План «Б» для Януковича: міф народовладдя

 

В українській політиці завжди треба мати план "Б", адже кількість "чорних лебедів" - непередбачуваних подій настільки велика що журналісти та експерти не встигають їх оприлюднювати та аналізувати.

 

Тому після того як Президенту не вдалось сформувати конституційну більшість в 300 багнетів, на яких мали понести в небуття тіло української демократії, вони знайшли новий шлях побудови світлого диктаторського майбутнього. Адже мажоритарники стали просити надто високу ціну голосу, бо розуміють свою "золоту карту", а хтось вирішив грати у свою гру, як от Петро Порошенко чи Давид Жванія. Натхненником ідеї для нашого гаранта народного референдуму стали такі видатні політичні лідери як Лукашенко, Піночет та Гітлер - саме вони любили "бавитись" з людьми в референдуми. До речі, деталь: законодавство про місцевий референдум так і лежить "під сукном" в апараті ВРУ.

 

Янукович вирішив якщо не переламати фундамент парламентаризму, то його треба просто обійти та знецінити. І створити інструмент прийняття Законів, внесення змін до Конституції та механізм прийняття свого Основного Закону, тобто легально побудувати диктатуру. Для цього Верховна Рада прийняла, а нещодавно Президент підписав Закон України "Про всеукраїнський референдум", не врахувавши при цьому більше тисячі поправок народних обранців та нівелювавши з десяток норм Регламенту. Для того щоб воля народу пішла у правильному напрямку є такі цікаві норми як: не можливість відміни рішення референдуму протягом 5 років, тотальний контроль за комісіями всіх рівнів збоку органів влади та можливість винести декілька питань на один референдум для створення правильного дискурсу. Та й конституційність народної ініціативи буде визначати, виходячи з власного настрою, Президент.

 

План винести свою власну Конституцію у коридорах Адміністрації президента виник давно. Ще коли був створений консультативний орган «Конституційна асамблея» для легітимізації тексту. Адже жодних реальних повноважень вона немає. Лише функцію легітимізації, хоча до неї ввійшли як і професіонали конституціоналісти, так і відверті прихильники стилю управління Віктором Федоровичем. Так карта екс-глави адміністрації президента Кучми Віктора Медведчука з його рухом "Український вибір" вже давно створює відповідний дискурс в медіа та формує структуру. Скоро слід чекати активну роботу осередків організації на місцях. Тепер зрозуміло чому «сірий кардинал» не планував балотуватись до ВРУ – навіщо фракція, якщо є рух та можливість приймати закони через "народну ініціативу". Тепер він повноцінний політичний гравець і структура його Руху має набагато більший потенціал, ніж теперішні політичні партії, адже можливості такі самі, а довіра до партій набагато нижча. Тому, як казав один з візіонерів: «Ми можемо з’єднати точки лиш дивлячись у минуле» - тепер точки почали з’єднуватись.

 

Використання на практиці цієї збоченої фантазії української влади може бути в двох варіантах - легкому, як метод залякування парламентарів, та у важкому, як інструмент встановлення диктатури через прийняття на референдумі нової Конституції.

 

При цьому другий варіант не виключає постійного використання першого. Тому в 2014 році можемо чекати винесення на референдум декілька текстів нової Конституції: одна нібито від влади, одна від ініціативи громади, а одна – від Конституційної асамблеї. І громадяни оберуть "менше зло", хоча всі тексти будуть написані в одному кабінеті та одним чорнилом. Та й в додачу, як відкуп за підтримку на президентській кампанії можуть винести декілька питань зовнішньої політики, наприклад, приєднання до Митного союзу.

 

Прийняття таких рішень в залежності від політичної доцільності веде країну і політичну систему до колапсу. Мабуть, лише створення альтернативної політичної системи заснованої на загальнолюдських цінностях та стандартах зможе врятувати країну від перетворення на міфічну територію з варварськими правилами життя та лише надією на існування.


29.11.2012 Тарас Случик 889 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

361
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

668
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1188
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2525
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1372
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2023 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

703

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

763

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1665

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1651
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

352
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

462
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18371
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7488
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3663
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1051
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10784
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

300
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

297
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

490
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

454
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

690