Підсумки проведення ЗНО-2016 в Івано-Франківській області

 

/data/blog/109613/80e490c2578c17753ce46e3ea102765c.png

 

22 червня 2016 року на прес-конференції в Івано-Франківську Младена Качурець, координатор  громадського спостереження за ЗНО у Івано-Франківській області, розповіла про підсумки кампанії моніторингу Громадянської мережі ОПОРА  у 2016 році.

 

На Прикарпатті ОПОРА слідкувала за дотриманням процедур стандартизованого тестування з шістьох предметів: українська мова та література, англійська мова, математика, історія України, фізика та хімія.

 

Спостерігачі були присутні на 35 пунктах тестування у 9 містах області.

 

Під час спостереження за ЗНО спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано два факти дрібних порушень процедури тестування з боку персоналу пунктів тестування.

 

В Івано-Франківській гімназії №2 під час проведення основної та додаткової сесії з математики відповідальним за пункт тестування було надано нечіткі інструкції персоналу, що призвели до порушення правил проведення тестування.

 

Слід відзначити, що відповідальні за проведення ЗНО на пункті тестування особи належним чином реагували на зауваження спостерігачів та усували дрібні порушення.

 

На всіх інших пунктах тестування персонал демонстрував професійність,  злагодженість роботи, та дотримання процедури проведення ЗНО. Це свідчить про належний рівень підготовки персоналу пунктів тестування, що був забезпечений Івано-Франківським РЦОЯО, та достатній рівень компетенції персоналу для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Також слід наголосити, що громадським спостерігачам було забезпечено можливість здійснювати спостереження, жодних перешкод з боку персоналу пунктів тестування чи працівників ІФРЦОЯО не було. Варто відзначити високий рівень забезпечення відкритості та прозорості у роботі Центру.

 

У порівнянні з персоналом, учасники ЗНО були менш дисциплінованими у питанні дотримання процедури. Зокрема це стосується ігнорування абітурієнтами заборони мати при собі під час складання тесту заборонені засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв. Перевірка металодетектором здійснювалася на всіх сесіях тестування, окрім основної сесії з української мови та літератури і хімії. Цьогоріч за результатами відповідної перевірки в області зафіксовано 17 вилучень абітурієнтів, а їх роботи анульовано відповідно до процедури.  Найбільшою була кількість вилучень під час проведення основної сесії з історії України - 9 випадків. Під час тестування з математики зафіксовано 4 вилучення, української мови та літератури – 2 вилучення, біології та географії - по одному вилученню. Слід зазначити, що у 2016 році громадським спостерігачам надано право бути присутніми під час здійснення перевірки металодетектором, тож спостерігачі мали можливість слідкувати за дотриманням процедури під час перевірок у всіх а удиторіях.

 

Водночас, порівнюючи із загальною кількістю абітурієнтів, що взяли участь у тестуванні, частка порушників незначна, а факти порушень не мають масового характеру. Якщо брати до уваги дані по кількості вилучень останніх чотирьох років, то рівень вилучень залишається стабільно низьким.

 

"Відносне збільшення кількості вилучень під час основної сесії з математики та історії України може бути пов'язане з тим, що на першому тестуванні з української мови та літератури металодетектори не застосовувались. Таким чином, учасники тестування вдалися до використання заборонених предметів чи приладів очікуючи на менш жорсткий контроль. Водночас зберігається тенденція дотримання правил тестування абітурієнтами за умови належного реагування на порушення персоналом пунктів тестування", - зазначила Младена Качурець.

 

У 2012 році відбулось 7 вилучень абітурієнтів, у 2013 році – 11 вилучень, у 2014 – 14 вилучень, у 2015 - 12 вилучень.

 

Окрім того,  спостерігачами було зафіксовано одиничні випадки прибуття учасників тестування на пункт тестування із неналежними документами - ксерокопіями паспортів або свідоцтв про народження, документами, відмінними від тих, за якими здійснено реєстрацію. У кожному випадку рішення про допуск такого учасника приймалося уповноваженою особою УЦОЯО після відповідних консультацій із Івано-Франківським РЦОЯО.

 

Цьогоріч  було продовжено практику встановлення порогового балу "склав/не склав" як складової частини системи оцінювання сертифікаційних робіт. Завдяки вдосконаленню нормативної бази, громадські спостерігачі мали можливість здійснювати повноцінне громадське спостереження за роботою експертних груп, які працювали над визначенням порогового балу «склав/не склав».

 

Слід зауважити, що засідання груп проводилися відповідно до встановлених строків, експерти навчальних закладів та установ регіону мали можливість всебічно обговорити аспекти, пов'язані з визначенням рівня складності тестових завдань, та прийняти виважене рішення.  


22.06.2016 589 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

870
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1568 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2335
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2173 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7513
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15227 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

276

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1007

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1074

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1862
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

258
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

635
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

879
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

893
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1931
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

977
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35125 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

230
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

459
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

601
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

927