Після респіраторних вірусних захворювань можуть виникнути ускладнення: різноманітні хвороби вуха

 

/data/blog/94546/2c106685ee1e7ba57707a976fa59bee8.jpg

 

Серед ускладнень, які можуть виникнути після респіраторного вірусного захворювання, є різноманітні хвороби вуха. Важливо вчасно розпізнати хворобу і звернутися за допомогою до лікаря, адже іноді її наслідки вкрай небезпечні для життя.

«Людина 3-4 дні хворіє вірусною інфекцією, після чого у неї можуть виникати болі у вусі, які будуть першою ознакою того, що виникло ускладнення – гострий отит, доперфоративна форма. Якщо його не лікувати, він переходить у гнійну форму: у барабанній перетинці утворюється отвір, з якого тече гній. Це уже більш складніше захворювання, яке потребує стаціонарного лікування», – розповідає завідувач ЛОР відділенням Центральної міської клінічної лікарні Лідія Кіт.

За її словами, катаральна форма отиту виникає на третій-четвертий день після застуди, людина відчуває гострий біль у вусі, піднімається температура до 38-39 градусів, виникають озноб та головний біль.

Традиційно, вірусна інфекція супроводжується набряком слизових оболонок, у середньому вусі і слуховій трубі продукується слиз, який перетворюється в гній. Людина відчуває розпирання у вусі. Лікування при такому захворюванні полягає насамперед у необхідності зняти набряк слизових. Варто закапати ніс будь-якими судинозвужуючими краплями, в завушну ділянку поставити сухе тепло, закапати вухо спиртовими краплями і прийняти знеболюючі ліки. Якщо симптоми не зникають – варто викликати швидку допомогу або ж самостійно піти до медичного закладу і звернутися аз допомогою до лікаря-лора.

«Така хвороба є досить небезпечною. Якщо вчасно її не лікувати, вона може перейти в гнійний отит, сам гній може потрапити в мозок, в синуси, призвести до енцефаліту, менінгіту, а це потребуватиме не тільки оперативного втручання, але й тривалої відновної терапії», – застерігає Лідія Кіт. Вона наголошує: таких хворих спільно лікують лори та нейрохірурги, а пацієнти близько місяця перебувають у реанімаційному відділенні. Тому при перших симптомах виникнення захворювання, пацієнту потрібно звернутися до лікаря.

Частими захворюваннями вуха є зовнішні отити, які супроводжуються болем у вусі, високою гарячкою, але це захворювання шкіри слухового проходу, а не барабанної перетинки. Сам слуховий прохід звужується, людина відчуває погіршення слуху.

Така хвороба менш небезпечна, вона не потребує стаціонарного лікування. Лікар назначає пацієнту спиртові краплі, гормональні мазі. Характерні при цій хворобі і «нічні болі», коли вдень біль стишується, а ближче до вечора посилюється.

Медики попереджають: усі проблеми, пов’язані з болем у вусі, потрібно показувати лікарю-спеціалісту. Адже при невралгіях потиличного або трійничного нерва, також виникає біль у вусі. І хоч хворобу лікуватиме уже спеціаліст-невропатолог, оглянути пацієнта має саме лікар-лор.

Варто не забувати про загальну гігієну вуха. Косметичні палички, які зараз широко використовуються, є шкідливими. Найкраща гігієна в даному випадку – мило, вода і сухий рушник. Не варто пхати до вуха сторонні предмети, адже сірчаний корок можна проштовхнути на барабанну перетинку, можна випадково залишити вату і це стороннє тіло почне нагноюватися, можна травмувати слуховий прохід чи барабанну перетинку.

Виконання простих на перший погляд заходів може уберегти людину від проблем із здоров’ям. А при перших ознаках виникнення хвороби не варто легковажити, потрібно одразу звернутися до медика-спеціаліста, щоб отримати кваліфіковану допомогу.


15.12.2015 10561 6
Коментарі (6)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

720
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1507 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2246
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2137 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

255

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

985

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1058

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

862
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

872
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

958
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35104 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

195
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

443
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

585
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

913