Подорож на Фарерські острови: що потрібно знати перед поїздкою

Це незвичайний та дійсно особливий куточок, де варто побувати, але перед поїздкою на ці острови варто добре підготуватися.

Якщо ви запитаєте мене, коли краще їхати на Фарери, я скажу: "Негайно!" Острови стають дедалі популярнішими для подорожей, а що стає надто популярним, може зіпсуватися. До того ж, інфраструктура островів геть не готова до великої кількості туристів.

Як підготуватися до подорожі на Фарерські острови, та що потрібно знати перед поїздкою — детально у цьому блогу.


ЧИ ПОТРІБНА УКРАЇНЦЯМ ВІЗА НА ФАРЕРСЬКІ ОСТРОВИ

Ні, біометричного паспорта достатньо. Фарерські острови — це територія Данії. Тут діють такі ж правила, як для Данії. Скажу більше, паспортного контролю на островах немає. Шенгенська віза також підійде.

КОЛИ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА ЯКУ ПОГОДУ ОЧІКУВАТИ

Найкраще їхати влітку. Липень — найменш дощовий місяць. Проте на слова "менш дощовий" краще не зважати — дощі будуть та їх буде не багато. Втім, літо, на мій погляд, не єдиний сезон для подорожі на острови. Температура взимку в середньому +3°C. Здивовані? Океан повністю регулює клімат на Фарерах. Снігу випадає не дуже багато, а вівці продовжують випасатися на пасовищах цілий рік.

Хочете їхати, скажімо, в березні — чому б і ні? Єдине, що варто зауважити для подорожі в несезон — деякі пороми між островами будуть скасовані (але, може, вам туди й не треба) та кемпінги будуть зачинені.

Температура тут доволі відрізняється від Ісландії. Зрозумійте зараз мене правильно: влітку вдень температура теж +12, +13°C, як і в Ісландії. Але і вночі влітку на Фарерах +11, +12°C — тому спати тут в наметі у спальнику тепліше, а дороги взимку не замерзають.

Я була в кінці серпня. Погода була дуже різною, але завжди вітряною. Сильно не мерзли, крім першого дня, коли була шалена злива, а ми з чоловіком були в поході на острові Мічінес, де немає укриття.

СКІЛЬКИ ДНІВ ПОТРІБНО ДЛЯ ПОДОРОЖІ

Не думайте, що 3-х днів достатньо. Хоча загальна територія зовсім невелика, і поїздка машиною від південних до північних островів займе лише пару годин, тут є що подивитися. Тим більше погода постійно вносить коригування у плани, змушує змінювати локації, скасовує пороми чи походи на миси. Оптимально планувати 5-7 днів для подорожі. І до 9-10 днів, якщо бути "задротом" та хотіти відвідати аж всі-всі острови. Я була тут повні 6 днів на.

ЧИ МОЖНА ПОДОРОЖУВАТИ АВТОБУСОМ

Так, але з певними обмеженнями. В принципі автобуси тут є, і ми познайомилися в кемпінгах з кількома людьми, які подорожували лише ними.

Плюси подорожі автобусом на Фарерських островах:

  • Якщо не водите авто, то автобус — це зручно.
  • Це недорого, особливо у порівнянні з сумою на оренду авто.
  • Не потрібно купувати страховку на машину та блокувати суму депозиту на карті.
  • В автобусах завжди є місця, тому що ними мало хто користується.

Мінуси подорожі громадським транспортом на Фарерах:

  • Треба бути прив'язаним до розкладу. На жаль, автобуси та пороми ходять не часто.
  • Автобуси ходять між містами та селами. Якщо ваша точка з краєвидом десь поза маршрутом автобуса, то треба придумувати, як туди дістатися.
  • Треба мати більше днів на подорож автобусом, ніж на авто, через прив'язку до розкладу. Наприклад, ви пішли в похід, повернулися під вечір і чекаєте наступного автобуса їхати далі, а найближчий автобус вже завтра.

Розклад громадського транспорту на Фарерських островах можна подивитися на офіційному сайті. Щодо поромів, потрібно врахувати розклад та їхню місткість. Якщо ваша машина не вмістилася у першу чергу, треба чекати наступного порома 1-2 години. Існують пороми лише для людей та інші — авто + люди: краще знати заздалегідь, чи можна брати машину на потрібний острів або залишити її на стоянці.

ЯКИЙ АВТОСТОП НА ОСТРОВАХ

Автостоп є на островах Вагар та Стреймой (два острови, де, відповідно, розташовані аеропорт та столиця). Тут найбільший трафік, оскільки багато хто їде до столиці Торсгаван на роботу або туристи їдуть з аеропорту.

На інших островах ми, бувало, не зустрічали жодної машини протягом годин. Там навіть однополосні дороги з кишенями для роз'їзду, якщо хтось колись їхатиме назустріч. Варто зауважити, що Фарери мають доволі низьку щільність населення, а ще місцеві особливо не їздять. Робота у них в основному в морі. Тому автостоп зовсім не жвавий. Якщо в Ісландії ми щодня підвозили інших мандрівників, то на Фарерах нас навіть ніхто не стопав за всі 6 днів.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОРЕНДА АВТО

Вартість оренди авто на Фарерах влітку дуже висока — старт від 120-150Є/день за машину економ-класу з механічною коробкою передач та базовою страховкою. Чесно кажучи, якщо знайти за 100Є/день — це вже вдача. Оскільки кількість туристів щороку росте, орендні компанії почали підіймати ціни на літній, високий сезон. Наприклад, якщо орендувати авто на березень, то можна взяти за 70Є/день.

