Перкривши дорогу на Прикарпатті, селяни домоглися її ремонту (фото)

 

Мешканці кількох віддалених сіл Рожнятівського району, що на Івано-Франківщині, потерпаючи від бездоріжжя, вийшовши на безстрокову акцію протесту та перекривши дорогу сполученням Рожнятів—Липовиця, добилися ремонту сільських шляхів.

 

Люди не пропускали лісовози та казали, що готові лежати на зруйнованих шляхах, допоки не вирішиться питання з ремонту дорожнього полотна. Досі ущент набиті пасажирами старенькі автобуси витрясли душу на розбитих гірських дорогах. Навколо — гори, річки, мальовничі місцевості, яким би позаздрили всі європейські країни, але дороги…

 

«Через них, клятих, до нас туристи не приїдуть», — гірко зітхає місцева жителька Марія Василишин та переставляє важкезні сумки... з однієї ноги на іншу. Саме так добираються до райцентру сотні мешканців віддалених сіл Рожнятівщини. Від бездоріжжя потерпають мешканці Нижнього та Верхнього Струтина, Спасу, Лоп’янки, Суходолу, Грабова, Лугів, Ілемні, Липовиці. Чи не в кожному з цих сіл ще минулого або й навіть позаминулого років відбулися сходи селян. Під час зборів погані дороги названо однією з головних бід. Основною причиною руйнації сільських шляхів стали лісовози. В день проїжджають по 40-50 перевантажених машин. Ліс рубають, дороги нищать. Та й самі великі машини так «підстрибують» на ямах, не даючи людям заснути. А тепер деревину ще й вивозять... машинами-фурами.

 

Бойки стомилися вислуховувати обіцянки-цяцянки. А ще бояться за своїх дітей та внуків, які змушені до школи часом йти через городи, бо по дорозі страшно. А про те, аби до сіл нормально добралася швидка допомога, годі й мріяти. Якщо важкий хворий, то може й лікарів не дочекатися. Така ж плачевна справа й з пожежними машинами. Їх просто може розтрясти на бездоріжжі. Окрім того, були випадки, коли погано закріплені стовбури злітали з машин. Підстрибуючи на препоганих дорогах, навіть у лісовозів, відлітали колеса. А одне з них важить понад 400 кілограм. Якби у ці моменти на шляху опинилася тварина, або, не доведли Господи, дитина чи й дорослий — смерть на місці!

 

Погані дороги стали й причиною відміни багатьох автобусних рейсів у віддалені села. А в тих, які ще курсують, за безпеку пасажирів ніхто не відповідає. У транспорті жодних квитків, а отже й жодного страхування. Проте ідеальних місць для аварійних ситуацій за 35 кілометрів від Рожнятова до найвіддаленішого села Липовиця — кілька. «Тут часто трапляються дорожньо-транспортні пригоди за участю різного транспорту: лісовозів, автомашин, автобусів, мопедів, велосипедів», — продовжує Марія Василишин та пропонує з лісовозів, які нищать бойківські шляхи, брати хоча би по 10 гривень своєрідного мита від одного метра кубічного деревини. Це в середньому 200 гривень з машини.

 

Так можна знайти гроші на ремонт доріг. Проте такого робити наразі не можна, бо незаконно. Отож,бойки довго просили відремонтувати їм дороги, писали листи чиновникам різних рівнів, і зрештою вийшли на бунт, перекривши дорогу Рожнятів—Липовиця для важковагових лісовозів ДП «Брошнівське лісове господарство». На місце одразу виїхали представники районної влади і директор лісгоспу. Почалися чергові обіцянки. Але...люди вже нікому не вірили і майжже тиждень тримали дорогу в облозі. Чергували цілодобово: по п’ять чоловіків від сіл — Луги, Липовиця, Ілемня та Сухододіл. У селі Луги, біля мосту, навіть розклали ватру та пильно стежили, аби жоден лісовоз не проїхав. Навантажені лісом великі машини поставили у «відстійник». Чиновники врешті зрозуміли, що люди стоятимуть допоки ремонт не почнеться. «Наразі між Липовицею, Суходолом та Лугами частково прокладають асфальт, роблять так званий ямковий ремонт, — розповідає війт Лугів Василь Білан. — Покриватимуть асфальтом і два мости, пишуть Вікна.

 

Виділили 90 тонн щебню для засипання великих вибоїн. У бік Ілемні силами працівників Брошнівського держлісгоспу укладають гравій. За взаємною згодою громад Ілемні, Суходолу, Липовиці та Лугів та керівництва рожнятівської райдержадміністрації протест закінчено, адже дороги ремонтують. Нас запевнили, що ремонт триватиме, хіба що перешкодить сильний снігопад».

 

 


17.10.2012 2528 1
Коментарі (1)

Тана 2012.10.17, 08:30
Ну нарешті! Давно пора було людям це зробити. цими дорогами треба було ще кілька років тому проїхатись Сичу або Вишиванюку. Може тоді б задумались. А то перед виборами спохватились. Ще мешканцям було б варто вибори проігнорувати цілими селами, якщо не зроблять ремонт. І пильно слідкувати за якістю - щоб не зійшла дорога зі снігом:) це в нас вміють! їздила тими дорогами н раз - гіршого не бачила ніде!
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

970
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2568 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2155
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

974

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2191
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416