Тест на погодні умови дорожники пройшли ще наприкінці листопада. Однак, до зими не готові у повному обсязі. На Прикарпатті навіть створили штаб, щодо зимового утримання шляхів.
А оскільки перед новорічно-різдвяними святами синоптики нарешті прогнозують сніг та мінусову температуру, тротуари та дороги обласного центру невдовзі можуть вчергове перетворитися на ковзанку.
Чи готовий Івано-Франківськ до «зимової погоди» - читайте у нашому матеріалі.
Кожен рік – неочікувано
Є такий жарт: «зима прийшла неочікувано». Отак і кожного року для франківських комунальників. Головне слово – «неочікувано». Перші години, а то і дні будь-якого снігопаду створюють їм неабиякі труднощі. Вони виявляються не зовсім або зовсім НЕ готовими до такого розвитку подій.
Нещодавній приклад – перший сніг у листопаді. Тоді випав легенький дощик, а потім приморозило. Тротуари і дороги перетворилися на ковзанки. Лише за першу добу до травмпункту потрапило кілька десятків містян. За другу добу ця цифра виросла до ста.
Комунальники браво рапортували про виконані обсяги робіт, витрачені десятки тонн солі та піску. Міський голова оцінив їх роботу на «тверду четвірку».
До слова, під час снігопаду і ожеледиці у листопаді цього року виявили 67 місць, де травмувалися люди. Інспектори з благоустрою Франківська зустрілися з утримувачами всіх цих місць і попередили, що будуть штрафувати.
З перших вуст
Як розповів «Фіртці» Віталій Бурко, наразі головним утримувачем та доглядальником доріг і тротуарів міста заготовлено 15 тисяч тонн піщано-соляної суміші.
«У нас є десь до 15 тисяч тонн суміші. Ще 4 тисячі ми закупили. Суму закупівлі я не готовий сказати. Коли була ожеледиця і снігопад, щось посипали трохи. Думаю, що на цю зиму суміші вистачить. А минулий борг практично погашений», - каже він.
Шопінг
Закупівля пройшла в системі «Прозоро». Переможцем торгів стала київська компанія ТзОВ "КОСТАНЗА". Вони запропонували 4 024 597,50 грн. З них 2 млн 358 тисяч 97, 50 гривень - кошти з місцевого бюджету, решта, 1 млн 666 тисяч 500 гривень, кошти замовника.
У серпні у зв'язку зі збільшенням фінансування сторони погодили внести зміни до договору. Кількість товару та всі інші умови договору залишаються без змін. Відтак, згідно зі змінами договору всю вартість оплачує місцевий бюджет.
У жовтні знову внесли зміни до договору. Цього разу постачальник знизив ціну до 3 млн 923 тисяч 940, 00 гривень. Всі кошти мали виплатити з місцевого бюджету.
Тож, за умовами тендеру за майже чотири мільйони гривень Івано-Франківську мали доставити 2 тисяч 414 тонн солі.
Крім того, МДК через тендер за 800 тисяч гривень закупив у ТОВ "АВТОМАГІСТРАЛЬ-ІФ" півтори тисячі тонн відсівного граніту.
Зберігають всю заготовлену піско-соляну суміш на території підприємства на вулиці Максимовича. Оскільки спеціального складу для цього немає, то пісок і сіль змушені зимувати просто неба.
Готовність №1
Бурко також розповів про готовність 8 тракторів, які задіють у разі снігопаду. Для очищення міста розроблено вісім маршрутів, які охоплюють практично всі пішохідні зони міста. Також розкладено 206 ящиків для зберігання піщано-соляної суміші. Цьогоріч для цих потреб докупили ще 70 ящиків.
За технікою закріплено 24 трактористи. Це дозволяє здійснювати роботи цілодобово. Механізатори – на цілодобовому чергуванні і готові приступити до роботи в будь-який момент.
Там, де не може працювати техніка, будуть прибирати двірники. В штаті 98 працівників з благоустрою.
Очільник МДК каже, що для очищення доріг міста треба, як мінімум, три години. Якщо буде сильний снігопад, то техніка працюватиме цілодобово.
Як повідомила в. о. директора КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” Наталія Ярощук, прибудинкові території прибиратимуть працівники п'яти підрядних організацій, з якими за результатами конкурсу укладені договори.
"Залучатимуть до роботи три одиниці снігоприбиральної техніки, заготовлено 206 ящиків для зберігання піщано-соляної суміші. Працюватимуть 174 двірники. Підприємство має аварійну службу, яка реагуватиме на виклики", - розповіла посадовець.
Як справляться комунальники і чи вистачить суміші покаже тільки час і погода… Але щось підказує, що нас очікує традиційний «День бабака».