Пішов по хліб і не повернувся

Дві доби шукали правоохоронці 13-річного жителя селища Ланчина Надвірнянського району, котрий ще в суботу пішов по хліб і додому вже не повернувся. У неділю його батьки звернулися до міліції з приводу зникнення дитини.

 

Як розповіла начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Алла Лемчак, було створено кілька пошукових груп. Довелося й ніч не поспати. Все ж таки зникла дитина, а надворі далеко не літо. Одні прочісували навколишню місцевість, другі розшукували і розпитували однокласників та друзів хлопчини. Останніх знайти виявилося не так легко. Річ у тім, що батьки практично не знали, з ким товаришує їх син.

 


— Це, до речі, серйозна проблема в нашому суспільстві, — зауважила А. Лемчак. — Доволі багато батьків навіть не цікавляться, в яких компаніях проводять вільний час їхні діти, а потім щиро дивуються, коли виявляється, що вони вже знають смак алкоголю чи потрапляють під увагу правоохоронних органів за скоєння різного роду правопорушень. Між іншим, як з’ясувалося пізніше, і наш «герой», незважаючи на свій маленький вік, вже по-дорослому вміє запахтити цигарку.

 


Зрештою, повернемося до його пошуків. Отже, про хлопчика розпитували й водіїв маршруток. Адже він міг і податися десь у мандри. Таке не раз трапляється. Але ніхто нічого не помітив. Хоча, знову ж таки, він усе ж виїжджав за межі Ланчина. Проїхався собі до Коломиї і назад. З цього приводу правоохоронці не без іронії зауважили, що водії якусь бабцю, котра не заплатила їм дві гривні, одразу помітять. А на те, що в бусі, котрий їде до іншого міста, опинилася без дорослих ще доволі мала дитина, й уваги не звернуть. Аби гроші мала...

 


Серед усього іншого працівники міліції зацікавилися і покинутими будівлями, новобудовами, в яких ще ніхто не мешкає. І ось на території одного з уже нечинних підприємств, розташованого на доволі значній відстані від будинку, в якому проживав хлопчик, їм нарешті усміхнулась удача. Вночі 14 березня дитину знайшли. Хлопчик на горищі однієї з будівель облаштував собі нічліг. Мабуть, це дуже неприємно для батьків, але він навідріз відмовився повертатися додому.

 


Відразу виникло припущення, що, мабуть, у нього неблагополучна сім’я. П’ють горілку, за сином не дивляться тощо. Та ні, все тут добре, за одним винятком. Річ у тім, що мама тривалий час перебувала за кордоном на заробітках.

 

 

Наприкінці січня приїхала на два місяці додому і, очевидно, занадто активно взялася за виховання сина. Зокрема, в суботу сильно його побила. За це, до речі, коли з’ясувалася ця обставина, на жінку склали адмінпротокол за насильство в сім’ї. Причиною конфлікту стало те, що син нібито недобре виконав її наказ почистити якісь клітки. Хоча хлопчик упевнений, що все він зробив як належить. і коли пізніше жінка дала йому гроші та послала по хліб, додому вже не повернувся. На момент, коли пишуться ці рядки, дитина перебуває в притулку для неповнолітніх і ходить тут у школу.

 


Розповідали, що приїжджала мама, плакала, але син поки що не хоче повертатись додому. Та, сподіваємося, час розставить все на свої місця...

 

Галичина

11


23.03.2011 2532 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

973
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2573 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2162
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3003
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2612
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2338 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

472

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

476

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

975

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2194
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

674
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1943
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2037
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

207
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

819
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5528
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7385
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1402
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

672
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1050 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1558 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1418