Підсумки проведення ЗНО-2016 в Івано-Франківській області

 

/data/blog/109613/80e490c2578c17753ce46e3ea102765c.png

 

22 червня 2016 року на прес-конференції в Івано-Франківську Младена Качурець, координатор  громадського спостереження за ЗНО у Івано-Франківській області, розповіла про підсумки кампанії моніторингу Громадянської мережі ОПОРА  у 2016 році.

 

На Прикарпатті ОПОРА слідкувала за дотриманням процедур стандартизованого тестування з шістьох предметів: українська мова та література, англійська мова, математика, історія України, фізика та хімія.

 

Спостерігачі були присутні на 35 пунктах тестування у 9 містах області.

 

Під час спостереження за ЗНО спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано два факти дрібних порушень процедури тестування з боку персоналу пунктів тестування.

 

В Івано-Франківській гімназії №2 під час проведення основної та додаткової сесії з математики відповідальним за пункт тестування було надано нечіткі інструкції персоналу, що призвели до порушення правил проведення тестування.

 

Слід відзначити, що відповідальні за проведення ЗНО на пункті тестування особи належним чином реагували на зауваження спостерігачів та усували дрібні порушення.

 

На всіх інших пунктах тестування персонал демонстрував професійність,  злагодженість роботи, та дотримання процедури проведення ЗНО. Це свідчить про належний рівень підготовки персоналу пунктів тестування, що був забезпечений Івано-Франківським РЦОЯО, та достатній рівень компетенції персоналу для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Також слід наголосити, що громадським спостерігачам було забезпечено можливість здійснювати спостереження, жодних перешкод з боку персоналу пунктів тестування чи працівників ІФРЦОЯО не було. Варто відзначити високий рівень забезпечення відкритості та прозорості у роботі Центру.

 

У порівнянні з персоналом, учасники ЗНО були менш дисциплінованими у питанні дотримання процедури. Зокрема це стосується ігнорування абітурієнтами заборони мати при собі під час складання тесту заборонені засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв. Перевірка металодетектором здійснювалася на всіх сесіях тестування, окрім основної сесії з української мови та літератури і хімії. Цьогоріч за результатами відповідної перевірки в області зафіксовано 17 вилучень абітурієнтів, а їх роботи анульовано відповідно до процедури.  Найбільшою була кількість вилучень під час проведення основної сесії з історії України - 9 випадків. Під час тестування з математики зафіксовано 4 вилучення, української мови та літератури – 2 вилучення, біології та географії - по одному вилученню. Слід зазначити, що у 2016 році громадським спостерігачам надано право бути присутніми під час здійснення перевірки металодетектором, тож спостерігачі мали можливість слідкувати за дотриманням процедури під час перевірок у всіх а удиторіях.

 

Водночас, порівнюючи із загальною кількістю абітурієнтів, що взяли участь у тестуванні, частка порушників незначна, а факти порушень не мають масового характеру. Якщо брати до уваги дані по кількості вилучень останніх чотирьох років, то рівень вилучень залишається стабільно низьким.

 

"Відносне збільшення кількості вилучень під час основної сесії з математики та історії України може бути пов'язане з тим, що на першому тестуванні з української мови та літератури металодетектори не застосовувались. Таким чином, учасники тестування вдалися до використання заборонених предметів чи приладів очікуючи на менш жорсткий контроль. Водночас зберігається тенденція дотримання правил тестування абітурієнтами за умови належного реагування на порушення персоналом пунктів тестування", - зазначила Младена Качурець.

 

У 2012 році відбулось 7 вилучень абітурієнтів, у 2013 році – 11 вилучень, у 2014 – 14 вилучень, у 2015 - 12 вилучень.

 

Окрім того,  спостерігачами було зафіксовано одиничні випадки прибуття учасників тестування на пункт тестування із неналежними документами - ксерокопіями паспортів або свідоцтв про народження, документами, відмінними від тих, за якими здійснено реєстрацію. У кожному випадку рішення про допуск такого учасника приймалося уповноваженою особою УЦОЯО після відповідних консультацій із Івано-Франківським РЦОЯО.

 

Цьогоріч  було продовжено практику встановлення порогового балу "склав/не склав" як складової частини системи оцінювання сертифікаційних робіт. Завдяки вдосконаленню нормативної бази, громадські спостерігачі мали можливість здійснювати повноцінне громадське спостереження за роботою експертних груп, які працювали над визначенням порогового балу «склав/не склав».

 

Слід зауважити, що засідання груп проводилися відповідно до встановлених строків, експерти навчальних закладів та установ регіону мали можливість всебічно обговорити аспекти, пов'язані з визначенням рівня складності тестових завдань, та прийняти виважене рішення.  


22.06.2016 613 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2573
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19980
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1771
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1254 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2283
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3910

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

362

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

925
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1655
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

535
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

794
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

755