
Цьогоріч на реалізацію ідей іванофранківців з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень.
Програма в місті діє вже 4 рік поспіль. Про це говорили на прес-конференції 6 березня.
Щоб подати проект, необхідно бути повнолітнім, тобто досягти 18 років. Це єдина умова. Далі треба заповнити анкету, яку можна завантажити на сайті програми (http://bu.mvk.if.ua/news).
Тоді зібрати підписи однодумців, які теж вважають, що такий проект потрібен місту. Потім принести заявку і відділ звернень та віддати координатору програми. Після цього, заявку розгляне робоча група й якщо вона не суперечить положенню – її допустять до голосування.
Далі відбудеться голосування, і якщо проект отримає необхідну підтримку мешканців міста та приміських сіл – він переможе, а автор отримає кошти на реалізацію своєї ідеї.
Як наголосила координатор проекту Христина Костирко, переможця обирає на комісія, а самі франківці.
До слова, цьогоріч затвердили нове положення, яке розроблялося спільно з громадськістю й тепер одна людина може проголосувати одразу за два проекти: один великий і один малий. Крім того, змінилися й суми проектів.
Малий проект тепер можна подавати на суму до 100 тис. грн, а великий – до 300 тис. грн.
Також окремою категорією виділили ремонти освітніх закладів та закупівлю обладнання до них (не більше 40% від загальної суми).
«Немає універсальної формули для бюджету участі. Кожне місто творить його для себе. Тому ми й залучали всіх охочих писати положення разом з нами. Щоб бюджет участі в Івано-Франківську став максимально зрозумілим та зручним для франківців. Адже ніхто краще від них не знає, чого бракує їхній вулиці, двору, району чи місту загалом. Подавайте свої проекти – змінюймо місто разом!», - зазначила міський голова Руслан Марцінків.
Окрім того, після прес-конференції обрали також членів робочої групи від громадськості. Стати її учасником міг кожен охочий, хто подав електронну заявку. За допомогою сайту Random.org. обрали 9 активних мешканців.
Окрім них, до робочої групи увійдуть також 5 посадовців та один депутат міської ради. На засіданнях вони переглядатимуть проекти та перевірятимуть чи не суперечать вони положенню, за яким діє програма.
До слова, прийом заявок триватиме до 5 квітня (включно).