Після респіраторних вірусних захворювань можуть виникнути ускладнення: різноманітні хвороби вуха

 

/data/blog/94546/2c106685ee1e7ba57707a976fa59bee8.jpg

 

Серед ускладнень, які можуть виникнути після респіраторного вірусного захворювання, є різноманітні хвороби вуха. Важливо вчасно розпізнати хворобу і звернутися за допомогою до лікаря, адже іноді її наслідки вкрай небезпечні для життя.

«Людина 3-4 дні хворіє вірусною інфекцією, після чого у неї можуть виникати болі у вусі, які будуть першою ознакою того, що виникло ускладнення – гострий отит, доперфоративна форма. Якщо його не лікувати, він переходить у гнійну форму: у барабанній перетинці утворюється отвір, з якого тече гній. Це уже більш складніше захворювання, яке потребує стаціонарного лікування», – розповідає завідувач ЛОР відділенням Центральної міської клінічної лікарні Лідія Кіт.

За її словами, катаральна форма отиту виникає на третій-четвертий день після застуди, людина відчуває гострий біль у вусі, піднімається температура до 38-39 градусів, виникають озноб та головний біль.

Традиційно, вірусна інфекція супроводжується набряком слизових оболонок, у середньому вусі і слуховій трубі продукується слиз, який перетворюється в гній. Людина відчуває розпирання у вусі. Лікування при такому захворюванні полягає насамперед у необхідності зняти набряк слизових. Варто закапати ніс будь-якими судинозвужуючими краплями, в завушну ділянку поставити сухе тепло, закапати вухо спиртовими краплями і прийняти знеболюючі ліки. Якщо симптоми не зникають – варто викликати швидку допомогу або ж самостійно піти до медичного закладу і звернутися аз допомогою до лікаря-лора.

«Така хвороба є досить небезпечною. Якщо вчасно її не лікувати, вона може перейти в гнійний отит, сам гній може потрапити в мозок, в синуси, призвести до енцефаліту, менінгіту, а це потребуватиме не тільки оперативного втручання, але й тривалої відновної терапії», – застерігає Лідія Кіт. Вона наголошує: таких хворих спільно лікують лори та нейрохірурги, а пацієнти близько місяця перебувають у реанімаційному відділенні. Тому при перших симптомах виникнення захворювання, пацієнту потрібно звернутися до лікаря.

Частими захворюваннями вуха є зовнішні отити, які супроводжуються болем у вусі, високою гарячкою, але це захворювання шкіри слухового проходу, а не барабанної перетинки. Сам слуховий прохід звужується, людина відчуває погіршення слуху.

Така хвороба менш небезпечна, вона не потребує стаціонарного лікування. Лікар назначає пацієнту спиртові краплі, гормональні мазі. Характерні при цій хворобі і «нічні болі», коли вдень біль стишується, а ближче до вечора посилюється.

Медики попереджають: усі проблеми, пов’язані з болем у вусі, потрібно показувати лікарю-спеціалісту. Адже при невралгіях потиличного або трійничного нерва, також виникає біль у вусі. І хоч хворобу лікуватиме уже спеціаліст-невропатолог, оглянути пацієнта має саме лікар-лор.

Варто не забувати про загальну гігієну вуха. Косметичні палички, які зараз широко використовуються, є шкідливими. Найкраща гігієна в даному випадку – мило, вода і сухий рушник. Не варто пхати до вуха сторонні предмети, адже сірчаний корок можна проштовхнути на барабанну перетинку, можна випадково залишити вату і це стороннє тіло почне нагноюватися, можна травмувати слуховий прохід чи барабанну перетинку.

Виконання простих на перший погляд заходів може уберегти людину від проблем із здоров’ям. А при перших ознаках виникнення хвороби не варто легковажити, потрібно одразу звернутися до медика-спеціаліста, щоб отримати кваліфіковану допомогу.


15.12.2015 9951 6
Коментарі (6)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2587 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3018
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2043
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423