П'ять речей, які не варто робити на «віддаленці»

Корисні поради, як працювати з дому не на шкоду собі.

Багато офісних співробітників мріють працювати з дому, але часом не здогадуються про те, що віддалена робота не так проста, як здається. Проте більша частина з них вже відчула всі «принади» віддаленої роботи на власному досвіді через пандемію коронавірусу. Тепер вони кажуть, що «віддаленка» — це не так весело, як це колись здавалося. Безумовно, більш пізні ранкові підйоми, неспішний сніданок і відсутність необхідності знімати піжаму — безсумнівні переваги роботи з дому. Але не без недоліків...

Незважаючи на те, що вірусологи зробили припущення про те, коли закінчиться режим самоізоляції в Україні, ніхто точно не знає, коли закінчиться пандемія та офісні співробітники повернуться на свої робочі місця. Ми розуміємо, як важко перебудуватися на зовсім інший режим роботи, тому зібрали для вас п'ять речей, які не потрібно робити, якщо ви хочете, щоб віддалена робота не стала нестерпною.

Уникайте дивана

Варто лягти, і більше ви не встанете. Працювати лежачи на дивані з ноутбуком дійсно набагато зручніше, ніж за столом, але тільки на словах. Досвідчені фрілансери знають, що для ефективної роботи й високої концентрації уваги необхідно уникати комфорту. Так, загорнутися в затишну ковдру і розташуватися з ноутбуком в улюбленому кріслі — це те, про що мріє офісний співробітник, але це не має нічого спільного з робочою атмосферою.

Не забувайте робити перерви

Коли працюєте вдома, досить просто забути пообідати або розім'яти тіло. Але цим не варто нехтувати. На віддаленій роботі просто необхідно відволікати себе від роботи. Однак і в цьому варто бути обережними. Наприклад, не слід відволікатися на азартні ігри, наприклад тут, в іншому випадку ви більше не повернетеся до роботи. Азартні ігри здатні поглинути по повній і відняти дорогоцінний час. Замість цього прогуляйтеся у дворі, зробіть розминку або почитайте книгу. Одним словом, зробіть щось, що не пов'язане з роботою, але дозволить вам залишитися при здоровому глузді. Це допоможе виконати роботу з новими силами.

Не вмикайте серіали для фону

Здавалося б, що поганого в тому, щоб включити телевізор для фону або дивитися серіал під час роботи... Досвідченим фрілансерам вдається поєднувати роботу й перегляд серіалів, наприклад на цьому сайті, але у вас такого досвіду немає. Ви тільки нещодавно працювали за суворим графіком без телевізора, а тепер вам доводиться створювати робочу атмосферу самим. Така безневинна дія, як увімкнений телевізор, у підсумку перетягне на себе всю увагу. Віддалена робота вимагає високої концентрації уваги, і це необхідно розуміти.

Не забувайте спілкуватися з людьми

Через деякий час ви зрозумієте, як складно працювати вдома без своїх колег. Може, на першому тижні будете цьому тільки раді, але незабаром ви обов'язково за ними занудьгуєте. А це, у свою чергу, знижує ефективність. Взаємодія з оточуючими вас людьми важлива для душевного благополуччя, тому не занурюйтесь повністю в себе, зводячи до мінімуму живе спілкування. Наприклад, зідзвонюйтеся зі своїми колегами в обідню перерву. Особливо актуальні в нинішній ситуації групові відеодзвінки. Повірте, це не тільки відволіче від справ, але й істотно підніме вам настрій.

Не впадайте в сплячку

Причому в прямому сенсі цього слова. Піжама та затишна постіль — вельми підступні «товариші», які можуть позбавити вас будь-якої продуктивності. Не дозволяйте їм це зробити. Поспати на пару годин більше — не злочин, але не забувайте, що робота сама себе не зробить. Проте не виходити з дому й цілими днями сидіти за роботою — теж не найкращий варіант. Звичайно, в період вимушеної самоізоляції прогулятися не вийде, але навіть у цій непростій ситуації можна себе розважити. Наприклад, розбирати речі, робити прибирання або читати книги. Але спочатку виконайте всі завдання на день.

Партнерський матеріал


30.04.2020 1596
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2041
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

441
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14426 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14084
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2