Початок ремонту дороги Львів-Івано-Франківськ під Більшівцями виявився "пшиком". За що шкодуватиме голова Івано-Франківської ОДА

 

 


 

Фото: Бліц-інфо

 

Як повідомляла "Фіртка", сьогодні в Івано-Франківсвькій ОДА відбулася нарада за участі народних депутатів України від області з приводу стану ремонту доріг. Голова ОДА Олег Гончарук розпочав нараду пафосно заявивши, що "сьогодні розпочинаються ремонтні роботи на ділянці дороги Івано-Франківськ-Львів поряд з селами Більшівці та Фрага".

 

Також голова ОДА висловився з приводу того, що він преконаний, що не помилився в призначенні керівника Державної Служби автодоріг Миколи Проціва, за що, напевне, почав шкодувати практично одразу ж після початку наради.

 

Хід наради за кілька хвилин вже спонукав голову ОДА обіцяти зняти з посади керівника автодоріг...

 

Нардеп Анатолій Матвієнко одразу ж поставив під сумнів відповідність займаній посаді Миколи Проціва, мотивуючи такий висновок зокрема тим, що на Івано-Франківщині ще не почали роботи з ремонту дороги Івано-Франківськ-Львів, в той час коли в Львівській області ремонтні роботи вже підходять до завершення. 

 

Крім того, всі проекти та тенденрні пропозиції в області сформовані під застарілі "щебневі" технології минулого століття. Юрій Дерев'янко запитав чиновника про те, чому в проектних пропозиціях Служби автодоріг не розглядаються нові технології, проте зрозумілої відповіді учасникам наради отримати не вдалося.

 

Після наради невелика група журналістів (відібраних очевидно за принципом особливої лояльності до керівництва ОДА) виїхала в Більшівці, де голова ОДА Олег Гончарук та керівник служби автодоріг Микола Проців хотіли пафосно на телекамери "перерізати стрічку" початку ремонту однієї з ділянок дороги поряд з Більшівцями та "здивувати" нардепів Олега Гончарука, Михайла Довбенка, Олександра Шевченка та Юрія Дерев'янка...

 

І "здивували"... Але здивували зокрема тим, що фірма, яка виграла тендер (до речі на сайті цієї фірми єдиним видом діяльності її вказується - ремонт квартир та житлових приміщень), залучила допотопний ресайклер через механізм "подвійної суборенди"... Про досвід ремонту автодоріг - жодної згадки.

 

А ще здивувало нардепів те, що ресайклер перемелював тверду основу старої дороги з болотом! Така "технологія" викликала емоційну реакцію Анатолія Матвієнка аж на межі з цензурною лексикою.

 

Юрій Дерев'янко намагався отримати відповідь від керівника Служби автодоріг області про те, хто ж з працівників Служби проводить технічний супровід та контроль за викоанням робіт. На це запитання Микола Проців почав кудись телефонувати і "виясняти"... Проте і після "дзвінка другу" прізвище відповідального працівника так і не не назвав та порекомендував нардепові Юрію Дерев'янкові звернутися до нього з письмовим запитом (!!!). На таку "рекомендацію" нардеп також відреагував емоційно, заявивши присутнім предаствникам ЗМІ: "Тут присутні черверо народних депутатів. І ми хочемо отримати інформацію від чиновника з Служби доріг... А він фактично посилає нас на три букви..."

 

Олександр Шевченко перконаний, що те що зараз відбувається на дорозі приносить лише шкоду: "Адже попри жахливий стан дороги в районі Більшівців те, що тут було - можна назвати умовно несучою основою. На існуючу поверхню необхідно було насипати 22 сантиметри гранітної щебневої суміші з цементом та в'яжучими матеріалами, які пропустити через ресайклер та таким чином сформувати щебнево-бетонну основу дороги, на яку покласти два шари асфальту. Натомість те, що відбувається зараз - ні що інше як руйнування того шару який існує. Фактично ресайклером розпушили і змішали з болотом ту основу, яка була, - фактично зменшивши її несучу здатність разів в десять..."

 

"І вихід зараз лише один - з існуючого шару зрбити спочатку грунтобетонну основу. Потім - шар 22 сантиметра щебнебетону і два шари асфальту. До речі так роблять лише абсолютно нові дороги, а старі кладуть одразу шар щебневого бетону, що і мало б бути зроблено в цьому випадку. Тепер робіт добавилося. Фактично маємо справу з кричущою некомпетентністю та "шкідництвомі необхідністю збільшувати видатки на ремонт", - резюмував Олександр Шевченко. 

 

Одразу ж на дорозі було прийняте рішення про зупинку робіт та виклик експертів із спеціалізованих інститутів, які повинні надати висновок щодо виконаних робіт на ділянці поряд із селом Більшівці. 

 

Анатолій Матвієнко іронізував, що після висновків експертів "ми або приймемо кадрові рішення, або ж нагородимо когось грамотою за якісну роботу згідно із технологіями".

 

Отже друге, за що очевидно буде шкодувати голова ОДА - за ідею "пафосно" відкрити початок ремонту дороги за участі нардепів і преси... "Пафосу" не вийшло... Вийшов лише гучний "пшик" на телекамеру.

 

Нагадаємо, що в Львівській області вже завершується ремонт дороги Івано-Франківськ-Львів, натомість на Івано-Франківщині ще на етапі проведення тендерів була запропонована дивна "стратегія" поділу дороги на ділянки по кількасот метрів або по кілька кілометрів. Перші тендери виграли різні підприємства, зокрема і вказане підприємство, яке займається ремонтом квартир і не має жодного досвіду ремонту та будівництва автомагістралей. Деякі з тендерів були відмінені. А 30 липня повинно відбутися відкриття конвертів з тендерними пропозиціями щодо ремонту дороги на території Івано-Франківщини.

 

 

 

 

 

 

 

 


20.07.2015 340 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2356 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1689
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5487
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15723 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3785 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3620

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

390

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

442

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1575

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2923
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2684
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

537
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1706
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

924
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

681
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

829
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1188
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22122
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

260
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

667
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

652 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1125 1