П'ять речей, які не варто робити на «віддаленці»

Корисні поради, як працювати з дому не на шкоду собі.

Багато офісних співробітників мріють працювати з дому, але часом не здогадуються про те, що віддалена робота не так проста, як здається. Проте більша частина з них вже відчула всі «принади» віддаленої роботи на власному досвіді через пандемію коронавірусу. Тепер вони кажуть, що «віддаленка» — це не так весело, як це колись здавалося. Безумовно, більш пізні ранкові підйоми, неспішний сніданок і відсутність необхідності знімати піжаму — безсумнівні переваги роботи з дому. Але не без недоліків...

Незважаючи на те, що вірусологи зробили припущення про те, коли закінчиться режим самоізоляції в Україні, ніхто точно не знає, коли закінчиться пандемія та офісні співробітники повернуться на свої робочі місця. Ми розуміємо, як важко перебудуватися на зовсім інший режим роботи, тому зібрали для вас п'ять речей, які не потрібно робити, якщо ви хочете, щоб віддалена робота не стала нестерпною.

Уникайте дивана

Варто лягти, і більше ви не встанете. Працювати лежачи на дивані з ноутбуком дійсно набагато зручніше, ніж за столом, але тільки на словах. Досвідчені фрілансери знають, що для ефективної роботи й високої концентрації уваги необхідно уникати комфорту. Так, загорнутися в затишну ковдру і розташуватися з ноутбуком в улюбленому кріслі — це те, про що мріє офісний співробітник, але це не має нічого спільного з робочою атмосферою.

Не забувайте робити перерви

Коли працюєте вдома, досить просто забути пообідати або розім'яти тіло. Але цим не варто нехтувати. На віддаленій роботі просто необхідно відволікати себе від роботи. Однак і в цьому варто бути обережними. Наприклад, не слід відволікатися на азартні ігри, наприклад тут, в іншому випадку ви більше не повернетеся до роботи. Азартні ігри здатні поглинути по повній і відняти дорогоцінний час. Замість цього прогуляйтеся у дворі, зробіть розминку або почитайте книгу. Одним словом, зробіть щось, що не пов'язане з роботою, але дозволить вам залишитися при здоровому глузді. Це допоможе виконати роботу з новими силами.

Не вмикайте серіали для фону

Здавалося б, що поганого в тому, щоб включити телевізор для фону або дивитися серіал під час роботи... Досвідченим фрілансерам вдається поєднувати роботу й перегляд серіалів, наприклад на цьому сайті, але у вас такого досвіду немає. Ви тільки нещодавно працювали за суворим графіком без телевізора, а тепер вам доводиться створювати робочу атмосферу самим. Така безневинна дія, як увімкнений телевізор, у підсумку перетягне на себе всю увагу. Віддалена робота вимагає високої концентрації уваги, і це необхідно розуміти.

Не забувайте спілкуватися з людьми

Через деякий час ви зрозумієте, як складно працювати вдома без своїх колег. Може, на першому тижні будете цьому тільки раді, але незабаром ви обов'язково за ними занудьгуєте. А це, у свою чергу, знижує ефективність. Взаємодія з оточуючими вас людьми важлива для душевного благополуччя, тому не занурюйтесь повністю в себе, зводячи до мінімуму живе спілкування. Наприклад, зідзвонюйтеся зі своїми колегами в обідню перерву. Особливо актуальні в нинішній ситуації групові відеодзвінки. Повірте, це не тільки відволіче від справ, але й істотно підніме вам настрій.

Не впадайте в сплячку

Причому в прямому сенсі цього слова. Піжама та затишна постіль — вельми підступні «товариші», які можуть позбавити вас будь-якої продуктивності. Не дозволяйте їм це зробити. Поспати на пару годин більше — не злочин, але не забувайте, що робота сама себе не зробить. Проте не виходити з дому й цілими днями сидіти за роботою — теж не найкращий варіант. Звичайно, в період вимушеної самоізоляції прогулятися не вийде, але навіть у цій непростій ситуації можна себе розважити. Наприклад, розбирати речі, робити прибирання або читати книги. Але спочатку виконайте всі завдання на день.

Партнерський матеріал


30.04.2020 1611
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092