9 січня у актовому залі спеціалізованої загальноосвітньої школи №11 відбувся традиційний пластовий захід «Різдвяна свічечка «Зустріч поколінь» . У програму входили вертепи підготовленні пластунами, коляда, зустріч з друзями та батьками.
Даний захід був започаткований у діаспорі у 1950 році. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались, запаливши символічну «свічечку» в той же час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір. Сьогодення цей захід став уже традиційний.
Цього року розпочинали святкування Різдва з віншування та коляди наймолодших пластунів – пташат. Дітки були янголами, які звіщали небесну звістку про народження Ісуса.
Після цього було представлено 6 вертепів. Показували їх діти та дорослі від 6 до 26 років, тому кожний вертеп був по своєму особливий. В перервах між вертепами пластуни співали колядки, а їм же ж підспівували і батьки, які були запрошені на дійство.
Традиційно на кінці "Різдвяної свічечки" голова осередку запалила Вифлиємським Вогнем Миру 3 свічки, що їх тримають члени Пласту різного віку:
- першу - "за всіх тих, які відійшли від нас, за всіх тих, які загинули за кращу долю України"
- другу - "за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу"
- третю - "за всіх пластунів і пластунок, розкинених по цілому світу"
Опісля того, від цих трьох свічок, інші пластуни запалюють власні свічки і несуть цей вогник, що об'єднує всіх пластунів, до своїх осель.
ДОВІДКА:
«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.В Україні кількість пластунів складає 4500 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р.
Скаутський рух, до якого належить і український Пласт створений в Британії в 1907 році масоном полковником сером Робертом Стефенсоном Смітом Баден-Пауеллом. В даний час ця молодіжна організація налічує близько 40 мільйонів осіб в 217-ти країнах.
Різдвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.
Читайте до теми:
Франківські таксисти отримали від пластунів Вифлеємський вогонь миру
Івано-франківські пластуни встановили лампадку з Вифлеємським полум’ям миру на Говерлі