Подорож на Фарерські острови: що потрібно знати перед поїздкою

Це незвичайний та дійсно особливий куточок, де варто побувати, але перед поїздкою на ці острови варто добре підготуватися.

Якщо ви запитаєте мене, коли краще їхати на Фарери, я скажу: "Негайно!" Острови стають дедалі популярнішими для подорожей, а що стає надто популярним, може зіпсуватися. До того ж, інфраструктура островів геть не готова до великої кількості туристів.

Як підготуватися до подорожі на Фарерські острови, та що потрібно знати перед поїздкою — детально у цьому блогу.


ЧИ ПОТРІБНА УКРАЇНЦЯМ ВІЗА НА ФАРЕРСЬКІ ОСТРОВИ

Ні, біометричного паспорта достатньо. Фарерські острови — це територія Данії. Тут діють такі ж правила, як для Данії. Скажу більше, паспортного контролю на островах немає. Шенгенська віза також підійде.

КОЛИ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА ЯКУ ПОГОДУ ОЧІКУВАТИ

Найкраще їхати влітку. Липень — найменш дощовий місяць. Проте на слова "менш дощовий" краще не зважати — дощі будуть та їх буде не багато. Втім, літо, на мій погляд, не єдиний сезон для подорожі на острови. Температура взимку в середньому +3°C. Здивовані? Океан повністю регулює клімат на Фарерах. Снігу випадає не дуже багато, а вівці продовжують випасатися на пасовищах цілий рік.

Хочете їхати, скажімо, в березні — чому б і ні? Єдине, що варто зауважити для подорожі в несезон — деякі пороми між островами будуть скасовані (але, може, вам туди й не треба) та кемпінги будуть зачинені.

Температура тут доволі відрізняється від Ісландії. Зрозумійте зараз мене правильно: влітку вдень температура теж +12, +13°C, як і в Ісландії. Але і вночі влітку на Фарерах +11, +12°C — тому спати тут в наметі у спальнику тепліше, а дороги взимку не замерзають.

Я була в кінці серпня. Погода була дуже різною, але завжди вітряною. Сильно не мерзли, крім першого дня, коли була шалена злива, а ми з чоловіком були в поході на острові Мічінес, де немає укриття.

СКІЛЬКИ ДНІВ ПОТРІБНО ДЛЯ ПОДОРОЖІ

Не думайте, що 3-х днів достатньо. Хоча загальна територія зовсім невелика, і поїздка машиною від південних до північних островів займе лише пару годин, тут є що подивитися. Тим більше погода постійно вносить коригування у плани, змушує змінювати локації, скасовує пороми чи походи на миси. Оптимально планувати 5-7 днів для подорожі. І до 9-10 днів, якщо бути "задротом" та хотіти відвідати аж всі-всі острови. Я була тут повні 6 днів на.

ЧИ МОЖНА ПОДОРОЖУВАТИ АВТОБУСОМ

Так, але з певними обмеженнями. В принципі автобуси тут є, і ми познайомилися в кемпінгах з кількома людьми, які подорожували лише ними.

Плюси подорожі автобусом на Фарерських островах:

  • Якщо не водите авто, то автобус — це зручно.
  • Це недорого, особливо у порівнянні з сумою на оренду авто.
  • Не потрібно купувати страховку на машину та блокувати суму депозиту на карті.
  • В автобусах завжди є місця, тому що ними мало хто користується.

Мінуси подорожі громадським транспортом на Фарерах:

  • Треба бути прив'язаним до розкладу. На жаль, автобуси та пороми ходять не часто.
  • Автобуси ходять між містами та селами. Якщо ваша точка з краєвидом десь поза маршрутом автобуса, то треба придумувати, як туди дістатися.
  • Треба мати більше днів на подорож автобусом, ніж на авто, через прив'язку до розкладу. Наприклад, ви пішли в похід, повернулися під вечір і чекаєте наступного автобуса їхати далі, а найближчий автобус вже завтра.

Розклад громадського транспорту на Фарерських островах можна подивитися на офіційному сайті. Щодо поромів, потрібно врахувати розклад та їхню місткість. Якщо ваша машина не вмістилася у першу чергу, треба чекати наступного порома 1-2 години. Існують пороми лише для людей та інші — авто + люди: краще знати заздалегідь, чи можна брати машину на потрібний острів або залишити її на стоянці.

ЯКИЙ АВТОСТОП НА ОСТРОВАХ

Автостоп є на островах Вагар та Стреймой (два острови, де, відповідно, розташовані аеропорт та столиця). Тут найбільший трафік, оскільки багато хто їде до столиці Торсгаван на роботу або туристи їдуть з аеропорту.

На інших островах ми, бувало, не зустрічали жодної машини протягом годин. Там навіть однополосні дороги з кишенями для роз'їзду, якщо хтось колись їхатиме назустріч. Варто зауважити, що Фарери мають доволі низьку щільність населення, а ще місцеві особливо не їздять. Робота у них в основному в морі. Тому автостоп зовсім не жвавий. Якщо в Ісландії ми щодня підвозили інших мандрівників, то на Фарерах нас навіть ніхто не стопав за всі 6 днів.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОРЕНДА АВТО

Вартість оренди авто на Фарерах влітку дуже висока — старт від 120-150Є/день за машину економ-класу з механічною коробкою передач та базовою страховкою. Чесно кажучи, якщо знайти за 100Є/день — це вже вдача. Оскільки кількість туристів щороку росте, орендні компанії почали підіймати ціни на літній, високий сезон. Наприклад, якщо орендувати авто на березень, то можна взяти за 70Є/день.

