Писанкар та боєць АТО Олег Кіращук, чиї орнаменти використав дім моди “Gucci”, представив 43 унікальні роботи

 

Вчора у Музеї писанкового розпису у Коломиї відкрили персональну виставку знаного коломийського писанкаря, активного майданівця та учасника бойових дій на сході України Олега Кіращука.

 

Митець представив 43 унікальні авторські композиції на курячих, гусячих і страусових яйцях з творчого доробку за останні 20 років. Серед представлених творів – більша частина писанок з приватної колекції коломиянина Андрія Свистуна та кілька писанок, написаних напередодні відкриття виставки, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу музею.

 

Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях.

 

Кіращук_виставка2

 

Сучасні писанкарі дуже рідко створюють власні  композиції, натомість Олег Кіращук зумів виробити власний впізнаваний “почерк”, який ні з ким не сплутаєш.

 

Писанки почав писати ще в дитячому віці. Першими вчителями хлопця були бабуся та мама. У становленні його як митця, свою роль відіграли Коломийська художня школа й художній факультет Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте професійна освіта не могла дати тих знань, які були потрібні для написання народної писанки. Тож Олег побував не в одному селі, де від стареньких писанкарок зібрав найкращі зразки традиційних писанок (тепер мріє видати їхній каталог). На творчості писанкаря позначився вплив і самобутніх творів Марії Приймаченко.

 

Писанкові творіння коломиянина було представлено на багатьох виставках як в Україні, так і за кордоном, чимало з них зберігаються в колекціях багатьох українських музеїв та в приватних збірках колекціонерів з Канади, США, Великобританії та Австралії.

 

Філігранні орнаменти та вишукану колористику писанок Олега Кіращука навіть використав відомий дім моди «Gucci» в одній зі своїх колекцій. Гідне місце посіли вони і в постійній експозиції музею писанкового розпису.

 

Кіращук_виставка

 

Події Майдану, а згодом військові дії в зоні АТО змусили писанкаря відійти від творчості. З перших днів Революції Гідності Олег Кіращук був у Києві, бачив перші побиття студентів, що стало поштовхом до написання тематичної писанки.

 

Упродовж півтора року добровольцем у складі 128-ої гірсько-піхотної бригади писанкар захищав Україну. Він один з тих, хто боронив дебальцівський плацдарм, стояв на передовій, за що й був нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» та нагрудною відзнакою «За бойову звитягу».

 

У той важкий період свого життя писанкар не знав чи зможе ще колись взятися за писачок, проте запланована виставка дала поштовх для створення нових робіт, які тепер експонуються в музеї.

 

Виставка триватиме впродовж місяця.

 

Кіращук_виставка3

Кіращук_виставка4


19.02.2016 1256 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

53
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21017
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2121

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

100
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

449
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

770 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2144 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805