П'ять речей, які не варто робити на «віддаленці»

Корисні поради, як працювати з дому не на шкоду собі.

Багато офісних співробітників мріють працювати з дому, але часом не здогадуються про те, що віддалена робота не так проста, як здається. Проте більша частина з них вже відчула всі «принади» віддаленої роботи на власному досвіді через пандемію коронавірусу. Тепер вони кажуть, що «віддаленка» — це не так весело, як це колись здавалося. Безумовно, більш пізні ранкові підйоми, неспішний сніданок і відсутність необхідності знімати піжаму — безсумнівні переваги роботи з дому. Але не без недоліків...

Незважаючи на те, що вірусологи зробили припущення про те, коли закінчиться режим самоізоляції в Україні, ніхто точно не знає, коли закінчиться пандемія та офісні співробітники повернуться на свої робочі місця. Ми розуміємо, як важко перебудуватися на зовсім інший режим роботи, тому зібрали для вас п'ять речей, які не потрібно робити, якщо ви хочете, щоб віддалена робота не стала нестерпною.

Уникайте дивана

Варто лягти, і більше ви не встанете. Працювати лежачи на дивані з ноутбуком дійсно набагато зручніше, ніж за столом, але тільки на словах. Досвідчені фрілансери знають, що для ефективної роботи й високої концентрації уваги необхідно уникати комфорту. Так, загорнутися в затишну ковдру і розташуватися з ноутбуком в улюбленому кріслі — це те, про що мріє офісний співробітник, але це не має нічого спільного з робочою атмосферою.

Не забувайте робити перерви

Коли працюєте вдома, досить просто забути пообідати або розім'яти тіло. Але цим не варто нехтувати. На віддаленій роботі просто необхідно відволікати себе від роботи. Однак і в цьому варто бути обережними. Наприклад, не слід відволікатися на азартні ігри, наприклад тут, в іншому випадку ви більше не повернетеся до роботи. Азартні ігри здатні поглинути по повній і відняти дорогоцінний час. Замість цього прогуляйтеся у дворі, зробіть розминку або почитайте книгу. Одним словом, зробіть щось, що не пов'язане з роботою, але дозволить вам залишитися при здоровому глузді. Це допоможе виконати роботу з новими силами.

Не вмикайте серіали для фону

Здавалося б, що поганого в тому, щоб включити телевізор для фону або дивитися серіал під час роботи... Досвідченим фрілансерам вдається поєднувати роботу й перегляд серіалів, наприклад на цьому сайті, але у вас такого досвіду немає. Ви тільки нещодавно працювали за суворим графіком без телевізора, а тепер вам доводиться створювати робочу атмосферу самим. Така безневинна дія, як увімкнений телевізор, у підсумку перетягне на себе всю увагу. Віддалена робота вимагає високої концентрації уваги, і це необхідно розуміти.

Не забувайте спілкуватися з людьми

Через деякий час ви зрозумієте, як складно працювати вдома без своїх колег. Може, на першому тижні будете цьому тільки раді, але незабаром ви обов'язково за ними занудьгуєте. А це, у свою чергу, знижує ефективність. Взаємодія з оточуючими вас людьми важлива для душевного благополуччя, тому не занурюйтесь повністю в себе, зводячи до мінімуму живе спілкування. Наприклад, зідзвонюйтеся зі своїми колегами в обідню перерву. Особливо актуальні в нинішній ситуації групові відеодзвінки. Повірте, це не тільки відволіче від справ, але й істотно підніме вам настрій.

Не впадайте в сплячку

Причому в прямому сенсі цього слова. Піжама та затишна постіль — вельми підступні «товариші», які можуть позбавити вас будь-якої продуктивності. Не дозволяйте їм це зробити. Поспати на пару годин більше — не злочин, але не забувайте, що робота сама себе не зробить. Проте не виходити з дому й цілими днями сидіти за роботою — теж не найкращий варіант. Звичайно, в період вимушеної самоізоляції прогулятися не вийде, але навіть у цій непростій ситуації можна себе розважити. Наприклад, розбирати речі, робити прибирання або читати книги. Але спочатку виконайте всі завдання на день.

Партнерський матеріал


30.04.2020 1619
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

261
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21054
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

805 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2158 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811