Подією тижня номер один в Івано-Франківську стало вівторкове засідання івано-франківського виконкому, на якому розглядалось одразу кілька важливих для міста питань та деякі проблеми, які набули суспільно-політичного присмаку.
Спочатку виконавчий комітет розглянув питання про підняття тарифу на вивіз побутових відходів для населення. Мова йшла про 9 грн. 51 коп. Віктор Анушкевичус запропонував підвищення тарифу, яке почне діяти з моменту підписання додаткової угоди за умовами якої перевізники протягом півтора місяця мають закупити десять контейнерів для великогабаритних відходів, упорядкувати майданчики для сміття, погасити заборгованість перед містом (КП «Полігон»). Виникло відчуття дежавю, якось сама напросилась аналогія з ситуацією щодо підняття тарифу на проїзд в міському громадському транспорті. Тоді міський голова також пропонував на розгляд виконкому додаткову угоду з перехідним періодом для власників маршруток, на практиці - двома місяцями невизначеності, які зовсім не на користь мешканцям міста. Схоже, це вже перетворюється на схему вирішення проблемних питань в місті. Знаючи про спірність наступного питання в порядку денному засідання, виникла думка, що якусь додаткову угоду мер запропонує підписати власникам проблемних літніх майданчиківJ.
Однак цього не сталося. Виконавчий комітет заборонив розміщення літників на вулиці Страчених націоналістів навпроти ресторану «Цимес»та «Fabbrica», що на Вірменській. Як й очікувалось щодо першого випадку цьому передувала палка дискусія за участю представників підприємця, ОУН, КУНу, Правого сектора, громадських активістів. Варто нагадати, що на вулиці Страчених німецькі окупанти у листопаді 1943 року розстріляли 15 українських націоналістів тому це місце справді омите кров’ю. Іншим, вже фактором сьогодення виступила давня політична неприязнь між Віктором Анушкевичусом та нардепом Олександром Шевченком. Сторона ж підприємця наближена до Шевченка. Нарешті третім чинником, яким на всякий «пожежний випадок» оперував запитувач рішення було обгрунтування бажання виконкому висловити потенційну відмову через неприязне ставлення до євреїв в місті. Останнє Анушкевичус заперечував кілька разів: «Питання не в маніпуляції, а в позиції. Проблема не в антисемітизмі. Я ніколи не ставився упереджено до представників якоїсь нації», - вже перед голосуванням наголосив міський голова.А про другу причину (задавлений конфлікт мера з Шевченком) публічно не говорять.
Як на мене в даному разі в інтересах громади міста потрібно вести мову інакше - про принципи, а не одиничні випадки. Оскільки нормальне дотримання принципів унеможливлює зловживання. Не нормально, коли пиво розливають у літниках до середини листопада, деякі не мають навіть всіх потрібних дозволів, а ті, що є часто фіктивні. Контролюючі органи не хочуть, а часто й не можуть нічого вдіяти. Порушуються навіть елементарні санітарні норми, не говорячи вже про норми безпеки – згадайте хоча б літник на пірсі міського озера (опори пірсу не ремонтувались десятки років). Як же важко було б знайти крайнього в разі нещасного випадку, можна тільки уявити, адже виконком – колегіальний орган. Пивний майданчик, як писали тоді ЗМІ, «у притаманній більшості подібних закладів Франківська жлобській стилістиці», ймовірно, приніс досить непоганий дохід власнику, бо розташування «жирне». На запитання про цей літник Віктор Андрюсович відповів тільки те, що цього року такого дозволу не дадуть. Натомість громада мала почути – не дадуть не тільки зараз, а в взагалі ніколи. Чи минулорічний випадок, коли провалилася спроба комунальників демонтувати літник на Вічевому майдані. Рішення про демонтаж незаконно встановлених літніх майданчиків було прийняте виконкомом ще на початку червня. Однак комунальники взялися за роботу майже через два місяці. Той демонтаж швидше скидався на кумедну промоакцію з наперед відомим фіналом.
На виконкомі йшлося про ще одне важливе питання - орендовану земельну ділянку біля міського озера Ріяфетом Гасімовим, що є частиною забудови озера багатоповерхівками. Термін оренди ділянки закінчився на початку березня поточного року. На ділянці сьогодні тривають будівельні роботи. Зведено семиповерховий об'єкт, який нагадує житловий будинок. Там ж мав бути спортивно-оздоровчий центр. Виконком вирішив рекомендувати міськраді не продовжувати договір оренди. Однак остаточне слово за депутатами. Від міської влади залежить чимало якою буде подальша доля забудови міського озера та чи втілиться і якщо так, то в якому форматі проект «Вамбуду», чи буде там місце «зеленій зоні» й на якій площі.
Традиційно є над чим подумати стосовно використання коштів міського бюджету на щорічну підтримку проектів інститутів громадянського суспільства. Нещодавно конкурс завершився. З веселого - ГО «Івано-Франківська обласна федерація бодібілдингу (культуризму) та фітнесу», проект «Проведення «Кубку України з бодібілдингу – 2015», обсяг фінансування 15000 грн.; з традиційного - ГО «Центр розвитку міста» (передвиборча структура Руслана Марцінківа), проект «Короткі історії про життя Івано-Франківська», обсяг фінансування 15000 грн. Тож тридцять тисяч з міського бюджету Івано-Франківська на демонстрацію м’язів культуристів та елемент передвиборчого піару. Велике питання до конкурсної комісії. Якось так живемо.