Машину ми знайшли машину за 63Є/день без депозиту та франшизи. Це сума з базовою страховкою. Розкажу, де і як ми знайшли такі ціни у відео про Фарери, яке незабаром буде на моєму YouTube-каналі.

ЯКІ ЦІНИ НА ЖИТЛО

Я раджу жити в кемпінгах — ціна низька, а "вигляд на мільйон". Весь перелік кемпінгів можна знайти на цьому сайті — на різних островах, їхнє розташування та оснащення (вибирайте уважно, бо деякі кемпінги закриті назавжди). Кемпінги коштують від 100 крон (13 євро) з людини. Як правило, на території кемпінгу є гарячий туш, туалет, розетки. Кухня є не завжди, тому пальник з собою треба брати обов'язково.

У кемпінгу в Торсгавані гарячий душ платний — 10 крон (1,30Є) за 4 хвилини. В інших кемпінгах душ був безкоштовний, всюди ідеальна чистота та, як правильно, самообслуговування — потрібно все прибрати за собою.

У високий сезон краще забронювати заздалегідь, тому що місткість кемпінгів доволі мала: часто місце лише для 5-10 наметів. А ставити намет будь-де заборонено законом, оскільки всюди — приватні землі та приватні пасовища. Кемпінги відкриті з 1 травня до 31 серпня (деякі — до 30 вересня). І вони не на всіх островах.

Пораджу ось ці кемпінги та житло, де ми зупинялися:

1) Giljanes Camping на о. Вагар (на цьому острові розташований аеропорт) — цей кемпінг зручний тим, що тут є Giljanes гостел і можна забронювати собі ліжко, якщо потрібно (тільки бронюйте заздалегідь, бо їх швидко розбирають). Тут велика кухня та кімната для відпочинку. Кілька душових та туалетів. Оскільки цей кемпінг та гостел біля аеропорту, тут завжди багато людей.

2) Vestmanna Guesthouse — бюджетна кімната в Вестманна — 60Є/ніч; зручно зупинятися тут, якщо їхати на морську екскурсію дивитися тупиків та скелі. Взагалі ціни за кімнати починаються влітку від 100 євро/ніч — найдешевший варіант.

3) Кемпінг в Eiði — розташований на колишньому футбольному полі — доволі цікавий досвід та багато місця. Тут є кімната для відпочинку, кухня та місце, де розвісити сушитися мокрі речі (нам було доречно).

4) Кемпінг в Mikladalur — найменш завантажений кемпінг з усіх, що нам траплявся — лише 3 намети разом з нашим. Тут дуже красивий вигляд. Є один гарячий душ та туалет на всіх. Кухні фактично немає (вона закрита). Тут є недолік — кемпінг розташований на схилі, тому пошукайте найбільш рівне місце для намету.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПЕРЕЛІТ

Найпростіше, найдешевше та найшвидше летіти з Копенгаґена, звідки налагоджено найбільше перельотів та є кілька рейсів на день. Літають як власні фарерські авіалінії — Athlantic Airways, так і скандинавські авіалінії — SAS. Летіти трішки більше 2-х годин. Гарна новина — зареєстрований багаж включено у квиток.

Квиток Копенгаґен-Фарери-Копенгаґен можна знайти від 120 євро у два боки і вище. Якщо купувати заздалегідь. До Копенгаґена легко дістатися лоукостами з Києва або Львова. Якщо летіти з наметом (з колишками), брати похідний ніж чи трекінгові палиці, то доведеться докупити багаж. Квиток Львів-Копенгаґен мені коштував 250 грн, назад 500 грн. Багаж за 750 грн в кожен бік. Ми купували один багаж на двох з чоловіком.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ЛОКАЛЬНУ СІМ-КАРТУ

Важливе питання про роумінг на островах! Якщо у вас Vodafone або Lifecell, то на Фарерах немає роумінгу. Мережа просто не буде працювати. Для мене це стало сюрпризом, особливо тому, що у мене смс-банкінг на Vodafone. Київстар на Фарерах працює.

Тому я раджу купити місцеву сім-карту. Оператора Føroya Tele, на мій погляд, найкращий за покриттям та ціною. До того ж, в аеропорту є їхній офіс. Пакет з 2Гб інтернету коштує 50 крон (6,70Є) і цього з головою достатньо на тиждень подорожі. 4G на Фарерах просто фантастичне — покриття є всюди, навіть в кілометрових тунелях під водою.

Сподіваюся, ця стаття стане початком підготовки до подорожі на Фарерські острови! У моїх наступних блогах читайте про маршрут, ціни, детальніше про транспорт, авто та дороги на Фарерах.

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com


13.01.2020 7519
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

315
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1387
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2518 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3623
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2960
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2139

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

607

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

458

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1626

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1790
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

278
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

495
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

795
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4974
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

351
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

872
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10119
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

499
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

254
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

366
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

393
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

714