"Петля часу" або яка назва обласного центру: Франківськ чи Станіславів???

 

 

Дискусія що розгорнулася навколо доцільності/недоцільності приведення до притаманної логіки назви обласного центру Прикарпаття, після оприлюднення відповідного Депутатського запиту Степаном Волковецьким викликала в громадськості жвавий інтерес і гострі суперечки.


Кожна сторона дискусії по свому права і має сенс! Але...


Хочу висловити виключно свою власну думку!


1) Чи доцільне подальше існування та збереження у вжитку абсурдної за формою і абсолютно не притаманної украінській історії державотворення та містобудування, їх назвам і вжитку словосполучення комуняцьких вождів у назві саме "Івано-Франківськ" від 1962 року??? (Хоча б з логіки що Хмельницький НЕ називають Богдано (Зеновій)-Хмельницький).
Думаю, що НІ!!!


2) Чи доцільно розглядати версію поверненя до історичної назви - "Станіславів"??? 
Думаю, що НІ!
І впершу чергу з - політичної!!! Назви своїм містам ми повинні і будемо присвоювати самі! А, НЕ на честь чужинських завойовників та окупантів, звідки б вони не походили!


3) Чи доцільно зберегти назву столиці Прикарпаття на Честь - Франка Івана сина Яківа? 
Думаю і переконаний, що ТАК!
Скорочена і вичерпна назва для областного центру Прикарпаття - "Франківськ" і відповідно назва області "Франківська область" цілком співзвучна і логічна назва!


4) Питання фінансових витрат! Чи не найголовніший аргумент!
Але, тут все набагато простіше, а ніж хтось сподівається!

 

а) по-перше, період на перейменування всього з чим це пов"язано можна визначити у щонайменше 5-10 років!!!


б) по-друге, всі установи, підприємства та організації мають можливість протягом всього перехідного періоду використовувати у своєму користуванні і діловодстві подвійну назву (або стару або нову) весь 5-10 річний період!

 

в) по-третє, установи, організації і підприємства, хто має вільні (позабюджетні) кошти, самостійно визначає коли йому поміняти бланки, печатки і штампи, вивіски. У нас в державі, під час так званої "адміністративно-територіальної реФФорми" всі органи і так будуть змінювати назви у своїх реквізитах! Зараз, Головне управління охорони здоров"я ОДА перейменовано у "департамент"! Всі і так міняють печатки і штампи, бланки. А до цього, такі зміни і супровідні витрати понесли всі інші управління, які стали "департаментами"! То, що заважає у час таких змін паралельно змінити і назву міста та області? Чи будуть це тоді вважатися "Додатковими витратами"?, якщо і так міняють всі реквізити за наказом "згори"???

 

г) по-четверте, паспортний стіл міняє штампи реєстрації (прописки) місця проживання громадянина безкоштовно(!!!), по ступеню бажання і добровільного звернення самого громадянина, або під час отримання ним нового паспорту. Так як, в нас в країні, впровадження "нових" паспортів стало депутатським родинно-клановим бізнесом Грицака і його "подєльників"!

 

д) пошта працює у звичному режимі і їм "по-барабану" що там пише: "Франківськ" чи "Івано-Франківськ". Бо не в Жмеринку, точно!

 

е) самі громадяни, прості люди, жодних витрат НЕ несуть!

 


Даний перелік можна продовжувати до безкінечності, але потрібно усвідомити головне: Одну й ту саму ідею можна втілити у життя по різному! Можна, тупо на цьому всіх обібрати, а можна поступово і безболісно, "без фанатизму", аналогічно з впровадженням "гривні" у 1996 році замість "купонів"! 


Всі краіни ЦЕ переживають спокійно і мирно! Але, якщо хтось хоче на цьому заробити собі дивиденти, когось "замочити" а самому "вилізти", то можна будь-яку розумну ідею в руках ідіотів спохабити до абсурду!


Це НЕ є проблемою! 


08.01.2013 Юрій Романюк 1840 12
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2395
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1271

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764