В приміщенні Івано-Франківської облдержадміністрації підписано Меморандум про співпрацю Національної академії медичних наук України й Івано-Франківською областю про надання безкоштовної спеціалізованої медичної допомоги населенню.
Документ підписали президент НАМН України Андрій Середюк, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і голова обласної ради Олександр Сич.
На церемонії були присутні керівники медичної галузі Прикарпаття.
За словами президента академії медичних наук України Андрія Середюка, відповідно до Меморандуму НАНМ виділяє Івано-Франківській області певну кількість, зокрема 1311 квот для людей, які потребують «високоспеціалізованої медичної допомоги в 28-ми інститутах академії наук». «Відповідно до Меморандуму все лікування на себе бере академія, - наголосив Середюк. – Ваші медичні фахівці мають підписати лише направлення на лікування у той чи інший інститут: Києва, Львова, Харкова та інших міст. Ми хочемо, щоб сюди потрапили ті люди, які, по-перше, в соціальному плані потребують такої допомоги. По-друге, діти, які потребують висококваліфікованої допомоги. По-третє, ветерани, інваліди і так далі». За його словами‚ «таку людину ми беремо на повне своє утримання і на безкоштовне лікування, яке за кордоном коштує великих грошей».
Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк щиро подякував президенту академії Андрію Михайловичу Середюку за ініціативу підписання такого Меморандуму. За словами керівника виконавчої влади області‚ на Прикарпатті «проводиться велика робота в медичній галузі» і є чимало спеціалістів світового рівня в медицині, проте «наші люди ще вважають, що в іншому місті меддопомога краща». Від імені громадськості краю Михайло Васильович високому гостю подарував картину про гуцульський край, а ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко – ікону Святого Миколая.
Також на церемонії підписання Меморандуму повідомили, що Академія наук і облдержадміністрація спільно звернуться до Президента України з ініціативою про відкриття на території Прикарпаття сучасного протитуберкульозного центру у Ворохті і реабілітаційного центру в Яремче для хворих на гематологічні хвороби, зокрема гемофілію. В Україні на гемофілію хворіє 2659 пацієнтів, з яких 600 діти. Ці хворі на 80% є інвалідами.