мережу лікувальних послуг.

Другий маршрут це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас.

Новоутворенні маршрути об'єднають з уже наявними шляхами у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ.

Заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський підкреслює, розвиваючи в ОТГ оздоровчий екотуризм, намагаються створити перспективу для ОТГ.

«Не всі люди хочуть відпочинку на машинах та на підйомниках. Дехто хоче просто пройтись, але прагне знати куди пройтись. А хтось хоче подихати свіжим повітрям, позбирати гриби, дізнатись історію краю. Це все ми вкладатимемо у програму розвитку громади», - зазначив Любомир Веселовський.

Ігор Мельничук додає, Прикарпаття  щороку відвідують чотири мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче.

«Однак наша область багата не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Тому необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком інфраструктури. Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку», - резюмував Ігор Мельничук.


Довідково:

Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Фотогалерея


16.10.2020 969
Коментарі ()

23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

2099
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4960
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

1240
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

2254
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1675
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

19282 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

1132

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6995

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4803 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11556
22.10.2020

Міністерством охорони здоров’я розроблено проєкт постанови КМУ «Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». 

716
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1263
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1847
28.10.2020

Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч будуть проходити без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Їх транслюватимуть онлайн. Як повідомляє Catholic News Agancy, про такі зміни йдеться у листі, який Державний секретаріат

113
24.10.2020

Кіпрська церква визнала Православну церкву України.  

688
22.10.2020

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.  

457
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

640
24.10.2020

У неділю, 25 жовтня, у приміщенні монастиря Царя Христа, отців Василіян, що на вулиці Незалежності, 181, відбудеться відкриття музею Владики Софрона Дмитерка.  

619
26.10.2020

Колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський, якого засуджували до 15 років ув'язнення за вбивство, переміг у голосуванні на голову ОТГ поруч з місцем убивства.

349
23.10.2020

Уряд Північної Кореї попередив своїх громадян залишатися в приміщенні через побоювання, що "жовтий пил", що дме з Китаю, може принести з собою коронавірус.  

641
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1996 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1380