Після респіраторних вірусних захворювань можуть виникнути ускладнення: різноманітні хвороби вуха

 

/data/blog/94546/2c106685ee1e7ba57707a976fa59bee8.jpg

 

Серед ускладнень, які можуть виникнути після респіраторного вірусного захворювання, є різноманітні хвороби вуха. Важливо вчасно розпізнати хворобу і звернутися за допомогою до лікаря, адже іноді її наслідки вкрай небезпечні для життя.

«Людина 3-4 дні хворіє вірусною інфекцією, після чого у неї можуть виникати болі у вусі, які будуть першою ознакою того, що виникло ускладнення – гострий отит, доперфоративна форма. Якщо його не лікувати, він переходить у гнійну форму: у барабанній перетинці утворюється отвір, з якого тече гній. Це уже більш складніше захворювання, яке потребує стаціонарного лікування», – розповідає завідувач ЛОР відділенням Центральної міської клінічної лікарні Лідія Кіт.

За її словами, катаральна форма отиту виникає на третій-четвертий день після застуди, людина відчуває гострий біль у вусі, піднімається температура до 38-39 градусів, виникають озноб та головний біль.

Традиційно, вірусна інфекція супроводжується набряком слизових оболонок, у середньому вусі і слуховій трубі продукується слиз, який перетворюється в гній. Людина відчуває розпирання у вусі. Лікування при такому захворюванні полягає насамперед у необхідності зняти набряк слизових. Варто закапати ніс будь-якими судинозвужуючими краплями, в завушну ділянку поставити сухе тепло, закапати вухо спиртовими краплями і прийняти знеболюючі ліки. Якщо симптоми не зникають – варто викликати швидку допомогу або ж самостійно піти до медичного закладу і звернутися аз допомогою до лікаря-лора.

«Така хвороба є досить небезпечною. Якщо вчасно її не лікувати, вона може перейти в гнійний отит, сам гній може потрапити в мозок, в синуси, призвести до енцефаліту, менінгіту, а це потребуватиме не тільки оперативного втручання, але й тривалої відновної терапії», – застерігає Лідія Кіт. Вона наголошує: таких хворих спільно лікують лори та нейрохірурги, а пацієнти близько місяця перебувають у реанімаційному відділенні. Тому при перших симптомах виникнення захворювання, пацієнту потрібно звернутися до лікаря.

Частими захворюваннями вуха є зовнішні отити, які супроводжуються болем у вусі, високою гарячкою, але це захворювання шкіри слухового проходу, а не барабанної перетинки. Сам слуховий прохід звужується, людина відчуває погіршення слуху.

Така хвороба менш небезпечна, вона не потребує стаціонарного лікування. Лікар назначає пацієнту спиртові краплі, гормональні мазі. Характерні при цій хворобі і «нічні болі», коли вдень біль стишується, а ближче до вечора посилюється.

Медики попереджають: усі проблеми, пов’язані з болем у вусі, потрібно показувати лікарю-спеціалісту. Адже при невралгіях потиличного або трійничного нерва, також виникає біль у вусі. І хоч хворобу лікуватиме уже спеціаліст-невропатолог, оглянути пацієнта має саме лікар-лор.

Варто не забувати про загальну гігієну вуха. Косметичні палички, які зараз широко використовуються, є шкідливими. Найкраща гігієна в даному випадку – мило, вода і сухий рушник. Не варто пхати до вуха сторонні предмети, адже сірчаний корок можна проштовхнути на барабанну перетинку, можна випадково залишити вату і це стороннє тіло почне нагноюватися, можна травмувати слуховий прохід чи барабанну перетинку.

Виконання простих на перший погляд заходів може уберегти людину від проблем із здоров’ям. А при перших ознаках виникнення хвороби не варто легковажити, потрібно одразу звернутися до медика-спеціаліста, щоб отримати кваліфіковану допомогу.


15.12.2015 9738 6
Коментарі (6)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

363
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1411
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2608 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3645
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3011
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2154

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

627

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

477

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1644

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1807
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

302
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

515
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

815
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4997
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

365
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

891
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10136
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

521
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

273
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

381
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

408
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

732