Петро Шеремета: Харківські прокурори докорінно узурпували правоохоронну систему області

Головний радикал Івано-Франківської області, очільник обласного партійного осередку Радикальної партії Ляшка, колишній працівник правоохоронних органів розкритикував роботу головного прокурора області – Олександра Стратюка.  

Петро Шеремета зазначив, що сьогодні прокуратуру області узурпував «харківський десант», наслідком чого є знищення правоохоронної системи в цілому.

Незрозумілим та неприпустимим фактом, на думку Шеремети, є поява харківських хлопців в Івано-Франківській прокуратурі.

«Це абсурдно. Як харківські хлопці  мають очолювати прокуратуру в Івано-Франківській області? Це зовсім інші люди, і поняття у них інші, і  саме головне, наша область, це не Харків, тут ніколи не було такого тиску зі сторони прокуратури на усі ланки суспільства», - зауважив голова радикалів в області.

За його словами, регіональним "надзорником" Івано-Франківщини за наказом Луценка у липні 2016 році призначений земляк глави ГПУ Стратюк, якого двічі виганяли з прокуратури. Перед відрядженням в Івано-Франківськ Стратюк з жовтня 2014 року працював на посаді заступника прокурора Харківської області.

«Обжився у місті Станіславові новий прокурор дуже швидко, вже через місяць почав наводити порядки і перетягнув собі у заступники ще одного харків’янина Вахітова Руслана Фаільйовича. За два роки керівництва прокуратурою області Стратюк та його підлеглі керівники були замішані у ряді скандалів, пов’язаних зі збагаченням та корупцією. Стратюк О.М. так і не спромігся обґрунтовано пояснити, як він зміг придбати два позашляховики та обмебльовану трикімнатну квартиру в  Івано-Франківську (всього за 58 000 доларів), відображені в декларації. За його словами,  все це заслуга дружини, яка за рік заробила три тисячі гривень», - розповідає головний радикал області.

Стосовно заступників прокурора області, то вони також відзначились своєю любов’ю до престижних автомобілів та елітної нерухомості. 

«З різних джерел сочиться інформація, що заступник обласного прокурора Руслан Вахітов (так званий «гаманець»), дотичний до земельних питань міста. З усіх земель міського фонду, відведених під забудову Вахітов хоче отримати свій відсоток. І це не є дивним, адже свого часу, перебуваючи ще на посаді прокурора Ужгорода, ім'я Стратюка неодноразово випливало у скандалах, пов’язаних із «розподілом землі» та його війни із мером Ратушняком по віджиманню ласих шматків землі, що, до речі, були підставою до його першого звільнення з органів прокуратури», - зауважив колишній правоохоронець.

П.Шеремета наголосив, що останніми роками, під «надзором» Стратюка в області почав інтенсивно розвиватися ігровий бізнес.

«Жодної ради на це немає, адже першим помічником та надійним партнером в «оподаткуванні» нелегалів є Вахітов, який і організував налагоджену схему отримання доходу через свого товариша, колишнього керівника слідчого управління ГУ НП, Едуарда Гануляка, який являється кумом власника мережі нелегальних ігрових клубів на території області. За подібною схемою під пильним оком цієї трійці працюють нелегальні обмінники валют та місця продажу сурогатного алкоголю. Про це свідчить відсутність реагувань на велику кількість скарг громадян до прокуратури області, - розповідає П.Шеремета. - Вже давно серед підлеглих «харківського прокурора» на рівні районів є скарги щодо «шалених апетитів» верхівки, яка не може це зрозуміти, що на Прикарпатті не «ходять суми» харківського ґатунку. «Харківські гастарбайтери» здійснюють контроль за грошовими потоками прокурорів нижчої ланки, які від «прибутковості» сплачують заздалегідь обумовлений «оброк»».

Підсумовуючи, голова обласної організації РПЛ, колишній працівник правоохоронних органів, відзначив: «Дуже сумно говорити, однак прокурором області та його командою не виконано жодної обіцянки даної прикарпатцям в присутності Генерального прокурора України Юрія Луценка. Хоча з того часу вже минуло понад два роки». 


03.12.2018 3709
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

499
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3041
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21171
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2038
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1536 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2412

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

162

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

785

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2197

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

874
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

214
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

501
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1041
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

207
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

819
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

788
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

718
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8273
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

969 3
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

915
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2216 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

861