Перший приклад екуменізму: У селі Міжгір’я на Прикарпатті відкрита спільна капличка для греко-католиків та православних (фото)


У день великого церковного свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, у селі Міжгір’я Богородчанського району, урочисто відкрили та освятили капличку. На радісну подію місцеві мешканці зійшлися усім селом, відразу після Святої Літургії у своєму храмі. Прийшли і старі, і малі. На знак щирої подяки всім, хто прилучився до зведення та освячення духовного острівця, піднесено лунало "Многая літа…".


Село Міжгір'я називають перлиною карпатського краю. Воно привабливе будь-якої пори року: у білому зимовому вбранні, в зелених шатах літа, у весняному та золотавому осінньому уборах. 4 грудня для мешканців села – історичний день. Кілька століть тому, зауважили під час промови священики, перший храм у селі було освячено саме у день великого християнського свята – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Тож відкриття та освячення каплички при в’їзді в село знаменна подія.


В урочистому дійстві взяли участь священики Богородчанського району, завітали представники районної влади, а ще дружно прийшли мешканці села та школярі. До речі, каплиця зведена якраз на території місцевої школи, що дуже тішить росільчан. Люди вірять, що сусідство храму Господнього з храмом науки це знакова подія. Діти будуть сумлінніші у навчанні, творчій діяльності, фізичній праці, шанобливіше ставитимуться до батьків, учителів та стануть уважнішими до ближніх. Святе місце спонукатиме кожного творити добрі та благородні справи. Директор навчального закладу Любомир Васильович Петришин, каже, що духовне місце буде скріплювати у вірі тих, хто сюди приходитиме, гуртуватиме молоде покоління навколо церкви, прищеплюватиме високі ідеали християнської моралі, допомагатиме дбати про душу.


Ідея зі спорудження каплиці належить місцевим священикам отцям Василю Пилипіву та Володимиру Бабаку, директору школи Любомиру Петришину та сільському голові Петру Зіняку. Це символічний приклад екуменізму, розповідає війт. У селі є дві церкви: греко-католицька і православна. І місцеві мешканці діляться, ходячи до церкви кожен за приналежністю до своєї конфесії. А от нова каплиця буде тепер об’єднуючим фактором. Служби Божі тут правитимуть щотижня. По черзі, кожен священик з мирянами та дітьми відбуватиме не лише Літургії, а й у школі проводитиме уроки християнської етики.


На запитання: «Хто ж допомагав зводити каплицю і чи запрошували якихось будівельників?» сільський голова Петро Іванович Зіняк з гордістю відповідає:
- Наші село знаходиться круто в горах. Колгоспів не було ніколи. І наші люди постійно на заробітках. Якби ви знали, які будинки зводять міжгірські робітники по світах!Нема кращих будівничих, як у Міжгір’ї! То ж у нас не було потреби шукати ще когось у підмогу. Працювали народним методом.


Зводити каплицю почали ще наприкінці 2010 власними силами. Звісно, що без допомоги жертводавців не обійшлося. До спорудження долучилась і Благодійна фундація Вячеслава Кредісова.


Не обійшлося цього дня і без подарунків. Перший дарунок для каплиці зробив відомий політик, доктор економічних наук Вячеслав Кредісов, передавши зі столиці ікону Богородиці з дитятком Ісусом на руках.

 

 

 

 

 

 


05.12.2012 5493 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2029
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1887
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1884
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5600 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2179 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1537

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

782

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

850

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1063

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1027
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1800
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3707
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10302
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26194
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10219 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7747
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

925
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

275
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

309
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

410
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1310
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

914