"Петля часу" або яка назва обласного центру: Франківськ чи Станіславів???

 

 

Дискусія що розгорнулася навколо доцільності/недоцільності приведення до притаманної логіки назви обласного центру Прикарпаття, після оприлюднення відповідного Депутатського запиту Степаном Волковецьким викликала в громадськості жвавий інтерес і гострі суперечки.


Кожна сторона дискусії по свому права і має сенс! Але...


Хочу висловити виключно свою власну думку!


1) Чи доцільне подальше існування та збереження у вжитку абсурдної за формою і абсолютно не притаманної украінській історії державотворення та містобудування, їх назвам і вжитку словосполучення комуняцьких вождів у назві саме "Івано-Франківськ" від 1962 року??? (Хоча б з логіки що Хмельницький НЕ називають Богдано (Зеновій)-Хмельницький).
Думаю, що НІ!!!


2) Чи доцільно розглядати версію поверненя до історичної назви - "Станіславів"??? 
Думаю, що НІ!
І впершу чергу з - політичної!!! Назви своїм містам ми повинні і будемо присвоювати самі! А, НЕ на честь чужинських завойовників та окупантів, звідки б вони не походили!


3) Чи доцільно зберегти назву столиці Прикарпаття на Честь - Франка Івана сина Яківа? 
Думаю і переконаний, що ТАК!
Скорочена і вичерпна назва для областного центру Прикарпаття - "Франківськ" і відповідно назва області "Франківська область" цілком співзвучна і логічна назва!


4) Питання фінансових витрат! Чи не найголовніший аргумент!
Але, тут все набагато простіше, а ніж хтось сподівається!

 

а) по-перше, період на перейменування всього з чим це пов"язано можна визначити у щонайменше 5-10 років!!!


б) по-друге, всі установи, підприємства та організації мають можливість протягом всього перехідного періоду використовувати у своєму користуванні і діловодстві подвійну назву (або стару або нову) весь 5-10 річний період!

 

в) по-третє, установи, організації і підприємства, хто має вільні (позабюджетні) кошти, самостійно визначає коли йому поміняти бланки, печатки і штампи, вивіски. У нас в державі, під час так званої "адміністративно-територіальної реФФорми" всі органи і так будуть змінювати назви у своїх реквізитах! Зараз, Головне управління охорони здоров"я ОДА перейменовано у "департамент"! Всі і так міняють печатки і штампи, бланки. А до цього, такі зміни і супровідні витрати понесли всі інші управління, які стали "департаментами"! То, що заважає у час таких змін паралельно змінити і назву міста та області? Чи будуть це тоді вважатися "Додатковими витратами"?, якщо і так міняють всі реквізити за наказом "згори"???

 

г) по-четверте, паспортний стіл міняє штампи реєстрації (прописки) місця проживання громадянина безкоштовно(!!!), по ступеню бажання і добровільного звернення самого громадянина, або під час отримання ним нового паспорту. Так як, в нас в країні, впровадження "нових" паспортів стало депутатським родинно-клановим бізнесом Грицака і його "подєльників"!

 

д) пошта працює у звичному режимі і їм "по-барабану" що там пише: "Франківськ" чи "Івано-Франківськ". Бо не в Жмеринку, точно!

 

е) самі громадяни, прості люди, жодних витрат НЕ несуть!

 


Даний перелік можна продовжувати до безкінечності, але потрібно усвідомити головне: Одну й ту саму ідею можна втілити у життя по різному! Можна, тупо на цьому всіх обібрати, а можна поступово і безболісно, "без фанатизму", аналогічно з впровадженням "гривні" у 1996 році замість "купонів"! 


Всі краіни ЦЕ переживають спокійно і мирно! Але, якщо хтось хоче на цьому заробити собі дивиденти, когось "замочити" а самому "вилізти", то можна будь-яку розумну ідею в руках ідіотів спохабити до абсурду!


Це НЕ є проблемою! 


08.01.2013 Юрій Романюк 1728 12
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

226
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

384
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2268
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1681
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1971
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5584 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1080

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1092

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1607

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1087
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

839
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

701
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10359
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6027
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

583
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7310
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2615
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

478
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

588
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

421