Машину ми знайшли машину за 63Є/день без депозиту та франшизи. Це сума з базовою страховкою. Розкажу, де і як ми знайшли такі ціни у відео про Фарери, яке незабаром буде на моєму YouTube-каналі.

ЯКІ ЦІНИ НА ЖИТЛО

Я раджу жити в кемпінгах — ціна низька, а "вигляд на мільйон". Весь перелік кемпінгів можна знайти на цьому сайті — на різних островах, їхнє розташування та оснащення (вибирайте уважно, бо деякі кемпінги закриті назавжди). Кемпінги коштують від 100 крон (13 євро) з людини. Як правило, на території кемпінгу є гарячий туш, туалет, розетки. Кухня є не завжди, тому пальник з собою треба брати обов'язково.

У кемпінгу в Торсгавані гарячий душ платний — 10 крон (1,30Є) за 4 хвилини. В інших кемпінгах душ був безкоштовний, всюди ідеальна чистота та, як правильно, самообслуговування — потрібно все прибрати за собою.

У високий сезон краще забронювати заздалегідь, тому що місткість кемпінгів доволі мала: часто місце лише для 5-10 наметів. А ставити намет будь-де заборонено законом, оскільки всюди — приватні землі та приватні пасовища. Кемпінги відкриті з 1 травня до 31 серпня (деякі — до 30 вересня). І вони не на всіх островах.

Пораджу ось ці кемпінги та житло, де ми зупинялися:

1) Giljanes Camping на о. Вагар (на цьому острові розташований аеропорт) — цей кемпінг зручний тим, що тут є Giljanes гостел і можна забронювати собі ліжко, якщо потрібно (тільки бронюйте заздалегідь, бо їх швидко розбирають). Тут велика кухня та кімната для відпочинку. Кілька душових та туалетів. Оскільки цей кемпінг та гостел біля аеропорту, тут завжди багато людей.

2) Vestmanna Guesthouse — бюджетна кімната в Вестманна — 60Є/ніч; зручно зупинятися тут, якщо їхати на морську екскурсію дивитися тупиків та скелі. Взагалі ціни за кімнати починаються влітку від 100 євро/ніч — найдешевший варіант.

3) Кемпінг в Eiði — розташований на колишньому футбольному полі — доволі цікавий досвід та багато місця. Тут є кімната для відпочинку, кухня та місце, де розвісити сушитися мокрі речі (нам було доречно).

4) Кемпінг в Mikladalur — найменш завантажений кемпінг з усіх, що нам траплявся — лише 3 намети разом з нашим. Тут дуже красивий вигляд. Є один гарячий душ та туалет на всіх. Кухні фактично немає (вона закрита). Тут є недолік — кемпінг розташований на схилі, тому пошукайте найбільш рівне місце для намету.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПЕРЕЛІТ

Найпростіше, найдешевше та найшвидше летіти з Копенгаґена, звідки налагоджено найбільше перельотів та є кілька рейсів на день. Літають як власні фарерські авіалінії — Athlantic Airways, так і скандинавські авіалінії — SAS. Летіти трішки більше 2-х годин. Гарна новина — зареєстрований багаж включено у квиток.

Квиток Копенгаґен-Фарери-Копенгаґен можна знайти від 120 євро у два боки і вище. Якщо купувати заздалегідь. До Копенгаґена легко дістатися лоукостами з Києва або Львова. Якщо летіти з наметом (з колишками), брати похідний ніж чи трекінгові палиці, то доведеться докупити багаж. Квиток Львів-Копенгаґен мені коштував 250 грн, назад 500 грн. Багаж за 750 грн в кожен бік. Ми купували один багаж на двох з чоловіком.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ЛОКАЛЬНУ СІМ-КАРТУ

Важливе питання про роумінг на островах! Якщо у вас Vodafone або Lifecell, то на Фарерах немає роумінгу. Мережа просто не буде працювати. Для мене це стало сюрпризом, особливо тому, що у мене смс-банкінг на Vodafone. Київстар на Фарерах працює.

Тому я раджу купити місцеву сім-карту. Оператора Føroya Tele, на мій погляд, найкращий за покриттям та ціною. До того ж, в аеропорту є їхній офіс. Пакет з 2Гб інтернету коштує 50 крон (6,70Є) і цього з головою достатньо на тиждень подорожі. 4G на Фарерах просто фантастичне — покриття є всюди, навіть в кілометрових тунелях під водою.

Сподіваюся, ця стаття стане початком підготовки до подорожі на Фарерські острови! У моїх наступних блогах читайте про маршрут, ціни, детальніше про транспорт, авто та дороги на Фарерах.

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com


13.01.2020 7298
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2388
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

184
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

493