Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.
Напередодні, 14 листопада, правоохоронці повідомили нардепу Євгенію Шевченку про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).
Також прокурори Офісу генпрокурора вручили Шевченку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За даними слідства він систематично у своїх виступах та інтерв'ю публічно поширював російські наративи. Також вказувалось, що Шевченко "розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України".
У квітні 2021 року Євгеній Шевченко у приватному порядку відвідав Мінськ, де зустрівся з не визнаним низкою країн світу президентом Олександром Лукашенком. Вже 24 травня того ж року Шевченка виключили з парламентської фракції "Слуги народу".
У травні 2023 року керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю програмі "Різні люди" розповідав, що народний депутат Євгеній Шевченко був залучений для комунікації з невизнаним низкою країн президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
Також сьомого листопада 2024 року народний депутат Євгеній Шевченко, якого виключили з партії "Слуга народу", заявив, що написав листа Дональду Трампу з проханням посприяти припиненню скочування України в "диктатуру", а також закликав президента Володимира Зеленського "йти на діалог" з росією.
В Офісі президента відреагували та заявили, що деякі народні депутати "заплуталися" в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього України.
А восьмого листопада представник ГУР МО Андрій Юсов у коментарі Суспільному заявив, що наразі нардеп Євгеній Шевченко не має жодного стосунку до української розвідувальної структури.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Агітував брати участь у виборах окупантів: на Прикарпатті судитимуть колаборанта