Пережив десять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську врятували чоловіка з інфарктом (ФОТО)

У ЦМКЛ Івано-Франківська врятували життя пацієнтові з інфарктом, який пережив десять хвилин клінічної смерті.
Про це розповіли в КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради", пише Фіртка.
Чоловік сам прийшов до лікарні, а коли медики розпочали проводити йому електрокардіограму — у нього зупинилось серце.
Як розповідають, у свої 44 роки Ярослав Небесний ніколи серйозно не хворів, жодного разу не звертався за медичною допомогою та не перебував у лікарні, не мав захворювань серця.
Проте зовсім нещодавно, 27 квітня, у центральній лікарні пацієнту провели серцево-легеневу реанімацію, коронографію та стентування. Наразі його виписують додому.
Ярослав Небесний вважає, що все те, що з ним сталось, є дивом від Бога, адже розуміє, що його життя було під великою загрозою і якби все склалось хоч трохи інакше, то він би помер. Тому пацієнт ділиться своєю історією.
"Увечері 19 квітня, якраз напередодні Великодня, після того як фізично попрацював, я відчув біль в горлі, який згодом трохи поширився на грудну клітку. Випив таблетки, трохи полегшало.
Пройшли великодні свята. Я думав, що в мене захворювання горла і жив як зазвичай, продовжував фізично працювати та навіть їздив на екскурсію", — каже чоловік.
Біль у грудній клітці Ярослав Небесний відчув аж через тиждень після погіршення загального самопочуття. Якихось особливих стресів напередодні у пацієнта не було.
"Але, звичайно, на кожного з нас негативно впливає війна в Україні. Хоч, думаю, погіршення стану було саме після перевтоми через фізичні навантаження", — говорить пацієнт лікарні.
До ЦМКЛ Ярослав Небесний приїхав самостійно у неділю, 27 квітня.
"Я себе досить нормально почував, тому, як кажуть, "своїми ногами прийшов". Попросив, щоб мені зробили рентген.
А лікарі сказали, що спершу зроблять кардіограму. Мене це здивувало, оскільки я думав, що проблеми з горлом.
Я відчував себе нормально, але коли мені поставили датчики... Далі я не пам'ятаю. Нічого не бачив. Потім період, коли я задихався (це вже, мабуть, коли я приходив до свідомості).
Було дуже важко дихати, але ставало все легше. Відкрив очі й побачив, що навколо мене десь було 5-6 медиків і не розумів, що сталось", — пригадує чоловік.
Ярослав Небесний каже, що абсолютно нічого не пам'ятає про те, що відчував під час клінічної смерті.
"Тобто був момент, коли я ліг на ліжко і коли почав приходити до себе. Це все.
Усі ми під Богом ходимо. Мабуть, це Він так усе зробив і це був Його план.
Я міг не дійти, зупинитись. А тут я опинився у лікарні, де мені надали медичну допомогу", — вказує пацієнт.
Час — найважливіше у серцево-легеневій реанімації. Завідувачка Відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик зазначає, що серцево-легенева реанімація за стандартом триває не більше 30 хвилин.
"Можу з упевненістю сказати, що якби серце Ярослава зупинилося поза межами лікарні, він би помер.
Його просто не встигли б довезти до жодного медзакладу — у нього було не більше кількох хвилин, після яких реанімаційні заходи вже не дали б жодного результату", — говорить завідувачка.
Лікарка з медицини невідкладних станів Христина Буковинська, лікарка-анестезіолог Ангеліна Котик та реаніматологиня Віта Соловій, які чергували того дня, діяли чітко та злагоджено.
Серцево-легенева реанімація тривала десять хвилин. Ярославу Небесному тричі провели дефібриляцію серця, а реаніматолог виконав інтубацію трахеї й лікарі продовжили серцево-легеневу реанімацію.
"На десятій хвилині їм вдалося відновити синусовий ритм і серце знову почало битися", — розповідає завідувачка ВНЕМД Іванна Дидик.
Далі пацієнта рятували лікарі Відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії.
Там йому провели коронографію (дослідження судин серця за допомогою рентгену і спеціальної контрастної речовини). Було діагностовано оклюзію ПМШГ ЛКА 100% (тобто закрита судина на 100%), яку успішно простентував інтервенційний кардіолог Ігор Семкович.
Стентування — це малоінвазивне хірургічне втручання, яке дозволяє розширити просвіт артерій, що забезпечують життєдіяльність серця.
"Пацієнт довший час перебував під монітор-спостереженням, здійснювали постійний контроль за його станом", — каже лікуюча лікарка-кардіолог Оксана Корнута.
Медики відзначають, що симптоми інфаркту-міокарда — це не тільки біль у грудній клітці.
"Бувають дуже різні: комусь віддає у шию чи лопатку, в когось болить живіт чи вухо, у цього нашого пацієнта — горло. Тому слід звертатись за медичною допомогою.
Сімейний лікар чи кардіолог одразу б запідозрили ознаки інфаркту міокарда. Зараз потрібно уважно ставитись до стану свого здоров'я, оскільки, на жаль, за час повномасштабної війни великою є частина пацієнтів у віці 30-40 років, які поступають до лікарні з інфарктом міокарда", — відзначає Оксана Корнута.
Сьогодні Ярослав Небесний себе добре почуває. Хоч період реабілітації ще довгий, йому потрібно і надалі перебувати під спостереженням лікарів, приймати медикаменти та фізично не перенавантажуватись.
"Я щасливий, що так все склалось, і вчасно надали медичну допомогу.
Я і не очікував, що настільки ефективно мене пролікують з інфарктом", — говорить пацієнт.


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1311
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2039
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1317
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1303

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1623

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24235
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

484
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2645
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

586
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

551
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1355 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512