Піар понад усе: скільки громада Івано-Франківська платить за рекламу Руслана Марцінківа і його команди

 

 

Руслан Марцінків - перший міський голова Івано-Франківська, який системно і свідомо витрачає міський бюджет на рекламу себе особисто і партії, до якої належить.

 

Висвітлення діяльності міської влади, підтримка ЗМІ чи проведення патріотичних заходів – під такими приводами минулого року в Івано-Франківську витратили з бюджету понад 5 млн. З цих коштів виділили 3,8 млн гривень на комунальні ЗМІ, решту – на рекламу мера Руслана Марцінківа та його партійної команди в приватних ЗМІ та на агітаційні заходи.

 

Міського голову Руслана Марцінківа можна частенько побачити та почути не лише у комунальних ЗМІ, які фінансуються з міського бюджету. Приватні радіостанції та телеканали регулярно транслюють прямі ефіри та програми за його участю, а платить за них громада міста. Також за бюджетні кошти, окрім мера, на екранах телевізорів з’являються і його колеги з партії "Свобода". Також з бюджету оплачуються піар-заходи депутатів-однопартійців на округах.

 

Рахуємо, скільки франківській громаді коштує впізнаваність своїх обранців.

 

Свято для депутатів

Під час виборчої кампанії 2015 року Марцінків обійшов чи не всі двори в Івано-Франківську, влаштовував агітаційні свята з шампаном. Отримавши заповітну посаду, мер не відмовився від таких "свят". Анонсуються вони від імені партії, а проводяться за участю депутатів-"свободівців", з обов’язковою партійною символікою та під партійними гаслами. Втім, тепер за ці агітаційні свята платять не з кишень партійців "Свободи", а з міського бюджету. Розпорядження на їх фінансування підписує особисто міський голова.

 

Так, 21 липня 2016 року Руслан Марцінків підписав розпорядження про заходи з відзначення Дня родини. Зокрема, мер зобов’язав департамент культури провести 20 родинних свят у різних мікрорайонах міста. Фінансовому управлінню міськвиконкому Марцінків доручив профінансувати департамент культури міської ради в сумі 51 000 грн на організацію і проведення цих заходів. З них 42 тис. грн на озвучення та 9 тис. грн – на музичне забезпечення.

 

 

Анонси про проведення Днів родини у дворах активно поширював у соцмрежах міський голова та його однопартійці. На рекламках свят, які проводилися за кошти платників податків міста, – партійна символіка "Свободи". А не, наприклад, герб чи пізнавані символи міста.

 

 

Під час цих заходів франківцям роздають "свободівську" партійну агітпродукцію, встановлюють агітаційні намети. Звісно, жодні інші політичні сили, представлені у міській раді, на "святах родини" не рекламуються.  

 

Оплачується ця пряма партійна агітація з міського бюджету. Так, через департамент культури за проведення родинних свят 51 000 гривень отримав чотирма платежами підприємець Іван Галаса. Ще дві тисячі гривень цей підприємець отримав за озвучення "свободівського" заходу – відкриття дитячого майданчика по вулиці Довженка, 1. Всього: 53 000 грн.

 

Коли гроші на "родинні" забави освоїли, Марцінків продовжив свята для своїх депутатів – підписав 28 вересня розпорядження про проведення патріотичних заходів у мікрорайонах міста.

 

У додатку до розпорядження кошторис на 49 000 гривень. З них 11 000 – витрати на транспортні послуги (по 550 грн на 20 заходів) та 38 000 гривень – послуги звукооператора (1900 грн на 20 заходів).     

 

Згодом мер та однопартійці почали серії заходів під назвою "Свято гідності та свободи", "Свято осені", "Свято зими" тощо. Ці, якщо вірити назвам, аполітичні свята, насправді були типовими агітаційними заходами – з символікою партії мера, агітнаметами і продукцією. В цьому не було б нічого незвичайного, якби фінансувалися вони з партійної каси, а не за гроші громади.

 

На порталі Е-Data бачимо, що "патріотичні" свята профінансовані за кошти з міського бюджету на загальну суму 49 000 грн. Кошти освоїли підприємці Іван Галаса та Микола Данильчук.

 

 

Відтак 12 грудня мер підписав розпорядження про відзначення в місті Дня святого Миколая. Зрозуміло, що і Миколая зробили прихильником міської партії влади: заходи анонсувалися з використанням партійної символіки, а проводили їх партійці "Свободи".

 

 

Навіть відкриття новорічних ялинок на Європейській площі та в мікрорайоні "Каскад" не обійшлося без партійної агітації. На кожен святковий захід витратили з міського бюджету по 4500 грн, тобто 9000 грн.

 

Аналогічні агітаційні "свята" у дворах Марцінків профінансував, підписавши розпорядження про проведення фестивалю "Новорічні витребеньки-2017". У кошторисі бачимо заплановані новорічні забави та концерт у мікрорайонах "Пасічна", "БАМ" та на вулиці Набережній ім. В. Стефаника. Окрім витрат на організацію фестивалю, у бюджеті заклали кошти на сувеніри. Піар мера та депутатів від "Свободи" на Пасічній, БАМі та Набережній разом з подарунками міському бюджету обійдеться у 20 010 грн.

 

 

Агітнамет "Свободи" – обов'язковий атрибут усіх "святкувань" за гроші громади. Концерт у мікрорайоні вулиці Набережної ім. В. Стефаника.

 

Так, кількома розпорядженнями мер Франківська профінансував партійну рекламу з міського бюджету на 129 010 грн.

 

Партійна символіка давно вже стала звичною на афішах і значних загальноміських свят.

 

 

Ці афіші видані за кошти міського бюджету. Друкує їх підприємець Михайло Сеньків, член виконкому Івано-Франківської міської ради від ВО "Свобода".

