"Війна, повітряні тривоги, майже щоденні переміщення до укриття за п'ять днів навчального тижня, кількагодинні вимкнення світла у школі та вдома впливають на психологічний стан дітей.І замість того, щоб забезпечувати освітній процес та дбати про безпеку дітей, частина педагогів здійснюють перевірки та "рейди" зовнішнього вигляду учнів, порушуючи закони. Вони тиснуть на дітей, а при систематичних зауваженнях здійснюють булінг дитини й, крім того, позбавляють права здобувати освіту, яку й так складно здобувати за перелічених вище умов", — зазначає освітній обмудсмен.
"Крім того, відсторонення від занять і направлення дитини додому для переодягання під час освітнього процесу може призвести до загрози життю та здоров'ю дитини. Адже замість того, щоб перебувати у школі, дитина може знаходитися будь-де, а у разі повітряної тривоги в час занять, не буде під наглядом вчителя в укритті. Відповідальність за життя і здоров'я учня на цей час несе та людина, яка здійснила цю незаконну дію.Жодним нормативним документом не передбачено обов'язкове носіння шкільної форми. Тому ця вимога, наведена у статутах, є незаконною. А положення про обов'язкову шкільну форму, яка є у деяких школах, — незаконний документ, який не має юридичної сили", — вказують у Службі.
Нагадаємо, що після інциденту з формою учениці в Івано-Франківську, директор ліцею імені Івана Пулюя пояснив, що в навчальному закладі дійсно існують певні рекомендації щодо одягу здобувачів освіти, які прописані та доведені до відома учасників освітнього процесу та їх батьків. Також керівник наголосив, що ці правила не є нововведенням.
Читайте також: