Пішов по хліб і не повернувся

Дві доби шукали правоохоронці 13-річного жителя селища Ланчина Надвірнянського району, котрий ще в суботу пішов по хліб і додому вже не повернувся. У неділю його батьки звернулися до міліції з приводу зникнення дитини.

 

Як розповіла начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Алла Лемчак, було створено кілька пошукових груп. Довелося й ніч не поспати. Все ж таки зникла дитина, а надворі далеко не літо. Одні прочісували навколишню місцевість, другі розшукували і розпитували однокласників та друзів хлопчини. Останніх знайти виявилося не так легко. Річ у тім, що батьки практично не знали, з ким товаришує їх син.

 


— Це, до речі, серйозна проблема в нашому суспільстві, — зауважила А. Лемчак. — Доволі багато батьків навіть не цікавляться, в яких компаніях проводять вільний час їхні діти, а потім щиро дивуються, коли виявляється, що вони вже знають смак алкоголю чи потрапляють під увагу правоохоронних органів за скоєння різного роду правопорушень. Між іншим, як з’ясувалося пізніше, і наш «герой», незважаючи на свій маленький вік, вже по-дорослому вміє запахтити цигарку.

 


Зрештою, повернемося до його пошуків. Отже, про хлопчика розпитували й водіїв маршруток. Адже він міг і податися десь у мандри. Таке не раз трапляється. Але ніхто нічого не помітив. Хоча, знову ж таки, він усе ж виїжджав за межі Ланчина. Проїхався собі до Коломиї і назад. З цього приводу правоохоронці не без іронії зауважили, що водії якусь бабцю, котра не заплатила їм дві гривні, одразу помітять. А на те, що в бусі, котрий їде до іншого міста, опинилася без дорослих ще доволі мала дитина, й уваги не звернуть. Аби гроші мала...

 


Серед усього іншого працівники міліції зацікавилися і покинутими будівлями, новобудовами, в яких ще ніхто не мешкає. І ось на території одного з уже нечинних підприємств, розташованого на доволі значній відстані від будинку, в якому проживав хлопчик, їм нарешті усміхнулась удача. Вночі 14 березня дитину знайшли. Хлопчик на горищі однієї з будівель облаштував собі нічліг. Мабуть, це дуже неприємно для батьків, але він навідріз відмовився повертатися додому.

 


Відразу виникло припущення, що, мабуть, у нього неблагополучна сім’я. П’ють горілку, за сином не дивляться тощо. Та ні, все тут добре, за одним винятком. Річ у тім, що мама тривалий час перебувала за кордоном на заробітках.

 

 

Наприкінці січня приїхала на два місяці додому і, очевидно, занадто активно взялася за виховання сина. Зокрема, в суботу сильно його побила. За це, до речі, коли з’ясувалася ця обставина, на жінку склали адмінпротокол за насильство в сім’ї. Причиною конфлікту стало те, що син нібито недобре виконав її наказ почистити якісь клітки. Хоча хлопчик упевнений, що все він зробив як належить. і коли пізніше жінка дала йому гроші та послала по хліб, додому вже не повернувся. На момент, коли пишуться ці рядки, дитина перебуває в притулку для неповнолітніх і ходить тут у школу.

 


Розповідали, що приїжджала мама, плакала, але син поки що не хоче повертатись додому. Та, сподіваємося, час розставить все на свої місця...

 

Галичина

11


23.03.2011 2497 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

375
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

799
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1108 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2594
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1927
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2180

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

245

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

375

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1312

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1303
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1042
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

858
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14715
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

741
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10520
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6232
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

759
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

843
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2993
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

703
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

776
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

676