 

Реклама у медіа

Агітаційні дворові свята – лише незначна частина витрат на рекламу міського голови і його партії з міського бюджету. Значно дорожче громаді обходиться реклама Марцінківа і міської "Свободи" у ЗМІ.

 

Передовсім нагадаємо, що міськрада є засновником газети "Західний кур’єр" та ТРК "Вежа". Комунальні ЗМІ отримали з бюджету 3,89 млн грн (телебачення – 2,49 млн грн, газета – 1,4 млн грн). Зрозуміло, що за замовчуванням лояльні до мерії, хто б їх не очолював. Однак нинішня владна команда вирішила, що комунальних ЗМІ недостатньо.

 

Тому з міського бюджету через кілька структурних підрозділів виділяються кошти "на висвітлення діяльності міської ради" в обласних та національних ЗМІ. Так, минулого року мер регулярно "трудиться" в ефірах обласних ЗМІ. Цю саморекламу за рахунок бюджетних грошей в мерії називають "відкритістю".

 

Фото з Фейсбуку Руслана Марцінківа

 

 

Про ефіри на інших каналах за участю міського голови франківці дізнавалися через партійну СМС-розсилку.

 

 

На ці телеефіри, а також на відверто "джинсові" програми (немарковану рекламу) під приводом висвітлення діяльності міської ради з бюджету виділено більш як мільйон гривень. Рахуємо.

 

 

Зокрема, ТРК "РАІ" отримало 100 000 гривень з міського бюджету, як йдеться у платежах, за трансляцію програм "Новий погляд". Починаючи з 22 січня минулого року, за Русланом Марцінківим закріплені ефіри на цьому телеканалі, здебільшого прямі. За рік у програмі "Новий погляд" на РАІ мера транслювали приблизно 40 разів. Інколи в програмах замість Марцінківа брали участь члени його місцевої партійної команди.

 

Також Марцінків використовував оплачений з міського бюджету телеефір для прямої передвибочої агітації. Так, за своєю "квотою" Марцінків взяв на ефір 1 липня лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, який тоді заявив, що мер Франківська підзвітний партії. Того дня Тягнибок приїхав агітувати за кандидата у народні депутати Оксану Тебешевську у 85-му окрузі, де 17 липня відбулися позачергові вибори до ВРУ

 

У грудні Марцінків прийшов на ефір з членом політради "Свободи" Іриною Фаріон.

 

 

Майже стільки ж – 99 000 грн – з бюджету виділено і ТзОВ "ТРК 3-Студiя". Як бачимо з розсилки, на прямі ефіри "Третьої студії" Марцінків теж брав однопартійців. До прикладу, Олега Куцина, очільника партії "Свобода" на Донеччині, чи "свободівця" Богдана Бенюка. Фактично такі телеефіри з гостями – це зовсім не висвітлення діяльності міської ради і проблем міста й мешканців, а звичайна партійна агітація.

 

ТзОВ "Івано-Франківська телерадіокомпанія "Канал-402" отримало з міського бюджету 25 000 гривень за участь мера в ефірах. Ще 42 100 грн перераховано ПП Моспанюк О. А. за "висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування" та надання рекламних послуг на телебаченні, тобто на "Каналі-402". На радіо "Західний полюс" минулого року перерахували 24 000 грн. Тут щочетверга міський голова у прямому ефірі відповідав на запитання.

 

Редакція газети "Галичина" отримала 44 196 грн. ОТБ "Галичина" – 50 000 грн за висвітлення діяльності міської влади та 13 000 грн за трансляцію щорічної акції "Тріумф". На ОТБ "Галичина" за Марцінківим закріпили щочетверговий ефір, а також минулого року обласне телебачення час від часу транслювало короткі програми під назвою "Вісник міського голови".

 

Філії НТКУ ІФ РД "Карпати" з міського бюджету дісталося 55 587,26 грн, як вказано, "за послуги з висвітлення діяльності міської ради" та "надання рекламних послуг на радіо" – вочевидь, за регулярні програми під назвою "Час міського голови".

 

Найбільше ж з міської казни отримали ТзОВ "Рекламна агенцiя ТВ-Комерц груп", 181 000 грн, та ФОП Лежанін Олексій Олександрович – 420 950 грн, як йдеться у платежах, за виготовлення та розміщення відеоматеріалів.

 

За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, кінцевим бенефіціарним власником та керівником ТзОВ "Рекламна агенцiя ТВ-Комерц груп" є Онисович Олександр Іванович – колишній комерційний директор "5 каналу".

 

Олексій Лежанін є керівником та співзасновником ТзОВ "Євразія-Медіа", що займається виготовленням та розміщенням відеоматеріалів на "5 каналі". Свою продукцію для Марцінківа подають як незалежні "розслідування", не згадуючи, що це оплачена реклама. Розраховуються за ці псевдорозслідування, в яких розповідають, що у Франківську все чудово і кому з якої політичної партії за це дякувати, самі франківці з міського бюджету.

 

 

Так, минулого року на "5 каналі" вийшло кілька програм "Особливий погляд" за участю міського голови та його однопартійців. За них сплачено 601 950 грн.

 

Нагадаємо, недавно на оперативній нараді Руслан Марцінків доручив фінуправлінню розробити "план економії" бюджетних коштів, бо у виконкомі є проблеми з виплатою зарплат та розрахунками за енергопостачання. Може, варто почати економію з витрат на самопіар і рекламу рідної партії?  

 

 

КУРС

 


27.01.2017 Марія Гаврилюк 2409 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

667
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2267
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1999
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2023
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6064 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2307 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

181

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

994

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

994

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

475
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1936
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3833
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26358
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

425
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10339 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7882
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

433
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

274
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

431
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

513
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1446